CZ 50/70



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#46 » ned 12. bře 2017, 13:04

Swifter:
Začni zásobníkem, nový podavač a pružinu.
Pokud je vyhazovač/záchyt závěru, moc jetý na horní straně, pak odklepnout nýtek co ho drží, vyměnit a roztlouct nový čep/nýtek.
Případně na závěru u čela co je zápalník se podívat, jestli není závěr moc ošoupaný (ale odejde spíš ten záchyt).



Linux
Příspěvky: 205
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#47 » pon 13. bře 2017, 22:23

Ahoj vgj, tak jsem díly z BVS objednal, do konce týdne bych je měl mít doma. Chtěl bych se jen zeptat na nýtek, který drží vyhazovač/záchyt závěru, jaký je to rozměr? Ten starý dostanu ven tak, že ho nějakou jehlou vyklepnu, nový potom důlčíkem rozklepnu, že?
Díky moc...



hodme
Příspěvky: 9

Příspěvek#48 » pon 3. dub 2017, 14:23

Pořídil jsem jeden dost ostřílený kousek CZ50.

Po prvním seznámení se zbraní na střelnici, jsem zjistil, že zbraň neodpálí v DA, jinak vše, zdá se, funguje tak, jak má. Vystříleno cca 50 nábojů.
V DA po mnohém opakování rána nikdy nevyšla, kohout spustí, ale rána nevyjde. Nevíte někdo čím to může být? Díky.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#49 » stř 5. dub 2017, 10:04

Linux: Velikost nýtku netuším, ke změření jsem se nedostal. Vyklepout klasicky tenkým důlčíkem v místě roztlučení, ono se to o rám zformuje a půjde vytáhnout. I když asi jsi už opravil a vyměnil

hodme: Více jsem se rozepsal v SZ, ale ve zkratce pro ostatní (věci které si člověk může troufnout bez puškaře):
Zkontrolovat stav zápalníku a jeho pojistky, zda jde plynule a není v zápalníku vysekaná hrana, případně vyměnit a bude-li to fungovat, tak starý začistit podle nového funkčního.
Vyměnit bicí pružinu (sundat pažbičky, kleštěmi vyndat packu co drží vedení bicího pera a vyměnit bicí pero).
A taky si zkontrolovat bez závěru, jestli ti v SA i DA vypíná stejně páčka blokace zápalníku.

Víc už je problém časování spoušťového mechanizmu a je to na puškaře.



hodme
Příspěvky: 9

Příspěvek#50 » stř 5. dub 2017, 14:03

vgj: dekuji za odpoved. zapalnik mi pujde vyndat smerem dozadu po zasunuti pojistky?



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#51 » stř 5. dub 2017, 15:13

hodme: Ano plochým šroubovákem zmáčknout pojistkuaž dolu a pak vyklepnout (klepnutím závěrem), nebo vysunout drátem od komory ke konci závěru.
Nevim jestli znáš povídání o CZ 50 na valka.cz http://forum.valka.cz/topic/view/13104 doporučuji pro přečtení.



hodme
Příspěvky: 9

Příspěvek#52 » čtv 6. dub 2017, 10:33

Znám, znám, ale na tohle jsem tam nenarazil. Moc díky za rady, určitě napíšu jak jsem dopadl.



Linux
Příspěvky: 205
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#53 » čtv 6. dub 2017, 12:49

VGJ: Díky moc za rady, ještě jsem se k rozebrání a výměně dílů nedostal, ale chtěl bych na to kouknout do konce týdne. Nýtek zkusím vyklepnout a pak ho tam vrátit zpátky a znovu rozklepnout, uvidíme, jak se mu to bude líbit. Kdyžtak bych sehnal někde nový...

Jinak ten záchyt závěru z BVS má opravdu tu pacičku větší, věřím, že už bude fungovat spolehlivě.



hodme
Příspěvky: 9

Příspěvek#54 » pát 7. dub 2017, 07:03

Tak jsem pořídil náhradní díly - pojistku zápalníku, pružinu pojistky zápalníku, zápalník, bicí pružinu, kohout. Vše, kromě zápalníku, se mi podařilo celkem v klidu vyměnit. Neobešlo se to bez drobné úpravy pilníčkem, ale výsledek myslím dobrý. Alespoň nasucho se chod spouště výrazně zlepšil. Ta pojistka byla už docela zoufalá... Uvidíme na střelnici.

K zápalníku: nepodařilo se mi tam ten nový dostat, přitom není výrazně jiný než ten původní. Posledních cca 6mm už tam prostě nezasunu. Nemáte s tím někdo zkušenost?



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#55 » pát 7. dub 2017, 11:07

hodme:
Napřed přeměřit, zda to je skutečně stejně velké. Jinak díru po zápalníku naplnit WDčkem a nechat působit.. poté dukladně vyčistit, odmastit.
Zejména pokud někho hodně mazal, tak se pak povýstřelové zplodiny spojí s olejem a zatvrdne to na kámen.
Zápalník se pak maže jen jemným otěrem v oleji navlhčenou látkou.
Osobně jsem staromilec, na větší čištění odmastím benzinem a pak to protřu konkorem. Udržovací čištění dělám Balistolem, který mi voní a nevadí na kůži.

Jsem zvědav na výsledek, jak bude odpalovat.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#56 » ned 27. srp 2017, 03:19

Jinak hlásím vyřešení nefunkčního DA u CZ 50.
Po kompletní rozborce spoušťáku a srovnáním s novými díly byla jediná odchylka v ohnutém vodítku bicí pružiny. Po jejím narovnání je časování v pořádku a DA funguje spolehlivě.



martin.mikusek
Příspěvky: 2

Příspěvek#57 » pon 19. lis 2018, 23:42

Ahoj,

pořídil jsem CZ50 rok 1952. V SA režimu je spoušť hladká, ale v DA režimu nespustí kohout. Resp. někdy ano, ale to se musím snažit dorazit spoušť až k lučíku. Když nedotáhnu a povolují tak tehdy se kohout spustí. Navíc chod v DA je hrubý. Nevíte co s tím? Jinak je vkrásném stavu...

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#58 » úte 20. lis 2018, 09:16

Mnoo tohle bych asi sam radsi "neladil". Najdi si nejakeho nejblizsiho puskare at na to jukne.



OBI VAN GOBI
Příspěvky: 1

Příspěvek#59 » ned 5. kvě 2019, 20:43

Zdravím chtěl jsem se zeptat jaká je podle Vás nejkvalitnější rok výroby CZ 50 a předem děkuji za odpověd .



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#60 » ned 5. kvě 2019, 20:44

O rok asi zase tak nejde ale měla by být ze Strakonic!

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů