CZ 50/70

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#31 » sob 2. srp 2014, 07:10

zajiste jsem myslel zapalnik :)
ale hlavne ze si rozumime

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#32 » sob 2. srp 2014, 12:07

CZ70 je katastrofa, CZ50 z Brodu o trošku menší, sháněj takovou, která nemá v sériovém čísle písmenko, ty jsou ještě vyrobené ve Strakonicích.

Uživatelský avatar
Standa-1992
Příspěvky: 15

Příspěvek#33 » sob 2. srp 2014, 16:38

Bohužel, číslo mé zbraně začíná "C" :-(. Škoda. V čem je CZ 70 horší?

Uživatelský avatar
Standa-1992
Příspěvky: 15

Příspěvek#34 » sob 2. srp 2014, 19:13

Mám právě možnost, zakoupit i jednu CZ 70. Sice již mám tu CZ 50 (viz obrázek na straně 2), ale chtěl bych i tu CZ 70, protože opticky vypadá naprosto suprově. Prý pochází z uloženek VB a bylo z ní vystříleno asi 200 nábojů. Opět vybrává cena. Jak je to tedy s tou kvalitou? Mohu počítat alespoň s pár tisíci výstřely?

Díky :-)

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#35 » ned 3. srp 2014, 06:25

Kvalita je taková, že je to snad z přetavených hřebíků, 70 ani za zlaté prase.

Uživatelský avatar
Standa-1992
Příspěvky: 15

Příspěvek#36 » pon 4. srp 2014, 19:05

Díky za odpovědi. Tento týden beru svou CZ 50 na své první střelby. Pokud si najdu čas, napíšu sem své dojmy.



Joona
Příspěvky: 1

Příspěvek#37 » pát 29. srp 2014, 22:17

Ahoj, mám též čerstvě svou první pistoli z rodiny 50/70 a tak budu rád, když si vyměníme zkušenosti. Od této koupě očekávám možnost zajít si nezávisle na okolí vystřelit a procvičit návyky, dostat se mezi zkušenější střelce, treba si strelit s jinýma zbraněma. Do teď jsem musel někoho s pistolí ukecat, zatáhnout vstup na střelnici...Za rok si můžu zajít pro "dospělou" pistoli a přetavěné hřebíky zamknu na památku. Více nechci a nepotřebuji. Od staré a laciné pistole ani nemůžu, zároveň považuji pro tento účel tuto naši volbu jako optimální. Tož, po střelbách napíšu.



Linux
Příspěvky: 205
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#38 » úte 31. led 2017, 11:05

Ahoj, koupil jsem si do sbírky CZ 70 a byl jsem s ní o víkendu poprvé na střelnici. Pistole dělala dva problémy:
1. Občas neodpálila náboj, ani na druhé promáčknutí, otisk na zápalce byl velmi slabý. Po vyhození náboje dostřílela zbytek úplně v pohodě. Náboj jsem pak dal do CZ 83 a ta poté všechny odpálila v pořádku.
2. Po každém dostřílení zásobníku nejde zásobník vytáhnout. Někdy to šlo lépe, někdy jsem ho opravdu musel rvát ven. Je zajímavé, že na sucho jde zásobník vždy lehce, sám po zmáčknutí záchytu vystřelí. Tuto závadu si nedokážu vůbec vysvětlil.

Dokážete mi někdo osvětlit, kde by mohla být chyba?



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#39 » úte 31. led 2017, 11:50

1. Pistole byla napadena ladičem obecným, v BVS doporučuji koupit bicí pružinu, pružinu pojistky zápalníku a pojistku zápalníku (nejčastěji napadené součástky). Výměna je jednoduchá. Případně se rozepíši v SZ.

2. Podívej se na stav vyhazovače / záchytu závěru, je tam pacička co vyčnívá do zásobníkové šachty a podavač zásobníku jí má nadzvednout. Tak jestli po výstřelu nepřeskočí podavač zásobníku tu pacičku na vyhazovači.
Drží ti s prázdným zásobníkem závěr vzadu?
Dělá to jen jeden nebo více zásobníků?



Linux
Příspěvky: 205
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#40 » úte 31. led 2017, 12:43

Ahoj, děkuji moc za reakci, náhradní díly objednám a vyměním.

Po střelbě zůstane závěr klasicky vzadu, s tím problém nebyl. Ale kouknu se, jestli náhodou pacička nedělá ten problém, díky za tip!



murdoch
Příspěvky: 75

Příspěvek#41 » úte 31. led 2017, 13:15

Mě ten první problém dělala u CZ50 právě špatná pojistka zápalníku (taky se tomu někdy říká "pádová pojistka")- ale jen při střílení v DA. Jak to bylo v SA, střílela spolehlivě.
Takže asi potvrzuju diagnózu od vgj:)



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#42 » úte 31. led 2017, 13:43

Ještě se musí zkontrolovat (se sundaným závěrem) jestli se správně při mačkání spouště zvedá páčka tlačící na pojistku zápalníku.
Celkově jsou to drobné díly do 100-150kč.
Vyhazovač v BVS bohužel nemají (chtěl jsem ho u 70 měnit).

Jinak 50tka i 70tka mi obě občas neodpálí v DA, ale ještě zkusím jiné střelivo (zápalka je označena dost.. ale SB jsou asi dost tvrdé).



Linux
Příspěvky: 205
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#43 » čtv 2. úno 2017, 15:39

Ahoj, tak je to opravdu tak, pacička záchytu závěru zůstane po střelbě pod podavačem a tím se zásobník zasekne. Dá se vyměnit ta pacička, nebo jí mám zkusit nějak prodloužit, aby nemohla jít pod?



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#44 » čtv 2. úno 2017, 16:14

Zkusil bych na začátek nový podavač zásobníku (opět korunová položka) Jestli není ten tvůj trochu oběhaný. Případně u jednoho zásobníku mám na straně k pacce záchytu zpevňující plíšek, který taky zlepšuje posun podavače (a packa záchytu se nemá kam propadnout).
Pokud toto nepomůže, tak jedině nový vyhazovač/záchyt závěru. S delší packou. Ale ten v BVS nemají (u 50 mám vyhazovač v pohodě, 70tkový je jetý při střelbě občas nezachytí, tak jsem chtěl koupit nový).

Prodloužení packy vyhazovače/záchytu bych zkoušel až v poslední řadě. Vyhazovač je nárazem namáhaná součástka, tak to moc držet nebude.

Případně při sundaném závěru zkus jak moc velkou má vyhazovač vůli v uchycení. Jestli se moc viklá, tak by možná stačilo doklepnout (zleva podložit, zprava důlčíkem utáhnout) ten nýtek/čep co drží vyhazovač vepředu pod hlavní.



Swifter
Příspěvky: 3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#45 » ned 12. bře 2017, 11:19

Ahoj, u mojí CZ50 (1951) se občas stává, že závěr nezůstane v zadní poloze. Mohli by jste mi poslat návod na výměnu té pacičky záchytu závěru? Mám takový dojem, že se mi to stává u jednoho zásobníku častěji, může na to mít vliv i zásobník? Díky za odpověďi.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů