CZ 75 D Compact otvory v zaveru



stavca
Příspěvky: 4

Příspěvek#1 » čtv 10. kvě 2012, 12:30

Zdravim,
jsem cerstvym navstevnikem jak fora, tak cerstvym majitelem ZP. Uvazuju nad koupi pistole z predmetu tematu a nasel jsem jednu, ktera by se mi libila. Zarazily me ale otvory v zaveru, u nichz netusim, k cemu maji slouzit?? Moc se mi nezda, ze by takhle zbran opustila tovarnu a bojim se, aby to nebyl nejaky homodomo zasah majitele a ja bych kvuli tomu mel treba problemy s registraci zbrane.
Napadlo me, jestli to neni nejaky pokus o kompenzator??
Diky moc za smysluplne odpovedi... :)

otvory1.jpg


otvory2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#2 » čtv 10. kvě 2012, 13:25

Podle obrázku to vypadá dokonce nakřivo, takže pokud to nebyla nějaká speciální edice (zeptat se na CZUB?) , tak jde podle mě o zásah kutila domácího :mrgreen:
Nedovedu si představit, jak navrtal/vyfrézoval hlaveň :shock:



stavca
Příspěvky: 4

Příspěvek#3 » čtv 10. kvě 2012, 13:50

dle vyjadreni majitele: spec.vyfrézované drážky na chlazení hlavně - ojedinělé

Uživatelský avatar
AEndy
Příspěvky: 132

Příspěvek#4 » pát 11. kvě 2012, 07:32

wow, jakou kadenci to má, že je potřeba mít děravej závěr kvůli chlazení :lol:



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#5 » pát 11. kvě 2012, 09:39

Taky mě to napadlo. Majitel je asi Rambo, když potřebuje chlazení hlavně. A vzhledem k velikosti těch otvorů se o nějaké efektivitě asi dá pochybovat.
Každopádně je to hlavní část zbraně a ta úprava je docela podstatná, takže bych byl opatrný.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#6 » pát 11. kvě 2012, 19:14

:D taky mě napadlo, že místo zásobníku se zespoda nasazuje nábojový pás jak u "vrtulníkového" gatlinga :lol:
Jestli jsi tu pistol ještě nekoupil, tak se snaž dopídit od majitele, kde k těm otvorům přišel a jakou to má mít opravdovou funkci. Jako chlazení je to opravdu blbost. Žádná taková pistole nepotřebuje chladící otvory.
Jediné možné vysvětlení mne napadlo, že mělo jít o provedení kompenzátoru, ale jaksi práce nebyla plně dokončena. Teda pokud nejsou otvory i v hlavni. Ikdyž toto provedení kompenzátoru zdá se poněkud podivné, nicméně neřekl bych, že se jedná o domácí pilování, ale o strojní záležitost.
Já osobně bych se však asi poohlédl po jiné.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#7 » pát 11. kvě 2012, 20:31

To vypadá na odfuk pro porty, možná to někdo rozdělal a nedotáh do konce a nebo je vyměněná hlaven, těžko říct. Jestli Tě ty díry neštvou tak ničemu jinýmu nevadí. Spíš záleží na ceně protože jestli se jí budeš někdy zbavovat tak budeš muset slevit. Takže pokud je cena dobrá tak ji vem, jestli obvyklá tak kup jinou.



stavca
Příspěvky: 4

Příspěvek#8 » pon 14. kvě 2012, 08:03

vsem diky za odpovedi, zbran jsem vcera koupil, jelikoz je temer nova, udavanych 100 vystrelu se zda byt pravdivych, jinak ty otvory jsou udajne primo z vyroby v CZ, zbran tehdy vybral rodinny prislusnik (pracujici v CZ) majitele, od ktereho jsem zbran koupil



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#9 » pon 14. kvě 2012, 12:46

No veril bych tomu asi jako inzeratu nabizejici auto 10 let stare s najezdem 109 tis. km po duchodci :mrgreen:
To myslim ze srandy, samozrejme jestli je zbran i na pohled dobra, tak gratuluji k dobre koupi, at slouzi;)
Je mozne, ze opravdu nekdo si ji vyrobil na miru primo v CZ. Ma to tedy porty v hlavni nebo ty chybi?



stavca
Příspěvky: 4

Příspěvek#10 » pon 14. kvě 2012, 14:30

v hlavni neni nic, takze vazne netusim, k cemu ty otvory jsou...
kazdopadne ke zbrani:
- hlaven neolestena
- kohout neotriskany
- zasobniky sotva osoupane
- vsechno jde celkem ztuha (jako na novych kouscich, ktere jsem zkousel na strelnici)
- jeste cca pul roku v zaruce

Uživatelský avatar
AEndy
Příspěvky: 132

Příspěvek#11 » úte 15. kvě 2012, 06:17

Tak paráda, ne? A s tim slevovánim při případným prodeji...nemyslím si. Jestli si trochu výřečnej, tak jí naopak prodáš ještě dráž :-D jsou i lidi, kteří dávají dobrovolně o zhruba 10 táců víc za běžnou pětasedmu, na který je "rytinka" Anniversary, či jinak výročně "zajímavou".

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů