CZ75B x CZ75 SP-01 x CZ75 Compact



petrzdk
Příspěvky: 6

Příspěvek#16 » ned 9. zář 2012, 19:44

Ješte tabulka k porovnání , dle návodu k obsluze
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Doolittle
Příspěvky: 79

Příspěvek#17 » ned 9. zář 2012, 20:25

Díky za cenné informace včetně fotodokumentace ;) Na kolik vyšla? Stejná cena jako klasický kompakt?



speedee82
Příspěvky: 94

Příspěvek#18 » ned 9. zář 2012, 21:53

Tak trošku souhlas i nesouhlas s garfem. Samozřejmě čím menší a lehčí,tím líp se nosí,ale občas je mi líto starého železa a beru ji vyvenčit a je to jen o zvyku a dobrém pouzdru. Po pravdě na opasku ani nepoznám,že má skoro o 450 g víc. :) Je to stejná radost a někdy otrava,jako s compactem. Já jsem hlavně řešil posez v autě. Jako řidič-ochránce tam trávím 50% pracovní doby. Když tě to tlačí do stehna,do zad,trhá ti to sedačku a hadry nebo ve vnitřním tě to tlačí na kul... ... no chvilku to trvalo,než jsem vše vyladil. Jinak pro petrzdk: Já jsem si jí vybíral,když ještě byla na stránká czub jako novinka,je fakt,že tam byla asi jen čtvrt roku a do tištěného katalogu se ani nedostala. Fotku nemám po ruce,ale třeba ještě dodám. Je stejná jen na závěru mám vyraženo CZ 75 P-O2 a nemám pojisku,volil jsem vypouštění kohoutu.



speedee82
Příspěvky: 94

Příspěvek#19 » ned 9. zář 2012, 21:56

Mě vyšla na 15 500 Kč funglovka.



petrzdk
Příspěvky: 6

Příspěvek#20 » pon 10. zář 2012, 14:12

JJ . Cena je v podstatě stejná 15540 .



speedee82
Příspěvky: 94

Příspěvek#21 » stř 12. zář 2012, 13:16

Slíbená fotka.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 229

Příspěvek#22 » úte 5. led 2021, 08:52

Trochu to tu oživím;
nevíte někdo, jaký je rozdíl mezi hlavněmi pro CZ-75 a SP-01 Phantom, nebo Shadow (1)? Jsou zaměnitelné? Mám Phantoma a ten se už nevyrábí (nebo jen pro OS?), ale pokud vím, tak je to vše na stejném základu jako 75ka (třeba zásobníky pasují dokonale), jen nevím, do jaké míry jsou zaměnitelné ty hlavně (samozřejmě při zachování délky)... Dnes/zítra budu volat na prodejnu Praha, tak ať nejsem za úplného mamlase (ano, ideální je zajít tam i s hlavní, ale mám to daleko).
Díky.



rain
Příspěvky: 52

Příspěvek#23 » úte 5. led 2021, 21:29

Záleží jak je ta CZ75 stará. Například Zendl dělá vedení hlavně pro všechny varianty, tak to tam můžeš vyčíst:
https://www.zendl.cz/Presne-vedeni-hlav ... 14-d34.htm
https://www.zendl.cz/Presne-vedeni-hlav ... 14-d35.htm
https://www.zendl.cz/Presne-vedeni-hlav ... -8-d36.htm

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 229

Příspěvek#24 » úte 5. led 2021, 22:26

OK, chápu to tedy tak, že pokud bude sedět tohle "přesné vedení hlavně", bude sedět i celá hlaveň, že? Tedy sháním CZ 75 - 17,3 / 14 s dostatečnou délkou... Díky!
Jinak pro info ostatním, pokud jsou zvědaví, volal jsem do CZUB Praha a tam teď mají inventury, zavřeno a snad ve čtvrtek otevřou...



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#25 » stř 6. led 2021, 16:00

Nemáte ponětí nebo nevíte,jestli se vůbec vyrábí hlaveň se závitem na CZ 75 D compact?? Nebo se kupuje lauf na dlouhou a pak se to upravuje a spasuje na compacta? Dlouhá má o zamykací žebro navíc



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#26 » stř 6. led 2021, 17:32

Compact ma inu hlaven ako velka 75ka
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#27 » stř 6. led 2021, 21:31

Jo....to jsem psal, má o zamykací žebro navíc, to se odbrušuje/odtočí na soustruhu, co jsem někde vyčetl, jinak je stejná...

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 229

Příspěvek#28 » stř 3. bře 2021, 12:44

Ahoj, prosím o radu; právě jsem si přivezl hlaveň z pp CZUB Praha a chtěl jsem ji nasadit na Phantoma. Jenomže po nasazení se závěr nedostane až do přední polohy. Párkrát jsem s tím "zaštěrchal" a ukázalo se, kde bude asi problém; myslíte, že to mám trochu oleštit, nebo rovnou na reklamaci? Víc info na fotkách...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



pekoz
Příspěvky: 171
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#29 » čtv 4. bře 2021, 09:23

Vždycky se píše o slícování nové hlavně (puškařem)
což asi není podmínkou pokud to někdo umí a nezprasí to.
Minimálně usadit zamykání hlavně a zkontrolovat ledvinku ať nepraská záchyt.
Osobně pochybuji že při systému výroby v závodě přibližného strojírenství ČZUB
půjde nová hlaveň nahradit jen tak. To by musela být velká náhoda.
To není Glock.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 863

Příspěvek#30 » pát 19. led 2024, 19:47

Nenašel jsem tu vlákno speciálně věnované modelu CZ75 D Compact PCR, tedy první duralové verzi bez lišty, s vypouštěcí pákou, blokací zápalníku, výstražníkem, zapuštěnou korunou vývrtu hlavně a zkoseným náběhem hledí, tak promiňte, že vyhrabávám dávno zapomenuté vlákno.

Tuto pistoli mám, letos oslaví 25 let, takže rok výroby 1999. Koupil jsem ji novou v podnikové prodejně, vybíral z asi pěti kusů podle vůlí. Tehdy jsem ji nosil, závodil jsem s ní v obranné střelbě a dodneška jsem v ruce neměl nic, co by bylo ergonomicky lepšího. A že už toho bylo.

Nicméně doba postupovala a s tím se měnily i moje potřeby. Přišla mi těžká a velká na nošení, pak zase malá na střelnici... Prostě za posledních dvacet let jsem z ní vystřelil jednou za čas, spíš jsem ji půjčoval k porovnání ergonomie známým... Na tachometru má tak asi 5 až 8 tisíc ran. Funguje spolehlivě, ale třeba délka a charakter chodu spouště ji dnes už dost znevýhodňuje v porovnání s jinými mými pistolemi, které díky tomu používám.

Tolik úvod, nyní příběh. Jen jeden z jejích příběhů, ten poslední, protože dřívější příběhy si zatím nechám pro sebe.

Začal se odvíjet už také před více jak dvaceti lety, kdy můj kamarád si inspirován vyzkoušením mé zbraně koupil stejnou. Zdaleka toho za tu dobu nevystřelil tolik, je to znát i na spoušti, která mu stále trochu drhne. Na rozdíl ode mě si nikdy jinou pistoli nekoupil.

Když jsme se před pár týdny potkali na střelnici, měl tak velký rozptyl, že jsem tomu nemohl uvěřit. Prakticky se nedalo vejít s jeho zbraní do 15cm na 8m. I pojal jsem podezření, jestli stejnými příznaky netrpí i moje číza. Před pár dny jsem ji vzal na střelnici s tím, že ji porovnám s Canik TP9 Sub Elite, se kterým závodím v poslední době.

Nehrál jsem si na žádnou extra mířenku, prostě v klidu vystřílet zásobník. Aby nebyla číza znevýhodněná tím, že by první rány byly neuměle ustřelené, šel na řadu Canik jako první. Výsledek je na obrázku. S výjimkou zbraní byly všechny ostatní podmínky shodné.

20240117_160221~01.jpg

Ještě dodám, že Canik, ač stár necelé dva roky, má na tachometru přibližně stejný nájezd a přibližně pocitově stejné vůle hlavně v závěru. Vlivem rozdílu způsobu uložení závěru v rámu má Canik pochopitelně mnohem větší vůle mezi závěrem a rámem. Je to striker v plastovém rámu, navíc fujky Turek od okurek.

Nenalézám žádné jiné zdůvodnění tak velkého rozdílu než kvalitu výroby. Zbraň je naprosto v pořádku, včetně zrcadlového vývrtu a čisté koruny hlavně.

Po čase tento test ještě zopakuji, abych vyloučil vliv jevů, kterých jsem si nevšiml. Teoreticky by to mohlo být částečně střelivem, takže zkusím i jiná provedení střeliva, ale rozdíl je tak veliký, že pochybuji, že by se střelivo projevilo tolik. Nicméně, použité střelivo jsem střílel z mnoha jiných pistolí bez negativního dopadu na rozptyl.

Zatím jsem rád, že jsem do jiných výrobků ČZUB neinvestoval. A velmi mě mrzí, že jsem k takovému závěru dospěl.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů