ČZ 75/85 - Závady



matyman2
Příspěvky: 127

Příspěvek#31 » čtv 19. črc 2012, 23:56

Pro carlosse, hele na pilování bych zapomněl to je asi ta nejhorší varianta.
Co se vrtání týče, pokud nemáš dobrou stojanovou vrtačku, svěrák k upnutí a dobře nabroušený vrták, bude výsledek taky nic moc.
Výstružník už by skoro byl řešení, ale jednak jak píšeš jej nemáš a zadruhé protože jde o zvětšení o půl milimetru, tak ideálně bys to musel stejně předvrtat, protože na výstružení pokud se dobře pamatuju z doby kdy jsem dělal v nástrojárně se nechávalo jen 0,1 - 0,2mm. Takže asi zase nic.
Já bych se klonil k té variantě puškaře



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#32 » pát 20. črc 2012, 07:22

To zní logicky... Stojanovka by byla, v tom problém není... I fakt ostré vrtáky i do nerezu a ty už něco vydržej... Ale máš recht, puškař bude na to vybaven specializovaně a ví jistě co a jak... Teď nějakýho sehnad i v okolí Phy.. Beroun, Kladno... co já vim...



Jenyk
Příspěvky: 35

Příspěvek#33 » ned 24. úno 2013, 15:25

Zádržku zásobníku na CZ 85 stačí jen otočit, nebo je pravostranná a levostranná rozdílná?



Jenyk
Příspěvky: 35

Příspěvek#34 » čtv 28. úno 2013, 15:07

Výsledek výzkumu je ten že pokud je nalevo zádržka kulatá, jednoduše otočit nejde, pokud je stejná na obou stranách pistole (ve tvaru hruškoidního šišoidu), otočit jde. Vyskytují se obě varianty.



kroupa
Příspěvky: 22

Příspěvek#35 » stř 11. zář 2013, 17:03

Zdravim.Poradil by někdo prosím jak vyndat úderník cz-75 BD?



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#36 » čtv 12. zář 2013, 08:50

Vyrazíš kolík v závěru a zápalník vytáhneš, pokud má blokaci zápalníku vypadne i ta.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#37 » čtv 12. zář 2013, 13:21

Podle označení BD blokaci má. ,, B,,= blokace ,, D,, = dekock (nebo jak se to píše?)



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#38 » čtv 12. zář 2013, 14:25

Může ji mít i už odstraněnou po dřívějším zásahu.



ladi777
Příspěvky: 87

Příspěvek#39 » ned 23. zář 2018, 22:21

Po pěti letech sem něco přidám...
V létě jsem koupil čz 85, docela pěkná zbraň, je na ni hogue střenka, takže super úchop.
Dvakrát, třikrát během padesáti ran mi zůstal závěr vzadu jako po posledním náboji, přestože zásobník prázdný nebyl. Docela mě to s.alo, ale než jsem stihl závadu identifikovat, praskl pravý díl záchytu závěru. Typické pro pětaosmy tuším do r.v.94, moje má vedle značky právě číslo 94. Vložka...trubička, která se odlomila od viditelné části záchytu vpravo, má nápadně tenkou stěnu.
Puškař v holešovicích zvětší otvor pro záchyt vpravo, aby tam pasovala novější verze tohoto dílu a dodá díl.
Problém se závěrem zachycovanym vzadu i přes náboje v zásobníku prý souvisel s opotřebovaným záchytem a s novým by se neměl opakovat.
Až bude zbraň doma, vyzkouším a dám sem echo ... čus



ladi777
Příspěvky: 87

Příspěvek#40 » úte 9. říj 2018, 06:15

Zbraň po výměně záchytu závěru vyzvednuta, vyzkoušená zatím pětasedmdesáti výstřely.
Závada se neprojevila, pistole chodí, jak má.
Zároveň jsem si vystřelil i z HK SFP9, který mi učaroval vzhledem a ergonomií a kterého jsem si chtěl původně pořídit.
ČZ 85 bych teď neměnil. Když plasťáka, tak na nošení, když na nošení, tak menší.
Čus



wladam
Příspěvky: 6

Příspěvek#41 » ned 16. úno 2020, 14:29

Dnes mi na jinem foru bylo sdeleno, ze kdyz jde moje CZ75B zajistit kdyz je kohout na bezp. ozubu, ze se jedna o zavadu. Muzu se zeptat zdejsich majitelu, jakou mate zkusenost. Dekuji

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#42 » ned 16. úno 2020, 18:06

Tak po dlooouhé době sem zase něco napíšu :-)
Teď jsem to vyzkoušel, zajistit jde plně natažená i na ozubu. Potom nejde stisknout spoušť, natáhnout kohout, ani hnout závěrem.
Mám CZ75 (bez B!), rok výroby 94.



Rookie
Příspěvky: 15

Příspěvek#43 » ned 16. úno 2020, 18:11

mám cz 75 sp01 shadow bez blokace a jde zajistit natažená i na ozubu

zkoušel jsem novou cz 75 b v nerezu a jde zajistit jenom natažená

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#44 » ned 16. úno 2020, 19:06

Zajištění pistole Část Zajištění pistole neplatí pro provedení s vypouštěním kohoutku! Přesuňte pojistku směrem nahoru do zajištěné polohy (obr. 5), až se zakryje červená značka. Tím zablokujete spoušťový mechanismus a závěr, takže není možné stisknout spoušť, ani pohybovat se závěrem. Tímto způsobem může být pistole zajištěna jen při napnutém kohoutku, a proto se používá zejména při krátkodobém přerušení střelby. Kromě popsaného způsobu je možné pistoli s nábojem v komoře uvést do bezpečného stavu, ve kterém je připravena k okamžité střelbě: Nabijte pistoli, uchopte ji za rukojeť, ZAMIŘTE DO BEZPEČNÉHO PROSTORU, palcem zatlačte na rýhovanou plochu (palečník) kohoutku, stiskněte spoušť a kohoutek pomalu přesouvejte dopředu (obr. 6), až se opře o závěr nebo bezpečnostní ozub na kohoutku. Uvolněte spoušť. Tento úkon provádějte velmi opatrně, aby nedošlo k nechtěnému výstřelu! Celý postup si nejdříve důkladně nacvičte bez nábojů! V tomto stavu je pistole bezpečná pro běžnou manipulaci a přitom je připravena k okamžitému použití. Pojistku nelze záměrně zajistit, aby pohotovost pistole nemohla být zmařena náhodným zajištěním pojistky. Pamatujte, že nejbezpečnější zajištění pistole je její vybití a uložení na bezpečném místě!

z manualu k CZ-75B
https://www.czub.cz/file/1633

Uživatelský avatar
DZimmy
Příspěvky: 205

Příspěvek#45 » ned 16. úno 2020, 20:17

Zajimave, moje CZ75 z roku 1992 na bezpečnostním ozubu zajistit nejde.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Prochy919 a 9 hostů

cron