CZ 75 záseky

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#16 » čtv 10. črc 2014, 21:22

Sided a Albert budou mít pravdu, taky si myslím, že za popsané závady může vytahovač.
Nemám zkušenosti přímo s CZ75, ale Jericho mi přesně takhle zlobilo po výměně zlomeného vytahovače. Až po úpravě u puškaře začala pistole s novým vytahovačem fungovat spolehlivě.
PS: Narazil jsem na zajímavý návod: http://www.brianenos.com/forums/index.p ... pic=104456



hanlukas
Příspěvky: 41

Příspěvek#17 » sob 23. kvě 2015, 16:57

Ahoj, mám CZ 85 a mám stejný výše popsaný problém. Měl jsem jí u puškaře, chvilku to hodilo v pořádku a opět se to zhoršuje (aktuálně každý druhý až třetí zásobník zásek). Podle mého názoru závada vznikla, po výměně záchytu závěru. Nedokáže někdo pomoci případně nemáte tip na šikovného puškaře.

Střílim SB nebo nové nepřebíjené Limity. Závada se opakuje stejně u obou druhů střeliva.
Díky za pomoc

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#18 » sob 23. kvě 2015, 17:31

Záchyt závěru by na to neměl mít vliv. Krom toho co bylo popsáno v předchozích komentářích.... co zásobníky ? Píšeš že se to stává každý druhý-třetí (?) ... Nemůže to dělat jenom jeden ze zásobníků? To by mohla být chyba jen v něm. Co úchop??? Nechci Ti sahat do svědomí ale jseš si jistý že zbraň držíš opravdu dostatečně pevně ? Co vratná pružina ? Zkusit o něco slabší ? Těch příčin může být více .



KarlosP
Příspěvky: 194

Příspěvek#19 » sob 23. kvě 2015, 21:27

Míval jsem stejné problémy na SP-01, vlastně na dvou (moje a přítelkynina). Na mé jsem i vyměnil vytahovač a pořád to občas závadilo. Na podzim jsem ve všech zásobnících co používáme vyměnil pružiny a od té doby ani jedna závada.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#20 » ned 24. kvě 2015, 07:47

Teď jsi mi připomněl jak mi před lety závadil můj Shadow když byl fungl nový. Taky jsem na LOSech neustále tahal rozumy od zkušenějších střelců a vesměs mi radili vyměnit vytahovač. Vzhledem k tomu že zbraň byla úplně nová, rozhodl jsem se nejdříve zbraň zaběhnout a řešit to až kdyby závada přetrvávala. Po cca 1000 až 1500 ranách závady úplně ustaly....
Čím byly způsobeny dodneška nevím ale jedna z možností může být právě zásobníky. Měl jsem je cca dva měsíce neustále napáskované na plnou kapacitu až pružiny změkli tak že zásobníky pojmou o jeden náboj více (19). Další věc kterou jsem dělal bylo že jsem skladoval zbraň se závěrem na záchytu aby změkla vratná pružina.
Nemůžu stopro tvrdit že právě tyto kroky vedli k odstranění závad ale od té doby můj Shadow šlape jako hodinky.



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#21 » ned 24. kvě 2015, 07:57

Taky to můžou udělat vývodky zásobníku. Při vytahování nabojnice z komory se zašprcne o přizvedlý další náboj, nábojnice vyklouzne z drápku. Pak při nabíjení další náboj zasune zpět nevyhozenou nábojnici.

Takže možná i kombinace problémů.

Uživatelský avatar
JarynBoss
Příspěvky: 2

Příspěvek#22 » pon 1. čer 2015, 17:45

Zdarec borci,

mám naprosto podobný problém, pořídil jsem cz75ku rv. 92, zbraň od pohledu v pěkném stavu, nikde žádné velké vůle a pod. Při střelbě naprosto totožné problémy viz. výše. Dochází k zásekům a to dost často. Nábojnice zůstane do 1/2 v povytažená v nábojové komoře. Ale k jejímu vyhození nedojde, pze. podavač již tlačí další nábojnici do komory, která se opře o nevyhozenou prázdnou nábojnici. Závěr zůstane natažený, nezbyde nic jiného než vytáhnout zásobník a nábojníci dostat ven růčo. Mél jsem to u zbrojíře, nějakého Hanáka od Tišnova, nechal jsem tam vyměnit vytahovač nábojnic, a v podstatě to dělá stále, sice méně, ale prakticky to moc nepomohlo :( Zkoušel jsem měnit i zásobníky, ale závada se pořád projevuje. Zkusím ještě vyměnit jednou za jiný vytahovač i novou pružinu. Zbrojíř mi sice tvrdil, že pružinu vyměnil, ale dobře víme jak to občas chodí :( Když na něco dojdu, tak to sem hodím.



pajapety
Příspěvky: 294

Příspěvek#23 » pon 1. čer 2015, 19:54

A když napáskuješ zásobník, vložíš do zbraně a rukou přetahuješ závěr a vyhazuješ tak jednotlivé náboje, tak je vše OK?

Uživatelský avatar
JarynBoss
Příspěvky: 2

Příspěvek#24 » čtv 4. čer 2015, 06:44

Včera jsem vyměnil jiný vytahovač nábojnic a našponoval jsem trošku pružinku vytahovače. Taky jsem vyměnil za novou vratnou pružinu závěru. Tak se uvídí, co to udělá. Každopádně když závěr natahuju ručně, tak všechny náboje vytahovač vyhodí.



Otik Platenik
Příspěvky: 83

Příspěvek#25 » čtv 4. čer 2015, 09:21

Nebylo by od věci, když už tady někdo řeší problém a čeká na rady, tak po vyřešení problému tady napsat co bylo špatně a jak to vyřešil. Mám na mysli původní dotaz z července 2014 od radnav81.



libak3
Příspěvky: 18

Příspěvek#26 » úte 7. črc 2015, 18:14

Zdáj kolegové ve zbrani. Letos sem si koupil novou CZ75B omega a občas se mi stane stejná závada. Je to asi jednou během 200 ran, ale tak nějak mi vadí že zbraň nejni 100% spolehlivá. Zkoušim to pozorovat a podle mého je to v zásobníku. U druhého se mi to totiž ještě nestalo.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#27 » úte 7. črc 2015, 18:24

JarynBoss : jaké používáš náboje? pořád stejné nebo jsi zkusil i změnu?



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#28 » úte 7. črc 2015, 18:28

libak3 píše:Zdáj kolegové ve zbrani. Letos sem si koupil novou CZ75B omega a občas se mi stane stejná závada. Je to asi jednou během 200 ran, ale tak nějak mi vadí že zbraň nejni 100% spolehlivá. Zkoušim to pozorovat a podle mého je to v zásobníku. U druhého se mi to totiž ještě nestalo.

Vývodky?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#29 » úte 7. črc 2015, 18:40

libak3 píše:.... a občas se mi stane stejná závada. .....


Nojo, ale jaká závada :?:



libak3
Příspěvky: 18

Příspěvek#30 » pát 10. črc 2015, 19:45

sided píše:
libak3 píše:.... a občas se mi stane stejná závada. .....


Nojo, ale jaká závada :?:


Napůl vytáhlá nábojnice a zároveň pokus o nabití dalšího = kompletní zásek.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 57 hostů