CZ 75 B New Edition



jinda voyer
Příspěvky: 418

Příspěvek#1 » čtv 3. říj 2013, 09:31

Máte někdo jakékoliv osobní zkušenosti s touhle kráskou?

http://www.czub.cz/cz/catalog/79-pistol ... ITION.aspx

Konstrukčně je to normální CZ 75 B, ale jde mi spíše o kvalitu zpracování (vnější i vnitřní), o tom jak se chová povrchová úprava při nějakém delším používání (nemyslím nošení, ale spíše častější blbnutí na střelnici) apod.

Jinak v zahraničí vyšla celkem solidně:

http://www.thetruthaboutguns.com/2012/0 ... d-edition/

pokud to ovšem není tím, že se do USA dávají pouze výběrové kusy, jak se člověk občas může různě dočíst... :roll:

Předem díky za jakékoliv postřehy.



vlno
Příspěvky: 114

Příspěvek#2 » sob 23. lis 2013, 10:46

Ahoj všem,
taky by mě zajímaly nějaké ty osobní zkušenosti a názory na tuto krasavici :)
Díky předem



Freelander
Příspěvky: 1

Příspěvek#3 » stř 27. lis 2013, 18:06

Mám ji asi měsíc.Z nedostatku času vystříleno jen 100 ran.Ale je nádherná.Já jí propadl jen jsem ji uviděl.Jinak jsem ale laik,který toho o zbraních moc neví.Jen se mi zbraně líbí.



vlno
Příspěvky: 114

Příspěvek#4 » stř 27. lis 2013, 21:12

jj, krasavice, jednou jsem na ni koukal a ošahával v Praze v podnikovce, tak šetřím a šetřím, ale nevím jestli dělám dobře... :P



Brnaak
Příspěvky: 3

Příspěvek#5 » sob 11. led 2014, 10:10

Je to krásná bouchačka. Kamarád si ji koupil. Zpracování perfektní, závěr bez vůlí. Jen se spouští nebyl úplně spokojený. Ve srovnání s mojí standartní černou, která má laděnou spoušť, chodila dost ztuha. Na střelnici jsem ji zkoušel a ten rozdíl byl dost znát.Kamarád už něco vystřílel, něco nasušil a trochu promazal a údajně už je to o dost lepší. Nějakou dobu už jsem ji neviděl, tak nemůžu posoudit. Zajímavé je, že na mé obyčejné po spuštění spouště padá kladivo rovnou dolů, na jeho New Edition dělá ještě krátký pohyb vzad než spadne. Nevím, jestli to má tak být...

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#6 » sob 11. led 2014, 10:26

Na fungl nové ČíZe je spoušť vždycky "chroupavá" a tuhá. Po záběhu si většinou sedne a co do tuhosti, tam je třeba poladit a v každém případě vyměnit bicí pružinu. Pohyb kohoutu mírně vzad v bodě spuštění je u klasické 75 normální. Nevím proč to tak je (?). Možná delší destička u součástky č.11 která vypouští kladivo (možná?). Ale šikovný zbrojíř tento nešvar dokáže odstranit. U řady SP-01 tento problém není.



vlno
Příspěvky: 114

Příspěvek#7 » ned 19. led 2014, 21:52

Tak jsem koukal,ze v ceníku 2014 nám ji zase trochu zdražili, no hlavně ze nespadneme do deflacni pasti... :(

Uživatelský avatar
Mydlifous
Příspěvky: 3

Příspěvek#8 » ned 16. úno 2014, 21:23

Zdravím Vás pánové,
záměrně jsem si nechal hodnocení CZ 75 B New Edition až vystřílím cca 1.000 nábojů. Koupil jsem jí před rokem zcela novou, stylem drží se mi dobře+líbí se mi+chci ji mít+mám na ni = mám ji. Před tím jsem na různých webech přečetl spoustu informací, kde se dokonce psalo i o tom, že se v CUZB v kalírně chlastá a že není radno si zbraně od CUZB vůbec kupovat :lol: , ale taky pár až možná nekriticky pozitivních recenzí. Je to, jak se psalo, naprosto standardní CZ 75 B s blokací úderníku. Liší se pouze materiálem provedení (má to být nerez), přebroušením svrchních ploch závěru a rámu, třešňovými střenkami, a u té mojí jsou tritiová pevná mířidla. Ostatní plochy jsou matně pískované. Co se týče toho materiálu, tak výrobce uvádí celkovou hmotnost 1050 g. Ta moje váží bez zásobníku 888 g, s prázdným zásobníkem 982 g a s plným 16ti ranným 1172 g. Proč o tom píšu. Zaujalo mě to už při výběru. Hmotnost tohoto modelu je od standardního výrobcem deklarována větší, a to o 50 g. Přišlo mi to logické, že nerezové provedení bude z důvodu přidání legovacích přísad těžším materiálem. Co jsem zvážil, to jsem zvážil. Nevím nejsem metalurg. Nezbývá než věřit, že je to nerez, ale pořád mi to vrtá hlavou, to jo. Snad by to mohl nějaký odborník zhodnotit. K samotnému dílenskému zpracování mám jen jeden postřeh. Výhozové okénko v závěru jsem musel na spodní straně odjehlit, protože jinak bych se o něj pořezal. Jemný jehlový pilník vykonal své. Potvrzuji příspěvek Alberta o chodu spouště. Zpočátku byl trochu tužší, ale nezadrhával ani nechroupal. Po cca 500 ranách si spoušť zdá se sedla a teď má celkem hladký chod. Co se týče pohybu bicího kladiva při spouštění mírně vzad, tak to je téměř neznatelné. Ladit na tom nic nebudu.
Na závěr. Zatím se nikde nic nezadírá, nadměrně neopotřebovává, nic neuvolňuje ani neupadlo. Zbraň je v záruce 2 standard +1 rok po registraci u výrobce navíc. Když to nepůjde, je na výběr dost jiných značek. Určitě nezůstávám u jedné. A čistě subjektivně. CZ 75 je z mého pohledu legenda, kterou jsem chtěl mít. Střílí se mi z ní dobře a jediné, co je třeba neustále ladit jsou moje ruce :D



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#9 » ned 16. úno 2014, 23:41

Myslím, dobrý nákup. Mám CZ 75B, z roku 1994 a že jsem všechny zbraně, které jsem nakupoval v této době překotně prodal, tak u této mně opravdu ještě ani jednou nenapadlo, že se jí zbavím !
Prostě, je to legenda.



vlno
Příspěvky: 114

Příspěvek#10 » stř 26. úno 2014, 19:12

Zdravím,
tak jsem neodolal a šel do ní. Moc se mi líbila, chtěl jsem nerezovou krasavici a tahle to vyhrála :)
Zpracování podle mě krásný zevnitř i z venku, vůle skoro žádné, spoušť nechroupe v pohodě, uvidím až si sedne, kohout jde taky mírně vzad při spouštění, jak se tady píše..., neřeším.
Máme za sebou první střílení asi 150 kousků, vyzkoušel jsem vše co jsme měl, Vlašim 7,5g, 8g a 9g, Geco, Limit, přebíjenky A-P, vše bez jediného problému. Dokonce mi pasují zásobníky z Alfy.
Soustřel lepší než mám s mojí Alfou, jen se mi zdá, že to jde trochu vlevo, uvidím časem, možná to je rukama.
Při čištění jsem si všiml mosazných teček na závěru u okýnka od hilsen asi když letí ven, tak si ťuknou o závěr. Na Alfě toto nemám.
... je to pěkný želízko... :lol:



pepejeans
Příspěvky: 1

Příspěvek#11 » pon 17. lis 2014, 10:59

Zdravím, uvažuji o této zbrani. Nejsem schopen se rozhodnout zda volit klasiku 9mm a nebo 40 SW. No a úplně stejně tak volba mezi sp. mech. SA nebo DA. Pokud máte nějaké zkušenosti, každý postřeh uvítám. ;)
(nevlastním žádnou zbraň s DA a zároveň větší ráže než 9mm)



Vlastik 123
Příspěvky: 1

Příspěvek#12 » pon 27. čer 2016, 18:32

Moje má 893g.

Uživatelský avatar
Roadrunner
Příspěvky: 33

Příspěvek#13 » pát 6. led 2017, 21:44

Měl jsem ji docela dlouho a nedám na ni dopustit. Měl jsem v základu i tritiová mířidla, nástřelný list 45mm a v reálu s tím šlo to samé udržet na 25 s klasickým SB. Spoušť na začátku tragická s klasickými třemi zadrhnutími. Po nějakých 500 ranách jsem spoušť nechal upravit a chodila pak úžasně, navíc se doplnili jiné střenky a mířidla od Zendla. Je fakt, že u výběru tohoto modelu dělá hodně design, protože je fakt krásná :)



Donic
Příspěvky: 23

Příspěvek#14 » úte 14. úno 2017, 07:24

Jsem zde úplně nový a v současné době čekám na zbrojní průkaz (všechny podklady již předány). Pak vyplním žádost o povolení a rád bych si pořídil nějakou pistoli. Nejsem v tomto oboru žádný znalec, čtu různá fóra, diskuze, ale nikdy jsem žádnou zbraň neměl...Z celkového hlediska se mi líbí CZ 75B Ω a její další modifikace. A ta jedna z nich je i zmiňovaná CZ 75 B NEW EDITION vzhledem k tomu desingu...hrozně se mi líbí a zatím neuvažuji, že jich budu mít více. Ovšem z té doporučené maloobchodní ceny stojí o cca 6200 Kč více než ta klasická, což také není úplně málo...Vyplatí se tato "kráska" koupit?
P.S. Ty pistole mají normálně v těch podnikových prodejnách skladem anebo se nějak objednávají a musí se na ně čekat? Omlouvám se za možná blbý dotaz, ale jsem zkrátka nováček...Díky za pochopení



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#15 » úte 14. úno 2017, 16:52

New Edition je moc pěkná zbraň! Kdybych chtěl zůstat věrný produkci z Brodu, tak bych do ní možná i šel.
Zda Ti stojí za ten příplatek oproti klasické, to si musíš rozhodnout sám. Ale jelikož to má být Tvá úplně první pistole, tak bych si nejdříve koupil klasickou CZ 75 z druhé ruky - pořídíš ji do 10k v dobrém stavu. Zkus potlačit emoce a uvažovat racionálně, vím že to je těžký. Ale vyplatí se to! Chvíli s ní střílej a pak prostě uvidíš. Buďto Ti sedne, tu první prodáš minimálně za stejné peníze, ne-li za víc...a koupíš New Edition. A nebo Ti nesedne, taky ji prodáš za stejné peníze...a koupíš to, co Ti sedne více...třeba Glocka, Berettu, HK nebo kdoví co. Ale pokud si teďka koupíš New Edition (a já mám pro impulsivní nákupy pochopení) a časem zjistíš, že to není ono...tak v rámci případného prodeje o pěkných pár bankovek přijdeš. Samozřejmě pokud je pro Tebe její pořizovací cena nevýznamnou položkou, zapomeň všechno, co jsem napsal ;-)

A k dostupnosti na prodejnách - znám jenom tu pražskou u Hlaváku a tam mají celý sortiment tuším. Ale vždycky je lepší si předem zavolat a zeptat se.

P.S.:
Donic píše:a zatím neuvažuji, že jich budu mít více.

:lol: :lol: :lol: Jako bych se slyšel při pořizování první pistole...protočil jsem jich několik, teďka kupuju další a nejspíše AR-15 k tomu :mrgreen:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů