CZ 75 SP-01 Shadow

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#286 » úte 15. pro 2015, 19:51

Když lehce poleštíš náběh drážky směrem ven, kam zapadá jistící pružina záchytu závěru, půjde vytahovat lehce. Jinak se to podá, jelikož je to kov na kov. To samé u zubu, který při vystavení závěru závěr drží. Bude pak padat snáz po doražení zásobníku. Otázka je, jesli to k něčemu bude. Jde o to, nepřehnat to:-) No a když to přeženeš, koupíš nový díl :-D CZ je v tomhle úžasná, můžeš upravit podle vlastní potřeby kdeco. Opravy, výměny, úpravy zvládne šikovný člověk doma a díly jsou skladem na podnikových prodejnách. Mě po 10.000 vystřelech a min. 30.000 sušených vystřelech praskla pružina spoustě. Výměna na 15 min, cena 26,- Kč. Mám shadow upravený ala Šebo a záchyt měním preventivně po 5000,protože je tam slabší vratná pružina a dochází k většímu nárazu na záchyt závěru. Nepozoruji opotřebení materiálu (maximálně oleštění) , vůle pořád stejné, rozptyl stejný, povrchovka drží a to používám plastové pouzdro. Co ještě dodat, jsem spokojený. Uvidíme, co ta nová pistole, nový shadow. Kdo z toho střílel, říká že jde o luxusní pistoli výrazně lepší, než současný shadow. Všichni jsou ale kolem toho tajní, jak hrad v Karpatech. Ke schvalování pro ipsc production dojde v ledu 2016 a cena by se měla pohybovat okolo 30000,-



I.C.E
Příspěvky: 114

Příspěvek#287 » stř 16. pro 2015, 15:02

Jaké budou novinky od CZUB pro rok 2016 shadow a shadow Orange a jaké jsou rozdíly a od kterého roku výroby mezi jednotlivými modely? Zdá čekat na novou nebo koupit starší?

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#288 » stř 16. pro 2015, 16:09

Já kdybych teď chtěl koupit shadow, tak určitě počkám. Zbrojovka to musí pustit ven začátkem nového roku.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#289 » stř 16. pro 2015, 17:00

Viděl bych to spíš že to nejdříve budou prezentovat na nějakém veletrhu jako třeba IWA a prodej až později.

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#290 » stř 16. pro 2015, 17:25

To jsem si myslel taky. Prvotní info jsem měl, že v březenu dubnu 2016, ale pak mi to potvrdili tři nezávislé zdroje (nemůžu jmenovat) a říkali, že ke schválení pro production musí dojít v lednu a to už by neutajili. Prý fakt pecka. Kvalitou údajně sig a ergonomie pětasedma. Udělaná je údajně vyloženě na ipsc na hranicích pravidel production. Víc nevím. Nikdo o tom nechce mluvit.



I.C.E
Příspěvky: 114

Příspěvek#291 » stř 16. pro 2015, 23:00

Otázka ceny nové verzus současné poladene. Chci to jen na LOS který s ní chci začít. Mám ještě jednu CZ 75 Tactical sport 40S&W poladenou na IPSC o kterém taky uvažuji



dudul12
Příspěvky: 20

Příspěvek#292 » pát 22. led 2016, 11:10

Dobrý den. Tak bohůžel se musím postěžovat. včera jsem si po cca 3 měsících čekání konečne domů přivezl cz orange . Moc jsem se tešil ale hned jí musím jít reklamovat. Spoušt je uplně zmrvená. V SA režimu když pomalu spouštim tak mi to jakoby milimetr kohout přeskoči a místo toho abych vystřelil tak si vypustím spouští kohout no a v Da to nekdy nechce spustit vůbec(samozřejmě jsem to zkoušel na sucho) a ještě k tomu v Da to opravdu dře.Je to moc krásná zbran ale jsem zklamanej celkově z uherskýho brodu že jak je možný u pistole která je reklamována jako to nej z jejich produkce po 3 měsících čekání pustit takhle nedoladenou zbran do prodeje za bezmála 30 tisíc. Je to ale smůla no.snad ta reklamace nebude na dlouho.

Uživatelský avatar
aula
Příspěvky: 32

Příspěvek#293 » pát 22. led 2016, 11:14

A proč si tu zbraň nevyzkoušel hned na krámě?



dudul12
Příspěvky: 20

Příspěvek#294 » pát 22. led 2016, 11:29

nechtěl jsem s tím cvakat moc naprázdno, ale i tak jsem párkrát to vyzkoušel a nezaregistroval jsem nejaký problemý. doma jsem udelal rozborku , a když jsem to složil a parkrát natáhnul začalo to zlobit.Je pravda že jsem to mohl v krámě víc proklepnout ,ale nějak jsem slepě věřil že se s tím (když jsem a to čekal tak dlouho) vyhráli a nedovolily by si něco za takový prachy nedoladenýho pustit. Jo hold jsem se asi spletl.

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#295 » pon 25. led 2016, 22:33

Bohužel jsi jeden z mnoha, kdo si koupí tuhle pistoli a pak zjistí, že to není úplně, jak říkají. Je to nešvar CZUB. Uvidíš po reklamaci. Něco si sedne, oleští se a něco můžeš nechat dodělat u zbrojíře. Je smutné, že CZUB takhle dokáže pustit do prodeje šmejd. Děje se to stále. Musíš vybírat z několika pistoli, sledovat vůle, zejména hlaveň závěr na zámku. Třeba mě málem vyhnali při nákupu z prodejny, když jsem chtěl šestou pistoli a stále jsem nebyl spokojen. Nakonec jsem koupil a spokojen jsem na 100%. Kupoval jsem základní shadow na 20% slevu. Následovala jiná muška - 1mm průměr a velikost 5,75mm, stažení objimky na ústí závěru, kompletní výměna pružin za slabší, ocelové vedení vratné pružiny, změna sklonu pružiny spoustě, změna úhlu kohoutu na ozubu, aby neměl propad, mosazné široké střenky, griptape,stažení těla zbraně na vodících plochách. Vyvaření úzamčení hlavně, dopasování a druhá objimka mě ještě čeká. Zatím vůle nemám. Spoušť mám na DA 2,3 kg, SA něco málo přes 1kg. Méně mi dělalo problémy, moc lehké. Ale to je na každém :-) Koupil bych si jí znova, ale musíš vybírat a vědět, kam koukat. Mrzí mě, že jinak skvělá pistole má takové vysoké procento jak to říct, nekvality. Manager CZUB mi řekl že to samozřejmě umí lépe a já mu věřím, ale bylo by to dražší na výrobu a tím dražší pro zákazníka. Taková má být ta nová pistole, Shadow 2, cena okolo 30000, -

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#296 » úte 26. led 2016, 00:04

Ještě jsem zapomněl, měnil jsem i záchyt závěru za kratší a ploché pojistky.



dudul12
Příspěvky: 20

Příspěvek#297 » úte 26. led 2016, 10:38

Ono obecně musím jinak chválit co se týká zpracování a vůlí nebot ten rozdíl je o proti běnému shadowu co má kamarád opravdu znatelý.Opravdu jsem zkoušel vůle a ruzně tlačit na halven a závěr a všechno sedí na tísícinu milimetru prostě absolutní pevnost a ty střenky .. Vhledově jsem snad v ruce neměl hezčí pistoli (aspon teda mě se velice líbí) Už jenom ta leštená hlaven+ten sportovní kohout má neco do sebe ale určitě je to taky o úhlu pohledu. Já si myslím že tech 5000kč na víc se vyplatí investovat.upřímně kdybych si to nemyslel asi bych taky koupil obyč. shadowa a časem nechal doladit. Ta reklamace mě sice zklamala na druhou stranu jde spíš pouze o banalitu zkrátka když chci pomalu zmáčkonut spoušt tak se to zachová jako deckoking tedy nechtěně si vypustím (vybiju) místo výstřelu kohout. Takže dufám že si ted na to daj pozor a zbran se co nevidet vrátí s takovou spouští s jakou sem si jí představoval. Jinak shadow 2 ?? to slyším poprvé .Já myslel že ten orange je právě neco jako vylepšený shadow za připlatek kde se uvádí ručně licovaná hlaven a vymezení vůlí potom nechápu z marketingového hlediska proč shadow 2.Máš nejaké bližší info ohledne týhle novinky??? díky.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#298 » stř 9. bře 2016, 21:27

Ahoj. U PČR se mi peče nákupka a už jsem rozhodnut, že to bude Shadow. Nemůžu se ale pořád odhodlat jestli klasiku Shadow, nebo Shadow Line. Rozdíly mě jsou jasný. Line má jiný střenky, pojistky, zásobníky a ocel. vedení vratný pružiny. Líp mi i sedí v ruce a víc se mi líbí.
Neleze mi ale do hlavy, že za to vše je rozdíl v ceně pouze +500,- oproti klasice. Že by si to CZUB nenechala líp zaplatit?
Nebo je to tak, že řada Shadow je výrobně lepší kvalita, a Shadow Line je pouze vyparáděná SP-01? Nápis na závěru, kde chybí text Shadow, by tomu i napovídal. Třeba jsem zbytečně paranoidní, ale raději bych upřednostnil víc kvality. Co si o tom myslíte?

Uživatelský avatar
Rex
Příspěvky: 108

Příspěvek#299 » čtv 10. bře 2016, 08:13

B je správně - Shadow Line je pouze vyparáděná SP-01.



vlno
Příspěvky: 114

Příspěvek#300 » čtv 10. bře 2016, 21:24

Taky jsem takto uvažoval a taky mi vyšlo, že S-line je vyparáděná SP01, ale i tak jsem ji koupil, prostě se mi víc libila, držela.... Proti klasice 75B je to docela rozdíl, střílí parádně, přesnos se mi zlepšila, parádní spoušť, já jsem spokojený... :) Kdyby nebyl jiný výběr, tak zpětně bych ji koupil znovu, ale dnes, když je na světě S-2, tak bych asi chvilku počkal a šel zrovna do Shadow2..., podle fotek to vypadá parádně :)
Uvidíme až bude k osahání, myslím, že tak příští rok do toho půjdu, pro sicher už šetřím..... :lol:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů