Kvalita opracování, materiálů aj. u CZ



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#1 » čtv 30. dub 2009, 13:43

Zde by se mohli zveřejňovat konkrétní příklady chyb, závad nebo právě naopak.

Já jsem například sundal původní lak ze své CZ 97 a s "hrůzou" jsem zjistil, že jsem pod ním nenašel žádné kazy, zavařené vady a jiné jinde popisované důkazy katastrofální kvality.

Uživatelský avatar
Iha
Příspěvky: 98
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » čtv 30. dub 2009, 14:23

Jenze .45 je americka raze a tam se nejspise vetsina dela na vyvoz, tak se nevyplati tridit, ale rovnou delat poradne ;).



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#3 » čtv 30. dub 2009, 14:37

Vždycky se najde někdo kdo bude cokoliv zpochybňovat. :(

Uživatelský avatar
Iha
Příspěvky: 98
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » čtv 30. dub 2009, 15:31

To nesmis brat tak vazne, proto ten smilik. Ale take jedna vlastovka jaro nedela. Ja jsem mel doma vyrazeny neopracovany odlitek ramu. Zjevne ho vyradili kvuli nedoteceni, takze bych take mohl tvrdit, ze nic nevyvaruji (nevim jak u pistoli, ale kdyz tata delal jeste na ocelarne, tak se tam odlitky vyvarovali a tmelili, ale rozhodne to nebyla levna zalezitost a delalo se to jen u velkych odlitku). Nezapomen, ze existuji lide co maji CZ out of box a nemohou si ji vynachvalit a jini o ni nereknou dobreho slova.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#5 » čtv 30. dub 2009, 16:42

S těmi odlitky mi to je jasné, černění a příprava povrchu pod něj je daleko pracnější než lakování kde se skutečně dají schovat případné vady které nemají vliv na funkci. Že se tam dají schovat i vady které tam už nemají co dělat je jen o lidech. Měl jsem prostě štěstí a teď si můžu v podstatě vybrat jakoukoliv povrchovou úpravu, v druhém případě by mi asi nezbylo nic jiného než opět nechat nalakovat.

Uživatelský avatar
Netrefijev
Příspěvky: 144

Příspěvek#6 » úte 5. kvě 2009, 05:10

Zavařené vady? To snad ne, tomu nevěřím že by někdo byl schopen dát do výroby takhle "opravený" rám. Navíc si myslím že v oblasti svaru by byly změny v materiálu tak velké, že by se po zavaření musel ještě dodatečně tepelně spracovat.

Máte prosím nějaký "důkaz" takové opravy? (Nejsem rýpal a zastánce CZ, ale tohle se mi zdá už přehnané.)



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#7 » úte 5. kvě 2009, 16:18

Pokud by se vařilo něco na rámu, tak není problém pokud by to vyžadovalo, jej nechat znova vyžíhat, jinak tam není žádné tepelné zpracování. Psal jsem to, protože z toho měl někdo někde strach, jestli se to to opravdu stalo, to nevím.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů