CZ 75 záseky



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#46 » pát 1. led 2016, 18:39

KikiMiki píše:Zdravím pánové.
Pořídil jsem si ČZ 75 rok 91 z druhé ruky. Hezká, bez větších vůlí, příjemná střelba. Taky se mi stane, že mi nevyhodí hilznu 1 až 2x ze 100 ran. Chystám se vyměnit vytahovač za nový a rád bych věděl od zkušenějších kolegů, jak je to. Je otvor pro čep vytahovače kónický, či rovný? Ptám se, zda je nutno vytahovat čep jen na určitou stranu a zase jej vracet a tudíž i čep by musel přijít jen tou správnou stranou jinak dojde k roztažení díry. Děkuji za odpovědi.

Ještě mě napadá: Nevytáhne, nebo nevyhodí? I když.. i nevyhození může způsobit vytahovač, pokud řádně neudrží nábojnici až k vytahovači, který ji pak musí "vypáčením" vyhodit. Pokud to vytahovač neudrží, nedojde v závěrečné fázi zákluzu závěru k zapáčení a hilznu to nevyhodí.

Uživatelský avatar
KikiMiki
Příspěvky: 25

Příspěvek#47 » pon 4. led 2016, 16:25

Nejsem odborník, ale nevytáhne. Hilzna je naplno zasunutá v hlavni a nový náboj se tlačí na ni. Takže dle mého názoru výměna vytahovače by měla pomoct. A proto jsem se ptal, zda musím čep zasunout přesně tak jak byl původně.

Uživatelský avatar
KikiMiki
Příspěvky: 25

Příspěvek#48 » pon 4. led 2016, 16:48

Carloss píše:Pokud vím, tak je konický. A vyklepává se směrem dolů a naklepává zezdola zpět. Kolíček nevím, jestli je konický (spíš ale ano), ale asi bych se snažil ho neotočit. Je to všechno proto, aby při střelbě kolíček nevylézal ven (což se mě dělo). Dolů nevyleze, bo tam jsou další části zbraně, které to nedovolej.

Jak jsi to řešil, tan vylézající čep?



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#49 » pon 4. led 2016, 16:52

Naklepnut ho správně ze správné strany. A nahoře zaklepnout důlčikem. :-)



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#50 » pon 4. led 2016, 16:55

KikiMiki píše:Nejsem odborník, ale nevytáhne. Hilzna je naplno zasunutá v hlavni a nový náboj se tlačí na ni. Takže dle mého názoru výměna vytahovače by měla pomoct. A proto jsem se ptal, zda musím čep zasunout přesně tak jak byl původně.

Jestli je to skutečně tak, tak asi nejspíš ten vytahovač. Když už ho budeš měnit, tak vyměň i perko vytahovače. Já dával wolfa a taky nějaký "lepčí" vytahovač... Ale už je to nějaký čas, tak nevím, co to bylo.

Uživatelský avatar
KikiMiki
Příspěvky: 25

Příspěvek#51 » pon 4. led 2016, 17:30

Jo, to pérko jsem měl v plánu. Děkuji ti za rady. Střelbě zdar.



winter97
Příspěvky: 54

Příspěvek#52 » pon 4. led 2016, 21:34

Carloss píše:Zkusit jinej zásobník - vývodky... bych to tak viděl.


Myslíš že by to moh dělat zásobník jo ? :-O ... jakto...



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#53 » pon 4. led 2016, 21:49

Pootevřený vývodky mohou mít za následek, že přední část následujícího náboje bude kapku výš, než je zdrávo. Pak vytahovaná nábojnice narazí na tento podávaný náboj, vyhákne se z drápku vytahovače, ale nevyhodí se (možná proto, že ještě nebyla zcela vytažená z komory). Následující náboj ji pak pošle zpátky do komory. Nebo se vytáhne nábojnice z komory, ale nevyhodí se, protože není na vyhazovači (který oproti podávanýmu náboji je mimo osu) a při zasouvání následujícího náboje je nábojnice opřená o okraj komory a následující náboj střelou o tuto nábojnici a svou zadní částí (nebo většinou délky náboje) ještě v zásovníku.

Asi tak bych to viděl.



winter97
Příspěvky: 54

Příspěvek#54 » stř 6. led 2016, 23:01

Carloss píše:Pootevřený vývodky mohou mít za následek, že přední část následujícího náboje bude kapku výš, než je zdrávo. Pak vytahovaná nábojnice narazí na tento podávaný náboj, vyhákne se z drápku vytahovače, ale nevyhodí se (možná proto, že ještě nebyla zcela vytažená z komory). Následující náboj ji pak pošle zpátky do komory. Nebo se vytáhne nábojnice z komory, ale nevyhodí se, protože není na vyhazovači (který oproti podávanýmu náboji je mimo osu) a při zasouvání následujícího náboje je nábojnice opřená o okraj komory a následující náboj střelou o tuto nábojnici a svou zadní částí (nebo většinou délky náboje) ještě v zásovníku.

Asi tak bych to viděl.


Asi sme si uplně nerozuměli,ale je možný že to muže bejt zasobníkem. Hilznu mě to bez problému vyhodí a jak to natahuje novej náboj tak mě ho nezasune do komory ale částečne z okýnka ven...



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#55 » stř 6. led 2016, 23:08

OK... tak to vypadá na ty vývodky. Udělá to i při pomalém vracení závěru? Nebo aspoň náznakem, že to nezavádí podávaný náboj správně... Správně by měl podávaný náboj najet na skluzavku a ta by měla navést náboj do komory.



winter97
Příspěvky: 54

Příspěvek#56 » stř 6. led 2016, 23:16

Carloss píše:OK... tak to vypadá na ty vývodky. Udělá to i při pomalém vracení závěru? Nebo aspoň náznakem, že to nezavádí podávaný náboj správně... Správně by měl podávaný náboj najet na skluzavku a ta by měla navést náboj do komory.


Pomalu sem to nezkoušel :) vždycky jen na střelnici . Ale tak mam 2 zásobníky tak to mužu zkusit porovnat...

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#57 » čtv 7. led 2016, 07:26

uz asi 4x to tu ctu a porad nemuzu pochopit v cem ze je vlastne problem.
vyloucit zasobnik jako pricinu zavady lze jednoduse vystrelem bez zasobniku. a nakonec to muze byt i "od vseho trochu" - trochu jety vytahovac, trochu jeta pruzina vytahovace a kdyz tomu pripadne pomuze trochu jety zasobnik... :)



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#58 » čtv 7. led 2016, 08:05

"Od všeho trochu" by zbraň měla bez problémů snést. Ať už v rámci tolerancí, nebo v rámci opotřebení. :-) Něco z toho bude tak říkajíc "fatální", tedy ne "trochu", ale spíš "trochu víc". :-) Ale i toho může výt víc. :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů