CZ 75: koupit novou nebo "jetou"?



hamon
Příspěvky: 27

Příspěvek#1 » pon 19. srp 2013, 19:34

Ahoj,
jako čerstvý držitel ZP samozřejmě chci jít co nejdřív na střelnici s vlastní zbraní. Docela určitě chci CZ 75, z ničeho jiného jsem sice nestřílel, ale tahle mi prostě sedla na první dotek. Ale problém je v její spolehlivosti (jak jsem pochopil, i z druhé ruky bývají bezproblémové) a mé netrpělivosti. Mám koupit použitou, nebo si raději připlatit a koupit novou? Střílenou můžu mít hned, na novou ušetřím tak za tři měsíce.
Dal jsem si pro a proti střílené:
+ cena
+ rychlost
+ když bude od zodpovědného majitele, bude jako nová
- nová je nová
- pravděpodobně nebudu o majiteli/ích vědět nic
- možné problémy při koupi (jako u všeho, co člověk nekupuje v obchodě)

Jaká jsou další plus/mínus, která bych měl zvážit? Tři měsíce čekání, to nic není. Ale tři měsíce si na ni nesáhnout (nebo platit za půjčení na střelnici), to je zlo :) Jak byste se rozhodli vy?



donovanstangiano
Příspěvky: 164

Příspěvek#2 » pon 19. srp 2013, 20:05

Ahoj, přesně takhle jsem to měl já. Jsem netrpělivý zhruba stejně. Koupil jsem v komisi pětasedmu, kterou jsem prohnal bez závady zatím cca 5000 kousků. Je ale fakt, že stála 10 tisíc a ta cena odpovídala stavu - nebyla vůbec střílená. Bohužel to nemusí platit na 100% a trefit se nemusíš, u CZ je to hodně kus od kusu. Každopádně doporučuji "oťapkat" více variant. Ohledně ergonomie doporučuji třeba GP K100, to je výborná pistole, ale na výběr je toho mraky. Stejně nezůstane u jedné :-)



hamon
Příspěvky: 27

Příspěvek#3 » pon 19. srp 2013, 20:16

No, u jedné asi opravdu nezůstane a je dost dobře možné, že časem přesedlám na něco jiného, ale teď je pro mne primární získat nějaké návyky a naučit se trochu trefovat. To je ten hlavní důvod, proč už se na zbraň těším. Jinak ji beru jako třeba boty. Chci to, co mi sedne, ale nehromadím je, nejsem do nich fanoušek. Zatím :D
Než konkrétní kus koupím, to mi určitě nějaká projde rukama. Jestli nevyhraje funglovka. Jen se rozhodnout :D



Návštěvník

Příspěvek#4 » pon 19. srp 2013, 21:19

U rozumne vybrane 2nd hand se neni moc ceho bat.
Novou naproti tomu novou casem prodas s obrovskou ztratou - malokdo zustane u prvni zbrane.

Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » pon 19. srp 2013, 21:58

Já koupil od kolegy zajetou 1500 ran za 7000 Kč Cz 75 Compacta kterého jsem si mohl nejdříve vyzkoušet na střelnici a jsem spokojený. Nová je sice nová , ale hodně se píše , že u nových CZ se dost reklamuje je to o štěstí jako se vším :lol:



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#6 » pon 19. srp 2013, 22:12

Jako zacatecnikovi bych doporucil pri te koupi si sebou vzit nekoho, kdo tomu rozumi a dokaze odhadnout, co uz ma zbran za sebou a co muze mit pred sebou, nebo si to dobre nastudovat sam. Jsou veci dulezity a pripadne temer nevymenitelne (vule, opotrebeni hlavne) a nedulezity jako povrchovka a opotrebeni "spotrebnich dilu".
Potom klidne koupit nejakou "zajetou". ;)

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#7 » úte 20. srp 2013, 06:34

Svojí první zbraň jsem si koupil z druhé ruky a bez problémů. Stejně tak i 2, 3, 4 .... Jde jen o to, pečlivě vybírat.
Osobně bych si funglovku jako prvničku nekoupil.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#8 » úte 20. srp 2013, 13:50

Prvni zbran doporucuju jetou.
A chodit strilet.
Po nejake dobe to sam dostanes do ruky a sam poznas, co ti sedi a co ne.
Pak nastane cas na vyber nove zbrane.


Odeslano pomoci Tapatalk z mobilu. Omluvte preklepy :-)



hamon
Příspěvky: 27

Příspěvek#9 » úte 20. srp 2013, 18:06

No, nikdo nehájí nové zbraně a nikde není řečeno, že k fungl nové nikdy "nepřičuchnu". Takže asi začnu procházet bazary :)
Díky za názory.



jack-3d
Příspěvky: 155

Příspěvek#10 » stř 21. srp 2013, 10:28

Ne ne, spíš nikdo nehájí nové 75ky, téma je tak stanovené.



Sedrik
Příspěvky: 1

Příspěvek#11 » stř 21. srp 2013, 18:22

hamon píše:No, nikdo nehájí nové zbraně a nikde není řečeno, že k fungl nové nikdy "nepřičuchnu". Takže asi začnu procházet bazary :)
Díky za názory.


Já to měl podobně - zvažoval jsem stříleného Glocka, ale nakonec jsem se rozhodl pro novou zbraň (Alfa Iron Combat) - jelikož jsem střelecké embryo nejsem si jist, jestli bych při koupi střílené zbraně něco nepřehlídl - a nová Alfa stojí stejně jako střílený Glock.

Uživatelský avatar
Mydlifous
Příspěvky: 3

Příspěvek#12 » ned 8. zář 2013, 21:30

Jak dopadlo hledání :?:



jinda voyer
Příspěvky: 418

Příspěvek#13 » pon 9. zář 2013, 19:01

Zdravim,

budu tedka resit podobne dilema. Respektive jsem uz precetl dost na to, aby mi doslo, ze kupovat jako prvni zbran uplne novou je nesmysl. Nicmene jako kolega vyse mam zatim zkusenost pouze s CZ 75...strilel jsem asi ze tri ruznych kusu. Strili se mi z ni dobre, vahu ma podle mne idealni (ani tezka, ani lehka), jen mam kapku problem s tim, ze ma na mne prilis objemny ram tam, kde se drzi...mam malou ruku a tak jej nedostatecne obejme a pak nedosahnu palcem silne ruky za zachyt zaveru napriklad.
Naproti tomu jsem drzel v ruce GLOCKA (nestrilel jsem z nej) a ten se mi drzel mnohem jisteji a lepe.
Cili asi budu muset obejit par strelnic a zkusit si z nej i vystrelit. Nicmene jsem trosku skepticky, protoze jak je lehoucky, tak mi vaha zbrane nebude kompenzovat neprilis pevnou ruku a budu to sypat mimo :mrgreen:
Ale abych se zeptal...kdyz budu kupovat jetou zbran...pokud teda nesezenu nikoho, kdo by se mnou sel...na co je potreba davat pozor...kolik tak maximalne zaplatit...a hlavne, doporucite prosim nejakeho seriozniho prodejce komisnich v Praze?

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#14 » pon 9. zář 2013, 20:08

Kdyz budes hledat, najdes asi 100x navod, jak kupovat ojetou zbran. A zadnej z nich zarucene spravnej.
Proste bez s prodavajicim na strelnici, vem si sebou 100 naboju a vystrilej je pred nim. A uvidis. Vem sebou nekoho s jistou rukou at overi presnost.
Vyprdni se na vzhled a na fotky.
A modli se a ver, ze budes mit klikh na dobry kus.
V pripade CZ je to 1:1, v pripade Glocka 4:1.

Odeslano pomoci Tapatalk z mobilu. Omluvte preklepy :-)



jinda voyer
Příspěvky: 418

Příspěvek#15 » úte 10. zář 2013, 08:15

Mne spis slo o to, jak to resit v pripade zbrani, ktere jsou v komisi v obchode se zbranemi. Tam mi pistoli asi tezko pujci na strelnici... :?:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 16 hostů