CZ 75 SP-01 Shadow



Hafan
Příspěvky: 9

Příspěvek#376 » úte 23. srp 2016, 22:40

Ahoj, chtěl bych si pořídit nějaké pouzdro na Shadowa pro případ, že bych s ním chtěl někdy vyrazit do ulic, protože žádnou jinou zbraň zatím nemám. Možná na to nikdy nedojde, ale stejně bych chtěl mít nějaké doma pro ten pocit, že můžu. :D Mohl by mi někdo poradit nějaké konkrétní pozdro na Shadow? Díky

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#377 » stř 24. srp 2016, 06:19




libis
Příspěvky: 36

Příspěvek#378 » stř 24. srp 2016, 06:47

já jsem si objednával tady: http://style.kmsaddlery.cz/Pouzdra-na-zbrane



Sly
Příspěvky: 109

Příspěvek#379 » stř 24. srp 2016, 07:39

Ahoj, já beru tyto.. nyní tento kousek bude asi volný.. objednal jsem si, psali máme hotové, ale já musel včera objednávku z osobních důvodů zrušit. http://copshop.cz/index.php?route=produ ... &limit=100



Hafan
Příspěvky: 9

Příspěvek#380 » stř 24. srp 2016, 18:40

Díky, nemate ještě tip na nějaké textilní pouzdro ?

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#381 » stř 24. srp 2016, 18:44

Tak dasta je za par penez a je prijemna



Hafan
Příspěvky: 9

Příspěvek#382 » stř 24. srp 2016, 19:51

Nemá někdo zkušenosti s tímhle ?

http://www.alfatactical.cz/dasta-vnitrn ... ravak.html

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#383 » stř 24. srp 2016, 19:56

S ekvivalentem. Je fajn. Ale tohle uz patri do jineho vlakna...
Krom toho, shadow je full size, v aute nebude buhvijak pohodlne noseni

Uživatelský avatar
Patton
Příspěvky: 280

Příspěvek#384 » stř 24. srp 2016, 20:37

Hafan: Za pár korun skvělé pouzdro. Zrovna dneska jsem ho tahal mezi kílou a opaskem v Plzni v tom horku celý den. Příjemné na holém těle (saténovo chlupatý povrch), má jen nevýhodu v tom, že zasunout pistoli do něj je bez pomoci druhé ruky nemožné. V autě pokud se to porovná, tak to taky jde. Takže když máš na sobě letní oblečení (kraťasy, plokošily nebo volné triko) dobrá volba.



libis
Příspěvky: 36

Příspěvek#385 » čtv 25. srp 2016, 18:27

pokud máš světlovodnou mouchu, tak látková Dasta bez výztuže není ideální volba. moucha je docela křehká a může se ti lámat.

Uživatelský avatar
Octopuss
Příspěvky: 295

Příspěvek#386 » sob 3. zář 2016, 12:31

Nevíte, jaký odpor má výchozí vratná pružina? V kufru jsou dvě další (různě dlouhý, 13+11lb - předpokládám, že 13 je ta delší), ale nevím, kterou tam dát, když chci menší odpor.
Druhá otázka: je potřeba při výměně vratný pružiny vyměnit i tu menší, bicí?
Třetí: v kufru je ještě minipružina, která netuším, kam patří. V papírech u zbraně se o ničem z výše uvedeného nic nepíše, a na webu zbrojovky taky prd.
Čtvrtá: k čemu přesně jsou ty plastový buffery? Používá se vždycky jen jeden, nebo se skládají dohromady, a co přesně jima docílím?

P.S. Předpokládám, že Orange má stejný pružiny jako normální Shadow.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#387 » sob 3. zář 2016, 13:19

Otázka 1.. Jaký je původní odpor vratné nevím (15, 16 ???) , ad 11 a 13 nevím co přesně tam zbrojovka dává ale délka pružiny nemusí nutně znamenat větší odpor..
Otázka 2. Není to potřeba...
Otázka 3. Musel bych to vidět ale jestli je cca 2 až 3 cm dlouhá a průměr cca 6 možná 7mm normální vinutá pružina tak je to pružina úderníku.... (patrně slabší pružina než je namontovaná a je tam kvůli tomu že když měníš bicí pružinu za slabší tak je lepší vyměnit i úderníkovou).
Otázka 4. Buffer se používá vždy jen jeden. Tlumí náraz závěru do rámu (právě v místě bufferu) používat se nemusí vůbec. Při používání by se měla šetřit zbraň a teoreticky by měla být rána pocitově měkčí. Někdo na to nedá dopustit, někdo tvrdí že nepozná rozdíl.

Uživatelský avatar
Octopuss
Příspěvky: 295

Příspěvek#388 » sob 3. zář 2016, 16:23

Ta vratná pružina je záhada. Ta původní má úplně jinej tvar než ty dvě extra, takže nemám šanci ani odhadnout, která z nich bude slabší. Vyměnil jsem ji za tu delší z náhradních, a možná je to o trochu lehčí, ale vůbec si nejsem jistej.

S úderníkem máš nejspíš pravdu. Jen mi zase není jasný, jakej odpor má původní úderníková, protože ty dvě náhradní jsou 13 a 16. Asi víc než 16...



alkalic
Příspěvky: 239

Příspěvek#389 » sob 3. zář 2016, 17:15

no co já vím tak u úderníkové pružiny není žádný odpor údavanej,prostě když dáš slabší bicí hodíš tam tu slabší úderníkovou.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#390 » sob 3. zář 2016, 18:30

Ono už to tady asi bylo psáno mnohokrát ale budiž, pokusím se to shrnout nějak jednoduše ještě jednou....
Ad vratná pružina: Výrobce většinou dodává zbraň s tuhou pružinou někde mezi 16ti až 18ti lb. Je to "řekněme" nastavení na plnotučné služební střelivo, tzn. na běžné tovární náboje + by zbraně měli zvládnout i trochu více našlápnuté krmení... Úměrně tomu je nastavena i bicí pružina + odpor spouště (řekneme služebního charakteru) tak aby v DA měla mít něco mezi 3,5 až 4,5 kg. Takovéto nastavení přímo z fabriky je v podstatě podřízeno vyzkoušené spolehlivosti a je určeno "běžnému zákazníkovi"....
No a pak je tady takový ten lehký tuning.... Tím že použijeme lehčí vratnou pružinu, dosáhneme několika efektů. Jeden s těch nejžádanějších je lehčí/snadnější natahování a vůbec manipulace se závěrem. Dlužno si ale uvědomit že při používání výkonějšího střeliva, je zbraň více namáhána a proto je vhodné použít buffer protože celkem logicky 10ti a méně librová pružina tlumí nárazy závěru do rámu méně než 18tka.. Další důvod proč se dává slabší vratná je, že při používání střeliva s nižším výkonem (sportovní přebíjenky apod.) nemusí zbraň správně fungovat. Slabší náboj nemusí vždy poslat závěr až do zadní úvrati, protože jeho výkon nebude dostatečný aby přepral 18ti lb pružinu.
Bicí versus úderníková: chceme-li snížit odpor spouště, vyměníme bicí pružinu + se tyto pružiny dají ještě do určité meze zkracovat.... Opět z logiky věci vyplývá, že kohout v tomto případně bude bušit do úderníku menší silou a kmit úderníku nemusí být dostatečně silný na to, aby inicioval zápalku náboje... Takže proto se v těchto případech používá slabší pružina úderníku..

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 14 hostů