CZ 83 vs. CZ 100



memphisto
Příspěvky: 143
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » stř 16. pro 2009, 17:23

Zdravíčko lidičky,

mám na výběr z těchto dvou zbraní. CZ 83 je v ráží 7,65 Br a CZ 100 v ráží 9 mm Luger. Měl jsem v rukou obě dvě a sedly mi. Chtěl bych se zeptat,kterou byste zvolili vy.

Cena CZ 83 je 4500 Kč a jsou k ní 3 pouzdra, číštění a 50 ks nábojů. CZ 83 měla před dvěma lety odborně v policejní laboratoří vyměněný úderník a důkladnou kontrolu a zastřelení. Stav velmi dobrý.

CZ 100 mi taky sedí a navíc je v nejpoužívanější ráži 9 mm Luger. Ostatní si stěžovali na dlouhý chod spouště, ale ten mi vyhovuje. Stav je výborný, velmi málo střílená, nenošená. Náhradní zásobník a pouzdro v ceně. Cena 5000-6000 Kč

Obě jsou bohužel celkem daleko od mého bydliště. Náboje 7,65 Br mám možnost nakupovat za cenu 3,8 Kč a Luger kolem 4 Kč. Bude to má první zbraň. Vzhledem k vytížení na VŠ se na střelnici dostanu 2-3x do měsíce a vystřílím cca 100-150 nábojů za návštěvu. Bohužel jsem měl nachystány peníze na novou, ale nešťastnou shodou náhod jsem o ně přišel :( takže komisní kousek je teď má jediná možnost. Prosím o radu a předem všem děkuji ;)

PS: Případně doporučte nějakou zbraň v ceně kolem 5000 Kč

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#2 » stř 16. pro 2009, 17:52

Vzal bych tu CZ100, nejrozšířenější ráže, levné přebíjenky, zhruba za ty prachy ji zas pak prodáš.
Ještě bych Ti doporučil si přečíst tento odkaz.
http://www.buchtik.eu/Revo/Jak/jak_cena.htm#nahore



memphisto
Příspěvky: 143
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » stř 16. pro 2009, 20:04

Díky za tip. Pročtu si to ;) Vím, že 9 Luger je nejrozšířenější, ale zase CZ 100 je taková větší a s většími zbraněmi je u mě problém se skrytým nošením, protože jsem malý a hubený a i pistole ve velikosti Compact jsou vidět obrysy pouzdra :)



selag
Příspěvky: 278
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » čtv 17. pro 2009, 11:49

Tak já bych naopak doporučil tu "83" Pokud máš zdroj na náboje za cenu, jak píšeš, tak určitě ta 83 předčí 100. Není sice na náboj, který je považován za vhodný pro sebeobranu, ale zase je to celokovová zbraň a něco vydrží. Měl sem ji a s přesností a spolehlivostí max. spokojenost. CZ 100 byla konstruovaná jako zbraň pro "pošťáky" a rozhodně nebyla určena k žádné vážnější střelbě. I její konstrukce - plastové vodící drážky v kovovém závěru - naději na moc velkou životnost nedává. Já kdysi v dobách, kdy sem 83 měl taky plánoval, že to bude tak max 400 nábojů za měsíc. Dnes střílím cca 1 000 a myslím, že půjdu i výš. Jak tě to chytí, tak si ztracený :-) A taktéž možnost ladění je u 83 podstatně lepší. Měl sem na ni udělanou krásnou, "máslovou" spoušť. Prodal sem ji kolegovi, který sní pořád střílí a je max. spokojený. Tak si ji, když je ta možnost od něj na střelnici půjčím a zavzpomínám na staré časy. Já tedy jednoznačně doporučuji CZ 83 :-) :-)

Uživatelský avatar
glock1719
Příspěvky: 118

Příspěvek#5 » ned 2. led 2011, 22:06

Jen reaguji , že CZ 100 je velká.
DÉLKA 180
Výška 130
Váha 665

CZ 83
Délka 172
Výška 127
Váha 750

Na nošení jsou tyhle zbraně upně stejné.Ty milimetry jsou zanedbatelné.

Uživatelský avatar
Otík
Příspěvky: 28

Příspěvek#6 » pon 3. led 2011, 00:26

memphisto: Souhlasím zcela se Selagem. Pokud svoji volbu postavíš takto černobíle (což zcela nechápu), pak jsem jednoznačně pro CZ 83. IMHO skoro ideální zbraň na střelnici pro začátečníka. A přesně, jak píše Glock1719 - na nošení je prakticky identická s CZ100 (kterou bych přenechal těm, kdo už přesně vědí, proč ji chtějí).

Samozřejmě o nošení zbraně v ráži 7,65 mm Br. nezkušeným střelcem lze vést sáhodlouhé disputace...



memphisto
Příspěvky: 143
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » pon 3. led 2011, 07:54

Tak když už jste to nakousli... Toto téma je přes rok staré a od té doby se mnohé změnilo. Zdroj nábojů za tuto cenu vyschl, nakonec jsem si pořídil obě dvě a mám i přebíjecí lis :-) jelikož jsem student a navíc těsně před magisterskymi stanicemi, tak toho moc nenastřílím. Jsem spokojen s oběma. Nemám strach, že by mě nepřežily :-) S mým momentální vytížením :-) Častěji ale nosím tu stovku. Tak nějak jsem se s ní sžil. S 83 mám ale o něco lepší přesnost :-)

Uživatelský avatar
Otík
Příspěvky: 28

Příspěvek#8 » pon 3. led 2011, 08:41

memphisto píše: ... Toto téma je přes rok staré a od té doby se mnohé změnilo. ...


memphisto: A jo - pardon... Viděl jsem u Tvého zakládajícího příspěvku, že byl napsán v prosinci, ale rok mi nějak unikl :oops:

Tak ať Ti to střílí co nejlíp.



memphisto
Příspěvky: 143
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » pon 3. led 2011, 10:52

V pořádku. Alespoň jsem si ověřil, co jste tady říkali :-) Ne, že bych vám nevěřil, to bych si nedovolil, ale byly to dostupné zbraně za pár kaček a na mé střílení jak dělané :-) tu stovku jsem koupil za 4000 a je téměř nová. Nastřílel s ní první majitel jen stovku nábojů. Pak se mu válela jen v trezoru. Stav opravdu výstavní. I kdybych s ní nastřílel těch 5000, tak pořád to bude při moji střelbě minimálně 4 roky trvat a když pak umře, tak se nebuduzlobit. Radosti udelala dost ;-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů