CZ 50/70

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#121 » pon 22. úno 2021, 19:41

MRBLUE: Pokud jsi někdy z kel-tecu střílel, tak víš, že tyhle jejich prckové jsou dost kousajíc bestie a dát s tím celý zásobník je za trest. Samozřejmě, že dnes je to jen pistole na okraji zájmu, ale koncepce špatná není. Sám jsem ji kdysi nosil na sebeobranu i sport, ale po tom co praskla spoušťová páka jsem se začal ohlížet po modernější.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#122 » pon 22. úno 2021, 20:19

Ja som tiez mal 50ku ako zalozku. Ale to bolo zaciatkom 90tych rokov. Vtedy toho moc na vyber nebolo. Inak pre zaujmavost, mal som aj niekolko krabiciek svietiacich nabojov do Skorpika. Boli trocha dlhsia ako klasicke 7,65 tak ich islo nabit len 5, max 6. Ale prebijali bez problemu. Aj solo aj v mixe.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#123 » úte 23. úno 2021, 00:09

Mimo tema, slo nejspis o 7,62 mm zaměřovací vz.75 pro cvicnou strelbu z RPG 75 s vloznou hlavni



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#124 » úte 23. úno 2021, 02:09

jj, to bude ono. Ale fungovali.

Uživatelský avatar
Jarda K
Příspěvky: 185

Příspěvek#125 » stř 24. úno 2021, 19:08

Ano. Žil byl jeden a tahle střela mu zůstala v hlavni PPK. Vydula se. Qér "KO".



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#126 » stř 24. úno 2021, 19:46

Vidis, keby mal CZtu... :-)
Realne pokial bol naboj aj pistol v poriadku tak sa mu to nemalo preco stat.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#127 » stř 24. úno 2021, 20:09

Pre porovnanie 7,62 Tokarev, 7,62-Zm 75 a 7,65 Browning
3 n.jpg

Použitá strela bola redukovaná so stopovkou pôvodne určená pre samopal vz. 58 v náboji 7,62-Zm 43.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#128 » čtv 25. úno 2021, 05:19

Tak aby jsme se dostali opět k něčemu konstruktivnímu, vyráběly se chromovaný zápalníky? V pistoli mám stříbrný (chrom nebo nikl), včera mi přišel nový do rezervy a ten je jenom černěný. K tomu bych ještě přidal druhou část dotazu, dělaly se různě široký podavače? Včera mi přišel zásobník, podává líp než ten původní (asi moc roztažený) ale podavač nedosáhne na packu záchytu. Prohodil jsem podavače a teď mám jeden 100% funkční a druhý bez funkce záchytu :D

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#129 » čtv 25. úno 2021, 08:52

To je smůla..



tchai-pan
Příspěvky: 60

Příspěvek#130 » pon 22. bře 2021, 19:50

Je tu nekdo, kdo ma natrenovano s touhle prdelkou? Zajimalo by me, jaky jste s tim dosahli presnosti a po jak dlouhym treninku. Ja jsem zatim ve stavu, ze na 20 m trefim s Vlasimi 11x do cernyho a 13 do zbytku terce :) ale strilet presne na vic nez 15 m neni s touhle pistoli moje ambice. Trenuju spis rychlopalbu na 10 m. Tesi me, ze i kdyz bombim co nejrychlejc to jde, ani jednou zatim nenastala s fmj zavada. A zaroven to lze udrzet v cernym. Po precteni negativnich nazoru tady jsem mel trochu strach, co 50ka snese. Jen musim jeste poladit zachyt zaveru, protoze nechyta spolehlive. To je zatim jedina moucha.



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#131 » pon 22. bře 2021, 20:34

tchaj-pan: Nerad ti beru nadseni a iluze :geek: Ale s touhle pistoli uz moc lidi opravdu nestrili. Lidi co ji maji, tak spise jako retro pistolku na obcasne picnuti.

Jak jsem cetl Tvoje nazory na pouziti zbrane atf, tak je jasny, ze nejsi vubec vystrileny. Tim Te nechci urazit, kazdy zacinal nejak a hold mel ruzne predstavy...Ktere casem prosly zmenou, tak jako i vyber vhodnejsi zbrane.
Takze tvuj zapal do strileni je fajn, ale nezvolil sis nejlepsi 1. zbran. To uz CZ 83 by byla mnoooohem vhodnejsi.

Muj recept je takovy, tuhle pistolku si klidne nechej. Ale zacni setrit na modernejsi zbran, idealne v 9mm Luger. Ta ti umozni mnohem casteji chodit strilet, vzhledem k levnym nabojum. Ale taky to, ze CZ 50 ma proste zastarale plno veci, nevis kdy ti tam neco praskne... Spoust je strasna, miridla takova spatne citelna, coz te hodne zpomaluje pri rychle strelbe, protoze nechytnes rychle miridla ;) Nizko kapacitni zasobniky, ktere se i spatne vymenujou, protoze jsou jednorade atd. A tak bych mohl pokracovat dal a dal :twisted:



tchai-pan
Příspěvky: 60

Příspěvek#132 » pon 22. bře 2021, 20:54

Ale ja nikde netvrdil, ze jsem vystrileny :) vsemu, co pises rozumim, je to vsechno otazka osobnich priorit a vyvoje. Koupil jsem si ji schvalne, protoze hovno stoji, zrovna ta moje ani sberatelsky hodnotu nema zadnou, a tak strilim a strilim a nevidim v tom problem :D mam ji rad a zatim drzi a jsem zvedavej, kdy a na co definitivne odejde. A odejde mi urcite, protoze hodne strili. az narazim na neco podobne malyho v 9L, casem si to poridim. Ale jeste jsem nenasel nic kombinující malou velikost a subtilnost, nizkou vahu a estetiku. Ty hranaty plastovy moderni designy nemuzu ani videt. Nechci glock, nechci polymerovy CZ. Cz83 je pro me uplnej nesmysl - v 7,65 neadekvatne velka, blbost nosit v tak malej razi takovou kravku, a v podobnej velikosti existuje uz naopak 9L.
Na cz50 miluju, jak je to mala pistolka, mam to tedjako fetis.



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#133 » pon 22. bře 2021, 23:16

Muzu se tedy zeptat, jak dlouho tu pistoli mas a kolik jsi uz vystrilel naboju ?

Chapu, ze lidi maji svoje presvedceni(nazory) i o vecech, do kterych takrka nevidi. Ja jenom chtel, abys svuj strelecky zacatek zacal tim spravnym smerem ;) Ale jak je vidno, jeste nejsi dozrálý 8-)

A abych nebyl OT, k tve otazce.
Tak s touhle pistoli se da strilet tak rychle, jak rychle dokazes mackat spoust. Jelikos se ta zbran chova jako lehce naježená malorazka, tak po prvnim zamireni, muzes rychle vysypat zasobnik a zasahy do 10m budou v cernem. Opakovane testovano, jeste z dob, kdy jsem CZ70 vlastnil, coz je uz X let.
Na 25m mirenka se daji trefovat pivni tacky.
Znam jeste stare strelce z KVZ, kteri pred lety, strilely prave z CZ50/CZ70 a nejhorsi zasahy byly 9ky na mezinarodnim terci na 25m. Ovsem to uz jsou strelecke ESA.
Tim chci rict, ze ta pistole, pokud je v dobrem stavu, tak dokaze strilet s opravdu vysokou presnosti.
A naboj sam o sobe, je dost presny. To hlavne vedi majitele VZ.61 :mrgreen:

A abych to uzavrel, na vetsi strileni si kup poradnou pistoli, nejlepe v 9mm Luger. Ktera se ti casem zaplati, za levnejsi strelivo a hlavne se naucis strilet s velkorazni pistoli ;) Protoze at si ted trenujes jak chces, a bude se ti zdat ze ti to jde, tak kdyz potom vezmes do ruky 9mm Luger nebo silnejsi, tak se nebudes schopen trefit a budes v pasti.



tchai-pan
Příspěvky: 60

Příspěvek#134 » pon 22. bře 2021, 23:34

Super, to me zajimalo, dik :thumbup: na 25 m pivni tacek bych necekal. Mam ji nekolik tejdnu a vystrileno s ni cca 350 ran. Teprv se s tim szivam. Naz9ry samozrejme nejaky obecne mam, ale to neznamena, zeje nemuzu poupravit. Ale jak vis, zkusenost je neprenosna. Nemuzes mi nalejt do hlavy tve zbranove nazory. Kazdej si to sve musi projit sam a treba si i spalit prsty.
Nedavno jsem strilel zas jednou z cz75 stary ocelovy a jak jsem si z drivejska pamatoval, ze kope, tak ted po delsi dobe mi uz prisla mnohem vic v pohode a 9L na strelbu v klidu.
Edit: neco na 9L hledam, ale nenachazim a zatim se uspokojuju touhle pistolkou.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#135 » úte 23. bře 2021, 06:31

Pistole řady 50/70 mám tři. 50 tka byla má první, prostě se mi líbí. Podle stavu se s nimi dá dosahovat velice dobrých výsledků. Nejlépe mi sedne můj úplně první kus, velice jetá 50 z 1967. Limitem jsou jen moje oči, desítky na 15m byly na sedm ran z osmi. Mířidla mi u ní sednou. 25 metrů byla přesná střelba jen u terče na policejní parkur. Limitem jsou oči.
Na nošení je ale tato pistole nevhodná. DA není spolehlivé, povrchová v úprava pot nevydrží.
70tka z 81 také střílí přesně, ale spoušťový systém moc nesedí, každý stisk je jiný. Materiál je celkově nepřesně obrobené bláto.
Pak nám ještě darovací chromovou z roku 50. Dá se nosit, ale je málo zaběhnutá, tj.spoušť je tužší, chromovaná mířidla jsem si musel zvýraznit černým lakem aby byl kontrast.
Pravda je taková, že častěji nosím v tomto formátu Bersa Thunder 380, která má konzistentní spoušť v DA i SA, modernější mířidla a laserové pažbičky Crimson Trace.
Ale 50 mám stále rád. A líbí se mi.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 16 hostů