Ocelove vedeni vratne pruziny na CZ75



mezonek
Příspěvky: 41

Příspěvek#1 » stř 27. bře 2013, 09:05

Ted jsem koukal na "novou" CZ 75 Shadow line - pisou tam, ze ma ocelove voditko vratne pruziny. To by se mi do te moji taky libilo. Na CZUB e-shopu jsem to nenasel, tak se zeptam, jestli to nekdo z vas ma, nebo to umi vyrobit.
Diky moc

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#2 » stř 27. bře 2013, 10:38

Vyrobí ti ji v podstatě každý soustružník ale pozor (!) je třeba upravit i hlaveň. Zespodu na kulise je třeba lehce probrousit takovou jamku, jinak bude problém s její instalací. Včera jsem byl v podnikovce CZUB v Praze a měl jsem, mimo jiné, v ruce všechny tři SHADOW. Bohužel jsem se zapoměl podívat jak přesně mají tento detail vyřešený. Zmíněné probroušení jsem viděl na pistoli která byla postavená panem Zendlem. Kdysi jsem si nechal od soustružníka v práci udělat přesnou kopii tyčky (vodítka) vratné pružiny podle origo plastové co je ve standartním SHADOW a prostě jsem to tam nedostal.
A ještě jedna rada.... Je docela možné, že to co nemají na e-shopu CZUB, to můžou celkem běžně prodávat právě v podnikové prodejně (za jeden telefonát to určitě stojí) a je dost dobře možné, že mají to vodítko vymyšlené trochu jinak a pasuje do pistole bez toho že by byla třeba nějaká další úprava ;)



mezonek
Příspěvky: 41

Příspěvek#3 » stř 27. bře 2013, 14:16

Diky moc za info - zkusim si tam zavolat a uvidime, co mi reknou :-) Stejne ale nechapu, proc by navlas stejna kopie nesla nasadit - vzdyt ten plast prece taky nepruzi, ne? Ale rozhodne nemam zadne technicke vzdelani :-)

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#4 » stř 27. bře 2013, 15:04

No to je právě ten problém, on ten plast právě pruží. Při montáži (uložení) vodítka s pružinou pod hlaveň se to vodítko trochu prohne, což právě to ocelové vodítko odmítá udělat :)



mezonek
Příspěvky: 41

Příspěvek#5 » stř 27. bře 2013, 16:07

Me prave prislo, ze se ani nehne :-)



mezonek
Příspěvky: 41

Příspěvek#6 » čtv 28. bře 2013, 14:53

Tak ani na ctvrty pokus sem se tam nedovolal :-(
Nepujde nekdo okolo, ze by se zeptal, jak to je?

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#7 » úte 22. bře 2016, 11:25

Ahoj,
zajímám se o tuto úpravu (ocelová tyčinka vedení závěru na CZ 75 B full size) a zajímá mě názor zkušenejších střelců - je to zásadní úprava, která je dobrá pro každého, nebo ji pozná spíš jen zkušený sportovní střelec? Budu ještě ladit ruce, než začnu ladit zbraň :) tak nevím, jestli do toho hned na začátku investovat - akorát že kupuji novou zbraň u puškaře, který je schopen toto udělat, tak jsem si říkal, že bych to sfoukl naráz (řeším ještě leštění spoušťového mechanismu, viz příslušné vlákno, tady by to byl OT). Zaujalo mne to kdesi na youtube, kde to někdo doporučuje pro SP-01 Shadow, ještě v kombinaci s nějakou silikonovou vložkou pro pružnější zpětný ráz (akorát pro Shadow se to vyrábí továrně, pro pětasedmu ne). Vy co tuto úpravu máte - na kolik to přišlo?

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#8 » úte 22. bře 2016, 12:38

Albert, problem s instalaci je spis kvuli prumeru hlavy te tycky, nechal jsem ji zmensit na velikost plastove a sedi jak hajzl. Ona teda v puvodni velikosti nezapadne do patricneho prostoru ramu a opira se o predni cast, nasledne taky couha ze zaveru zepredu



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#9 » úte 22. bře 2016, 13:36

Ocelovou vodici tyčinku i buffery mam na obou Shadowech. Zbraň je težší na předek, takže by měla být maličko stabilnější, ale rozdíl je minimální. Buffer pomáhá v tom, že v zadní úvrati nenarazí závěr na rám, tedy kov na kov, ale je tam měkčí vložka. V ruce to necítím, ale snad to aspob trošku prodlouží životnost zbraně.. :-)

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#10 » úte 22. bře 2016, 14:53

A propo, když už se tady znovu otevřelo tohle téma... Shadow sice už nemám ale když jsem ho ještě měl, koupil jsem nakonec vodící tyčku na 4shooters a pasovala tam normálně bez úprav.

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#11 » úte 22. bře 2016, 22:27

Chip: takze to jsou jediny smysly teto upravy - na zpetnym razu nebo kopu to nepoznam?



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#12 » pát 25. bře 2016, 09:13

Tak to není, je to o individualnich pocitech... Zbran je težší na předek, mela by byt klidnější. Mě ten rozdil přišel pod hranicí rozeznatelnosti. Daleko víc citim treba chovani pri težší strele, nebo nadupanějsím náboji...



Stanik
Příspěvky: 11

Příspěvek#13 » stř 7. pro 2016, 14:24

Zdravím, kolegové!
Našel by se tady někdo, kdo by mi poskytl rozměrový náčrt origo ocelové tyčky vratné pružiny pro Shadow1 ??
Přece jen, skoro 600 s poštou je trochu moc.. :(
Kdyby náhodou, tady je ještě email: stanislav.vacula@email.cz..
Díky.

Uživatelský avatar
zdenys73
Příspěvky: 73

Příspěvek#14 » stř 7. pro 2016, 16:37

Jestli by to někdo móóc hodný mohl postnout zde , také se na to chystám . Vytočím si to asi z mosazi , tak abych nemusel laborovat s rozměrem . Děkuji za všechny .....

Uživatelský avatar
zdenys73
Příspěvky: 73

Příspěvek#15 » čtv 15. pro 2016, 15:45

Takže z praktických důvodů jsem upustil od mosazi a zvolil ocel.Rozměry po zjištění,že plast není potřeba nijak ohýbat,jsem použil původní.Byť na netu je vedení ještě se zůžením na 5mm válci.Materiál je šroub z hlavy motoru,nakonec kalený v oleji a popuštěn na šedomodro :) .Po nasazení buferu a pružiny vše pasovalo,byť vepředu na závěru je ještě vůle,ale to by už asi patrně snad působilo problémy.Nic bych za cenu použití této "chujovinky" na zbrani neupravoval :( !!Pocitově....nepoznal jsem rozdíl,jelikož jsem lopata a NOOB :)

PS : snad se nahraje příloha ......
IMG_20161215_152019.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů