CZ 75 záseky



radnav81
Příspěvky: 5

Příspěvek#1 » stř 9. črc 2014, 19:20

Zdravím, vlastním starší CZ 75 (rv. 1992), kterou jsem koupil jako bazarovou. V poslední době se začíná zasekávat tak, že zůstane vystřelená patrona napůl vytažená z nábojové komory. Vyměnil jsem vytahovač, pružinu vytahovače a vratnou pružinu. Počet zaseknutí se snížil, ale dělá to pořád. Potřeboval bych radu v čem by mohl být problém.



fíša
Příspěvky: 247

Příspěvek#2 » stř 9. črc 2014, 19:57

Mě to dělali dlouhé náboje. Zkrátil jsem je o cca 1 mm a vše je vpořádku.



radnav81
Příspěvky: 5

Příspěvek#3 » stř 9. črc 2014, 20:29

A jak mám zkrátit náboje? Moc nechápu...



fíša
Příspěvky: 247

Příspěvek#4 » stř 9. črc 2014, 21:06

Aha, no, přebíjím, tak asi tak.



radnav81
Příspěvky: 5

Příspěvek#5 » čtv 10. črc 2014, 00:41

mam prave original strelivo... nekdo jiny kdo ma zkusenost?



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#6 » čtv 10. črc 2014, 05:26

Nemám takovou zkušenost ani větší znalosti o tom co všechno na to může mít vliv. Ale laicky bych se zeptal
- vůle náboje a poté hilzny v komoře je jak velká ?
- zkusit různé střelivo
- kolik může mít zbraň nastříleno ?
Na tu vůli se ptám proto že mě napadá - pokud je komora pro náboj moc volná, při vytahování se hilzna hodně odkloní z přímého směru a zoubek vytahovače ji po cestě ztratí. No možná je to blbost, klidně mě opravte či vysvětlete, třeba následná diskuze s opravou mé "teorie" pomuže k postupné vylučovací metodě a možná dospějeme k nějakému rozřešení.
Zvolil bych metodu porovnání vůle náboje v komoře s jinou CZ75. A ještě zkušební záměnu hlavně ? No jsem dost odvážný na amatéra :)

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#7 » čtv 10. črc 2014, 06:57

Odvážná je výměna hlavně :-) , co funguje v jedné CZ to se do jiné nemusí vůbec vejít. CZ není stavebnice jako Glock.
Ale abych si s toho nedělal jenom prdel.... určitě na to jdeš správnou cestou, což je výměna vytahovače a jeho pružiny. Píšeš, že závad je teď méně. Takže tam někde bude zakopaný pes. Kolega kdysi řešil vytahovač a pistole přestala závadit až s třetím vytahovačem. Prostě pověstná nepřesnost a šlendrián v CZUB. Jde o to jestli nový vytahovač je taky správně naúhlovaný a potká se s tolerancemi tvé zbraně... Jedno z dalších možných řešení je zkusit silnější pružinu vytahovače...

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#8 » čtv 10. črc 2014, 07:35

Milan1000: nezlob se na mě ale volná komora, výměna hlavně :roll: , inu máme štěstí že jdeš zrovna kolem....co?

Taky bych vsadil na vytahovač, zkusil bych ho znova rozebrat/složit jestli tam nezůstala nečistota. Případně zkusit jiný z pistole která funguje.



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#9 » čtv 10. črc 2014, 08:37

No jo, není nad to dobře poradit. :(



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#10 » čtv 10. črc 2014, 08:49

V jake poloze zustava sekla nabojnice ve vyhoznim okenku a jak to jinak vypada? Tj. Dojde k nabiti dalsiho naboje a jen zaver chytne nabojnici za prdelku nebo nabijeci cyklus vubec. neprobehne? Podle toho lze urcit co je spatne. A jeste, jakou mas munici. Sportovni naboje s hodne tezkou střelou si obcas nerozumí s beznou vratnou pruzinou...



radnav81
Příspěvky: 5

Příspěvek#11 » čtv 10. črc 2014, 17:11

vystrelena nabojnice zustane viset napul z komory a zaver jak se vraci, sebou vezme naboj ze zasobniku a ten se zespodu zasekne o nevytazenou nabojnici. Takze musim vytahnout zasobnik jinak s tim nehnu. Doufam ze jsem to napsal alespon trochu srozumitelne. Zkusim dodat foto az budu na strelnici.
Vule naboje v komore je akorat - nikde to nedrhne a ani tam neni moc mista.
A co se tyka streliva - dle meho nazoru by mela zbran prekousat skoro vsechno (kamarad ma glocka 17 a ten nema problem s nicim).



radnav81
Příspěvky: 5

Příspěvek#12 » čtv 10. črc 2014, 17:14

Milan100 píše:No jo, není nad to dobře poradit. :(

Kazda rada je dobra...



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#13 » čtv 10. črc 2014, 20:27

Matně si vzpomínám že už jsem někdy o stejném problému četl. Nepamatuji se jaké bylo řešení - kde byla chyba. Ale znamená to že nejsi jediný a tedy někdo už to řešil a možná vyřešil. Našel jsem na fóru gunshop.cz vlákno kde řešili stejný problém u SIGa a rada od odborníka byla (nakopíroval jsem to)
Odpověď :
""Jestli jsem dobře rozuměl popisu závady, není vystřelená nábojnice vytažena - a tím ani vyhozena, pravda?
Závěr tedy vyjede dozadu, nechá nábojnici částečně v komoře a nabíjená další rána se vzpříčí o tu nevyhozenou?
Jakto, že se vysmekne drápek vytahovače? Jak vypadá? Není ožvejkaný? Má správný úhel? Není slabá pružina vytahovače (vyhřátá, zlomená...)?
Nebo závěr držený nevytaženou nábojnicí zůstane stát? V tom případě by mohlo jít o mírně vydutou komoru, do níž se slabší nábojnice vtlačí, mělo by to jít řešit mazáním nábojnic.

Takže: nevyhozená nábojnice vadí nabití dalšího, nového náboje, který se pak "cpe na obsazené místo". Nechme ten nový náboj být, ale

Je drápek vytahovače pořád v zápichu vystřelené nábojnice? Je ta nábojnice úplně vytažena z komory?
Jestli odpověď na obě otázky zní "ano", pak bude závada pravděpodobně v trnu vyhazovače, doporučuju prohlédnout lupou, včetně upevnění. Pozor, může dojít taky k tomu, že se drápek vytahovače do původně "opuštěného" zápichu zaklapl znova po vrácení závěru zpět, není to však tolik pravděpodobné, ten nově nabíjený náboj by vadil - jinak řečeno "poznalo by se to" a zřejmě by se vytahovač zaklapl kousek jinam.
Prostě tohle by ukazovalo na poškozený vyhazovač - zažil jsem to.

Původní (vystřelená) nábojnice občas není zcela vytažena z komory - tomu by svědčilo i to, že tvůj vytahovač lze lehce ovládat "rúčo", tedy pružina vytahovače nemá potřebnou sílu. Zkus na sundaném závěru s prázdnou nábojnicí ověřit sílu, potřebnou na zaklapnutí vyhazovače do zápichu. Mělo by to jít poměrně dost obtížně. Pak vezmi opět lupu a důkladně prohlédni drápek vytahovače.
Má/nemá "ožvejkaný" drápek? Úhel drápku (rovina té strany, co "tahá" nábojnici ven) by měl být menší, než 90 - jakoby zahnutý dovnitř. Po zaklapnutí nábojnice, když se ten drápek vykývne, by teprve měl mít těch max 90 (to možná zboku bude trochu vidět - při tom vyndaném závěru).
Tohle bys měl být schopen zjistit.
Jestliže je ten vyhazovač v pořádku, mělo by jít jen o výměnu pružiny vytahovače (případně včetně drápku) a důkladnou kontrolu komory, má-li správné rozměry (vydutost). ""



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#14 » čtv 10. črc 2014, 20:38

Třeba to pomůže, kdybych ještě na něco narazil přidal bych to.
No nechtělo by se mi kupovat tři vytahovače abych měl jistotu že jeden z nich by mohl fungovat. O kvalitě výroby CZUB jsem toho také přečetl dost ale i tak bych "obecně" novému vytahovači a pružinám věřil. Ale věřit a prověřit. Ještě byla zmínka o slabé navážce prachu v náboji že by něco takového mohla zpusobit, ale u origo střeliva ? Nevím a moc nevěřím. A co na sucho při vycvakání zásobníku, také zlobí ?



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#15 » čtv 10. črc 2014, 20:43

Jo ta pružina vytahovače - silnější nebo ji zkusit trochu přišponovat aby víc táhla, jak píše Albert to bych zkusil je to jednoduchý a třeba to vyřeší :?:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Embory a 14 hostů