CZ 75 záseky



libak3
Příspěvky: 18

Příspěvek#31 » pát 10. črc 2015, 19:46

Carloss píše:
libak3 píše:Zdáj kolegové ve zbrani. Letos sem si koupil novou CZ75B omega a občas se mi stane stejná závada. Je to asi jednou během 200 ran, ale tak nějak mi vadí že zbraň nejni 100% spolehlivá. Zkoušim to pozorovat a podle mého je to v zásobníku. U druhého se mi to totiž ještě nestalo.

Vývodky?

Nechápu?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#32 » pát 10. črc 2015, 19:48

Stará písnička, vytahovač.



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#33 » pát 10. črc 2015, 20:30

U nové zbraně? A s jedním zásobníkem to dělá aa s druhým ne? (nebo jsem to špatně pochopil?)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#34 » pát 10. črc 2015, 21:19

libak3 píše:Napůl vytáhlá nábojnice a zároveň pokus o nabití dalšího = kompletní zásek.


Vsadil bych poslední boty, že je nová neznamená že pod vytahovačem nemůže být binec, otřep a nebo je prostě špatný. Předpokládám že jde o nové fabrické náboje a ne x krát točené přebíjenky.



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#35 » sob 11. črc 2015, 16:27

Ale jestli to dělá jen jeden zásobnk ze dvou, tak to spíš ukazuje na příliš otevřené vývodky. Důsledkem bude další náboj výš, než je vhodné, vytahovaný se o něj sekne a vyklouzne z drápku vytahovače. A to ještě dřív, než by se vystřelená hilzna dostala do výhozného okénka a tak zůstane ve zbrani. Jinak CZ maj poměrně velký rozptyl rozměrů i zásobníků. Může být, že jeden se třeba zasouvá hloub než druhý, nebo něco takového.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4571

Příspěvek#36 » sob 11. črc 2015, 20:13

Sided : má pravdu, předsedo :D .... teda nejspíš ;)



kiv61
Příspěvky: 579

Příspěvek#37 » stř 2. pro 2015, 23:25

ad CZ 75B záseky)

takže na základě příspěvků na toto téma zde i jinde, pak i konzultace v Opletalce v CZUB při nákupu dílů jsem vyměnil za nové:
- vytahovač + pružinu
- vratnou pružinu
- zásobník
- pružina úderníku i jeho blokace
Vše (snad) pečlivě vyčistil a složil. Nasucho pak cca 40x provedl jakýsi "záběh".
Dnes jsem odzkoušel na střelivu:
50 ks SB 124gr. , 50 ks Limit 124gr. a 50ks 140gr. Limit

Výsledkem je snížení počtu "záseků" z cca 15 během 150 ran před výměnou na současné 3
(přitom S+B 124gr - 2 záseky, Limit 124gr - 1 zásek, Limit 140 gr. - 0)

Jinými slovy žádná velká hitparáda to stále není a mně už dochází nápady kudy dál .... :evil:

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#38 » čtv 3. pro 2015, 00:39

Chtělo by to trochu blíž popsat, jaké závady to dělá. Zůstane vystřelená nábojnice zachycená v okénku? Nebo přímo v komoře, přičemž se na její místo tlačí už další náboj? Nebo problém nastane při zasouvání nového náboje do komory? Či se děje něco jiného...?
Popravdě řečeno taky mě nenapadá, co ještě by se dalo vyměnit. Možná je poškozený vyhazovač, možná špatně vyrobená komora... Podle typu závady můžeme hádat přesněji.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#39 » čtv 3. pro 2015, 00:44

Koupit si normalni funkcni gver misto tohodle DoDo (DodelejDoma) polotovaru na experimenty?
Treba takove XDM stoji v Zelenaku min nez domaci produkce a bude to strilet podstatne spolehliveji.



kiv61
Příspěvky: 579

Příspěvek#40 » čtv 3. pro 2015, 01:38

johnnyjak:
ta závada byla popsána jen v tomto vlákně již několikrát - prostě hilzna po výstřelu zůstane zpravidla na třetině až půlce cesty od komory k výhozovému okénku a tím pádem na stejné půlce cesty zůstane i další náboj, tedy ze zásobníku do komory. Což končí vzájemnou kolizí a závěr se cestou dopředu logicky sekne.

Musí ven zásobník, stáhnout seklý závěr dozadu aby nábojnice vypadla a většinou zamáčknout povyjetý náboj zpátky do zásobníku. Někdy už je tak povysunutý , že vypadne i s nábojnicí.
Lépe to popsat bohužel neumím a na střelnici kam chodím se fotit nemá, což ctím ...

MKabar:
Ale jistě, hodit to do trezoru na "horší časy" a koupit něco nového je elegantní řešení.
Avšak jako původně strojaři a snad ne úplné technické lemře mi prostě vadí když věc, která se replikovala v desetitisících a více originálech + bůhvíkolika dalších kopiích po celém světě, přestane najednou správně fungovat. Toť celé :) :evil:

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#41 » čtv 3. pro 2015, 08:29

kiv61: Nejsem žádný expert, ale z toho, co popisuješ bych tipoval, že nábojnice je po výstřelu vytažena z komory (vytahovač OK), ale není vyhozena okénkem ven. Závěr dojede do zadní úvrati a cestou vpřed nabere nový náboj. V usazení do lůžka závěru mu ale brání nevyhozená nábojnice a celé se to sekne. Pokud je to tak, tipoval bych na chybu vyhazovače - pokřivený nebo uštípnutý hrot? Vyhazovač sedí v těle pevně? Nekýve se?
Zkusil bych stáhnout závěr úplně nadoraz a sledovat hrot vyhazovače, toto opakovat a hlídat, jestli se objeví vždy ve stejném okamžiku.
Možná bych vzal do prodejny celou zbraň a porovnal tvar a činnost vyhazovače s některým z nových kousků...

Uživatelský avatar
KikiMiki
Příspěvky: 25

Příspěvek#42 » pát 1. led 2016, 16:45

Zdravím pánové.
Pořídil jsem si ČZ 75 rok 91 z druhé ruky. Hezká, bez větších vůlí, příjemná střelba. Taky se mi stane, že mi nevyhodí hilznu 1 až 2x ze 100 ran. Chystám se vyměnit vytahovač za nový a rád bych věděl od zkušenějších kolegů, jak je to. Je otvor pro čep vytahovače kónický, či rovný? Ptám se, zda je nutno vytahovat čep jen na určitou stranu a zase jej vracet a tudíž i čep by musel přijít jen tou správnou stranou jinak dojde k roztažení díry. Děkuji za odpovědi.



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#43 » pát 1. led 2016, 17:09

Pokud vím, tak je konický. A vyklepává se směrem dolů a naklepává zezdola zpět. Kolíček nevím, jestli je konický (spíš ale ano), ale asi bych se snažil ho neotočit. Je to všechno proto, aby při střelbě kolíček nevylézal ven (což se mě dělo). Dolů nevyleze, bo tam jsou další části zbraně, které to nedovolej.



winter97
Příspěvky: 54

Příspěvek#44 » pát 1. led 2016, 17:53

Čau pánové :) mam CZ 97 funglovku a mam podobnej problém, ikdyž lehce odlišnej. Občas (5/100) mě po vystřelení nenatáhne novej náboj do komory ale vystrčí ho jakoby z okýnka. Takže zásek, vytáhnout zasobnik a vyndat sehlej náboj. Nemá s tim někdo zkušenost ? Střílim SB a přebíjenky (olovo) . Děla to u obou. Dík za info..



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#45 » pát 1. led 2016, 18:36

Zkusit jinej zásobník - vývodky... bych to tak viděl.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů