CZ SKORPION 61 S



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#271 » stř 7. srp 2019, 20:12

Jo, tam kde je střecha je to problém, u nás v Ludvíkovicích si stačí stoupnout kousek od střechy. Bratránek taky dostal asi dvě hilzny za límec, když jsem byly na kryté střelnici....
Každopádně, když nejsou překážky, tak to můj Škorpík hodí maximálně za lidi co stojí vzadu, na což je nutné přihlížející upozornit...
Na druhou stranu můžeme střílet vedle sebe a neháže to na lidi co jsou napravo jako většina ostatních zbraní...



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#272 » pon 16. pro 2019, 22:50

hugofalfar píše:Já už se naučil se škorpíkem otáčet čepici kšiltem dozadu. Jinak mi ty horký hilzny občas spadly za triko a to je pocit k nezaplacení. Ty svině pálivý se pod trikem po zádech skutálej klidně až do žlabu...


To já už taky,když hylzna střelí plnou rychlostí o buzer od kšiltu škvírou za brýlemi přímo do oka,je to zážitek k nezaplacení,to jsou holt ty mimopřirozené střelecké pozice :roll: To už raději vřelou .223 ve žlabu

P.s: Zkoušeli jste na to někdo vymyslet nějaký "lapač" nábojnic? Vypadá to skoro jako neřešitelný problém,tedy určitě ne esteticky řešitelný. To dohledávání nedostatkových boxerových 765 je opravdu obrovský oser a ztráty jsou vždy veliké.
Napadlo mě něco jako shora nasazená vyřezaná pixla od prachu s průzory pro mířidla

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#273 » úte 17. pro 2019, 10:54

V tom prípade by zákon schválnosti zabezpečil, že každá druhá vyhodená hilzňa by sa okamžite vrátila a šprajcla v okienku... :twisted: ja by som si skôr vedel predstaviť dať nad strelca na ľahkej konštrukcii nejakú striešku so sklonom 45°ako deflektor, posielajúci strely patričným smerom, kde by sa už dali pozbierať. :lol: :roll: :ugeek:



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#274 » čtv 19. pro 2019, 06:24

Zkus si to po sobě přečíst... ;-)

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#275 » čtv 19. pro 2019, 15:44

Nuž jedno letí tam, druhé onam, následky môžu byť škodlivé od jedného aj druhého... chybička se vloudí :mrgreen:



Spacak
Příspěvky: 24

Příspěvek#276 » pát 27. bře 2020, 13:07

SmrtihlavMAGOR píše: Majitelé a uživatele Škorpa, co doporučujete za doplňky a vychytavky? Nebo máte rádi základ?


já myslím že jakékoli doplňky pro škorpiona jsou naprosto zbytečné.. :) klasika je klasika, kosu mám s kolimátorem, polymerovou pažbou, předpažbím, podpažbím, i rukojetí, s dvojnožkou atd atd, ale ke škorpionu mě nic nechybí ve stavu v jakém se vyráběl :)

mám ho rok a vždycky když to jde beru ho s sebou na střelnici, protože vím, že si s tím člověk užije hodně srandy.. z nějakého důvodu mám s ním nejmenší problém strefovat i jen nálepky na terči, ten nulový zpětný ráz s opřenou sklopkou na líčku zaručuje rychlou přesnou střelbu.. když jsem na střelnici šel s nějakou slečnou, každá sahala po pistolích a všem ostatním, ale nad škorpionem všechny ohrnovaly nos a ještě si ťukaly na čelo když jsem řekl že nejlíp se střílí "z líčka" :lol:

docela bych si chtěl vystřelit z nepředělané verze ve full auto.. vím že je to možné v guncenter v otrokovicích, nemá někdo tip kde by to šlo v čechách?



Spacak
Příspěvky: 24

Příspěvek#277 » pát 27. bře 2020, 13:38

antonspelec píše:Pekna hracka!
Me na tom jako cloveku, kterej patri pod cetnickou stanici Praha Soukalova, prijde ale nejvic fascinujici to, ze si jeden den vecer reknes, ze bys mel chut si poridit legalni zbran a druhej den z ni strilis...tohle cely kdyz ja stihnu zprocesovat za mesic, tak mam kliku...a na cetnickou stanici jedu 4x :-D Ale to byl je takovej povzdech jak je vsecko relativni.
Tak at slouzi a delaj jen radost :-)



Já si dovolím rýpnout a pardon za OT.. jednoho krásného květnového dne, kdy jsem si naplánoval převzetí nového zbrojáku (jsem středočech - kolín), jsem si vzal dovolenou, nakoupil kolky, ráno jsem navštívil služebnu a vyzvedl si zbroják, rovnou jsem si požádal o tři nákupka (paní ze mě měla radost), ty jsem hned převzal, pozdravil jsem hlasitě na shledanou, a jel do Prahy nakupovat.. následně ještě ten den jsem se ke stejné příslušnici zákona vrátil k registraci dvou nových kusů..opět mě ráda viděla, nicméně na počkání dvě registrace a říkala, že se na mě znovu těší, protože ví, že mi ještě nákupko zbylo :) takže jeden den jsem neměl nic, druhý den zbroják, dvě registrované zbraně a nákupko v záloze.

Na druhou stranu já musím do Kolína jezdit, v Praze jde o nákupko požádat datovkou a zaplatit převodem, takže návštěva služebny jen k registraci (a teda k převzetí průkazu)



honays
Příspěvky: 7

Příspěvek#278 » ned 10. kvě 2020, 17:09

Zdravím,jak zjistím rok výroby podle číslování? Číslo roku u šachty zásobníku chybí. Dík za odpověď



KUL
Příspěvky: 61

Příspěvek#279 » sob 25. črc 2020, 12:24

Kupoval jsem tento tyden z CZ U.B. škorpíka. Dodavají se zásobnikem 20ran, nástřelák a navod. Povrchovka se škrábanci a opěrka na jedné straně taky podřená cca 10cm. Nevím zda ty povrchovky tak jsou standard, ale na ty detaily nehraji. Příští týden jdu vyzkoušet. Kolega nakonec do toho nešel- kvůli těch škrábanců. Da se koupit škorpík jako nový co se týče povrchovky?

Uživatelský avatar
SmrtihlavMAGOR
Příspěvky: 152

Příspěvek#280 » sob 25. črc 2020, 12:56

Kul: asi rok zpátky jsem kupoval z CZUB produkce skorpika, byl jak nový, bez škrábanců, čistý a nejevil známky použití. Když jsem zjišťoval odkud to mají, tak ten můj byl zakonzervovan ve skladu AČR, pak přišel do Brodu kde jej rozebrali, upravili na samonabíjecí zbraň a znovu zkompletovan, očíslován. A jelikož zásoby se tenčí používají se postupně horší díly které jeví známky opotřebení.

Uživatelský avatar
SmrtihlavMAGOR
Příspěvky: 152

Příspěvek#281 » sob 25. črc 2020, 13:02

A abych nezapomeň, náhradní zásobníky jsem koupil po 120kč/ kus, 20 ti a 10 ti ranné. Tak jestli na huntingu uvidíš nějaký inzerát, doporučuji přikoupit. Zbran je to neskutečné přesná a zábavná. Pro mě nostalgie, když jsem byl kdysi u Vězeňské a jako strazny na věži s nim sloužil, nesnášel jsem ho, ale teď ho občas vezmu na strelnici a neskutečná zábava. U policie ho taky máme, ale ještě jsem se s nim nesetkal a nejspíše už ani nesetkam v rámci služby.

Uživatelský avatar
tomasek
Příspěvky: 424

Příspěvek#282 » sob 25. črc 2020, 15:24

nový scorpion vz. 61 je nejspíš jedině od CSA, ale cena kolem 15000



KUL
Příspěvky: 61

Příspěvek#283 » pon 27. črc 2020, 11:38

Asi to bude jak píše. Ja tam mám dost škrábanců, ale pouze vizuální závady. Ve středu jdu vyzkoušet tak uvidíme jak chodí.



Nikolaj
Příspěvky: 10

Příspěvek#284 » ned 20. čer 2021, 19:52

Zásobník 20 ran plný nábojů jde do škorpíka zasunout velmi ztuha, je třeba použít velkou sílu aby knoflík na vyndání zásobníků plně zacvakl. Je to tak normální u všech škorpíků?



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#285 » ned 20. čer 2021, 20:10

Nikolaj: podle mě je to vcelku normální, pochopitelně dost pomůže mít závěr "vzadu", ale jinak se s tim asi nic moc dělat nedá.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů