CZ75 9mm lugger za 13.000 Kč - je to výhodné?



mlzb
Příspěvky: 14

Příspěvek#1 » úte 8. led 2013, 14:51

Rád bych se na něco zeptal znalců střelných zbraní:
Mám nabídku pistole - CZ75 9 mm lugger, cena 13.000 Kč, koupena 2001. Nevím, zda je to výhodné nebo nikoliv. Doporučovali byste tuto zbraň. Bohužel se nemám moc koho zeptat. Budu rád za jakoukoliv reakci. Děkuji. Zbyněk
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
jaborei
Příspěvky: 29

Příspěvek#2 » úte 8. led 2013, 14:57

Na roce výroby až tolik nezáleží jako na stavu zbraně, ale nová CZ75 COMPACT stojí cca 15.500 Kč, takže ta úspora 2.500 Kč mně až tak výhodně nepřipadá..... :)



mlzb
Příspěvky: 14

Příspěvek#3 » úte 8. led 2013, 15:02

Díky za reakci.
Pán co mi zbraň nabízí stáhl fotografii ze stránky
http://www.bvs.cz/komise_pistole_cz_75combicolor_9.html
a tam ji mají za 7200 Kč.
Takže už tuším, že to nebude "kauf století" ;)

Uživatelský avatar
beaver
Příspěvky: 51

Příspěvek#4 » úte 8. led 2013, 16:39

Jen pro srovnání - já svojí CZ 75 Compact 9 mm L koupil z druhé ruky, stále mě 7.000,- (vč. dvou zásobníků a pouzdra Dasta). Nošená, málo střílená - takže je celkem ošoupaná (nevypadá jako nablejskaná skorofunglovka), ale střílí v pohodě, hlaveň čistá. Já jsem spokojen.
Podle mého názoru 13.000 je celkem dost, v porovnání s cenou nové zbraně - viz příspěvky výše.



mlzb
Příspěvky: 14

Příspěvek#5 » úte 8. led 2013, 18:16

Děkuji.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#6 » úte 8. led 2013, 18:23

Taktéž si myslím, že i při dobrém stavu se jedná o předražený kousek. Doporučuji hledat dál. Nepsaná zásada je, že se nemá hned brát první kousek :D Je to tím, že pak zjistíš, že jsi mohl sehat lepší :D. Ale k věci: hledej dál a srovnávej. Na druhou stranu kdo moc dlouho přebírá, tak nakonec přebere :D .
P.S. fotka ztažená z nějaké internetové stránky, která má sloužit jako ilustrační o nečem (špatném) vypovídá. A pokud je to ten, co to inzeruje i na těch stránkách, tak i velmi rozdílná cena o něčem nedobrém vypovídá.



mlzb
Příspěvky: 14

Příspěvek#7 » úte 8. led 2013, 19:28

Pán mi napsal, cituji:
"...Taky je na tom webu podstatně jiný rok výroby. Moje je z roku 2001. A má navíc jak jsem již několikrát psal zesílené patky zásobníků a střenky vylepšené s pogumováním.
Toto foto jsem posílal, aby jste věděl o jaký model se jedná.
Viděl jsem na netu i podtstně novější modely a cenu i 5000,- (podle stavu). Bezesporu si můžete koupit jednu z nich, pokud Vám nevadí jejich stav a že budete brzy kupovat novou hlaveň apod. Moji zbraň Vám nabízím v super stavu a málo střílenou s příslušenstvím, které jsem už kdysi psal. Prodejce zbraní a znalec ji tu nacenil na 15.000,- Já Vám ji nabízím po dohodě za 13.000,- . Je na Vás, zda máte nebo nemáte zájem. ...
"
Příslušenství bylo myslím pouzdro na nošení na těle a náhradní zásobník.
Ne, inzerent je jiná osoba, než kdo prodává zbraň. Pán má zbraň v zastavárně, nemá ji k dispozici u sebe.

Pravidla fóra bod 9. Moderátoři jsou označeni a píší své závazné pokyny modrou barvou (proto, prosím, tuto barvu pro své příspěvky nepoužívejte). P.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#8 » úte 8. led 2013, 19:58

O ho hou ! V zastavárně ? Do zastavárny můžeš dát mobil, šperky, manželku či notebook a podobně, ale zbraň rozhodně ne.
Pokud mu tu zbraň z roku 2001 prodejce a znalec ohodnotil na částku 15.000,-Kč, tedy jako zbraň novou, nestřílenou, tak já osobně bych mu neodporoval a nevzal bych ji. Ne kvůli roku výroby, protože ten o zbrani toho moc nemusí vypovědět (i daleko starší mohou být v super stavu, např. můj Makarov ze 73-ho roku :lol:), ale kvůli tomu, že ve stejné kvalitě můžeš koupit i daleko levnější kus. Doporučuji osobní prohlídku, nejlépe s někým dalším, který zbraním rozumí. S podrobnou rozborkou, prohlídkou hlavně a zkouškou vůlí a opotřebení. Dobrý prodejce ti na prohlídku poskytne dostatečné množství času a ještě lepší prodejce ti umožní i zkušební střelbu. Jinak rozhodnutí samotné je jen na tobě. Chtěl jsi znát náš názor, tak tady je můj. Jedná se můj osobní názor, který v žádném případě nelze brát jako jediný pravdivý a nejsprávnější.

P.S. s tím Makarovem to byla nadsázka :D



mlzb
Příspěvky: 14

Příspěvek#9 » úte 8. led 2013, 20:10

Upřesňuji: pán psal "v komisi". Může se tedy jednat i o prodejnu zbraní s bazarem.
Omlouvám se za nepřesnost.
Právě že nejsem znalcem v obl. zbraní, takže asi bude nejlepší, když buď koupím zbraň s někým kdo zbraním rozumí a nebo pak koupit zbraň novou.
Mám kamaráda puškaře, zkusím ho kontaktovat. Díky moc.

PS: Manželku jsem do zastavárny dal už dávno. Někdo ji koupil. Jaký je její další osud nevím. :lol:



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#10 » úte 8. led 2013, 21:09

K prodejci zbraní můžeš dát i zbraň do zástavy pokud takovou službu nabízí.



mlzb
Příspěvky: 14

Příspěvek#11 » úte 8. led 2013, 21:25

Všem děkuji za reakce na mé téma a omlouvám se, že jsem psal modrým textem. Jsem tu dnes poprvé a pravidla jsem si dostatečně nepročetl.



magnum
Příspěvky: 56

Příspěvek#12 » úte 8. led 2013, 21:50

13tis za čízu? Těch bouchaček je všude tuny. Když se hledáš-zajdeš i do menších krámů, tak seženeš skoro nepoužitou čízu do 9000,-. Ale jak řikám, nesmíš jít do BVSa :D a hlavně i v krámě se dá smlouvat. Tak toho chytráka s ohodnocenou pětasedmou pošli do.... Však víš



mlzb
Příspěvky: 14

Příspěvek#13 » úte 8. led 2013, 22:03

No newim, ale už začínám tušit ;) Díky.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#14 » stř 9. led 2013, 09:21

Jen pro ilustraci jiný inzerát podobné zbraně. Je možné že půjde s cenou ještě níže.

http://www.strelectvi.cz/forum/p-cz-75- ... 24743.html

(jestli to nakonec není ta samá)



mlzb
Příspěvky: 14

Příspěvek#15 » stř 9. led 2013, 22:20

Stejná zbraň to není (můj prodejce urputně trvá na ceně 13.000 Kč a díky tomu se mu nedaří zbraň už dlouho prodat). Chtěl jsem se registrovat na tom webu strelectvi.cz, ale chtěj 50 Kč. Hmm :?
Každopádně budu zbraň dál shánět, pokud by někdo o CZ75 9mm lugger bicolor věděl, dejte vědět. Díky :-) Tipuju, že do měsíce někde něco seženu. Extra na to nespěchám.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů