Pistole vz. 82

Uživatelský avatar
Grasel
Příspěvky: 410

Příspěvek#1 » stř 20. srp 2014, 19:25

Dobrý den vážení kolegové,
řeším menší dilema - chci nějakou placatější pistoli na nošení ( myšleno oproti mé P1), rozhoduji se mezi PM a vz. 82..
Pro vz. 82 je kapacita, dostupnost náhr. dílů a možnost použít všechno střelivo
Pro PM zase plošší profil..
Tak nevím, poradíte?
Díky :)



azavak
Příspěvky: 88

Příspěvek#2 » stř 20. srp 2014, 19:42

Take jsem se rozhodoval.Makarov vyhrál a jsem spokojenej.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#3 » čtv 21. srp 2014, 06:59

hlasuju proti 82. nemam ji rad a kolik jsem jich mel (cca 10-15), tak az na jedinou nechutne tvrda spoust, nepravidelny prubeh spouste (ano, je to resitelne), docela dost zavad pri strelbe, kazdy kus strili uplne jinam

Uživatelský avatar
Grasel
Příspěvky: 410

Příspěvek#4 » pát 22. srp 2014, 21:39

a jsem zas tam kde jsem byl :lol:

Uživatelský avatar
seton
Příspěvky: 273
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » sob 23. srp 2014, 12:16

Ahoj, také mám GP P1 a dnes si jdu pro CZ83 v 7,65 tak uvidím jaké to bude.
Tonda

Uživatelský avatar
Matt007
Příspěvky: 216

Příspěvek#6 » sob 23. srp 2014, 13:00

Rozhodně Makarov, Je to nezničitelný, případný součástky se ale sehnat dají. Jak píšeš je plochý a tudíž velice dobře nositelný. Ještě jsem neměl selhač - 100% spolehlivý. Je to prostě kus poctivýho železa, který bude střílet navěky. Spoušť v SA je super a v DA má dostatečný odpor pro bezpečný nošení s nábojem v komoře. Za mě tedy rozhodně doporučuju Makarov.

Uživatelský avatar
Grasel
Příspěvky: 410

Příspěvek#7 » sob 23. srp 2014, 14:15

A jaké je srovnání přesnosti? Mak vs. 82? Obě pistole mají prakticky shodnou konstrukci, je nějaký rozdíl?

Jo a tou P1 myslím Walther P1 8-)



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#8 » sob 23. srp 2014, 19:02

Nemám vz. 82 ale příbuznou Cz83 9Br, musím se jí trochu zastat, spoušť má trochu delší ale vyloženě hebký chod, bez závad při střelbě a střílí dost přesně. Vojenské vz.82 budou kvalitou více rozkolísané. Někdo na ně nadává jiný nedá dopustit. Proti tomu na kvalitu PM si málokdo stěžoval. Nedávno se mi dostal do ruky Baikal 442 s jednořadým zásobníkem (zase jen příbuzný PM) ale moc se mi líbil, nejen že je plošší ale také celkově menší a o fous lehčí. Bohužel jsem si zněj nevystřelil. Za mě tedy PM, je nositelnější právě z těchto důvodů. Jinak těžko radit. Přesnost bude spíš odvislá od toho jak komu která sedne do ruky. Asi požádám kolegu který Baikal nosí na střelnici aby ně z ní nechal vystřelit. Na deset metrů s CZ není problém po dvou zkušebních nástřelech držet rychlé dvojstřely v černém(v nejhorším těsně vedle černého). Na větší tréning ale drahé krmení :? Pocitově se mi plochý Baikal držel také moc dobře. Nemyslím že by to s ním bylo horší. A právě ta "mrňavost" (no abych to nepřehnal) Baikalu mě úplně dostala, já myslím že takhle by měla vypadat zbraň na obranu. Svojí 83 ale nedám, mám ji rád, spíš jak k ní přidat PM nebo Baikal a nemít doma zle :D .

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » ned 24. srp 2014, 12:54

S CZ83 se dá střílet hodně přesně. Půjčil jsem si ji v ráži 7,65 a byl jsem velice překvapený výsledkem na 25m. Z deseti ran snad jen tři devítky na kulatém pistolovém terči. Dobrá spoušť tomu nemálo pomohla. Na to, že se nejedná o žádný terčový speciál, moc dobrý výsledek.
O zpětném rázu se v této ráži mluvit nedá, ale to asi nemusím rozebírat.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#10 » ned 24. srp 2014, 17:30

http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/97435-vz-82/
no, kdyby nahodou... tak zrovna u brna ji nekdo nabizi...

Uživatelský avatar
Grasel
Příspěvky: 410

Příspěvek#11 » ned 24. srp 2014, 17:53

Tu si jedu prohlídnout :lol: 8-) S pánem už jsem v kontaktu asi týden.. :thumbup:
Nějaká další nabídka? :D



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#12 » ned 31. srp 2014, 17:36

Trochu zvědavosti ve mě je tak se zeptám, zatím asi rozhodnutí o koupi nepadlo? Vz.82 je stále v nabídce, dokonce i levněji. No a mě se podařilo si střelit s "jednořadým" Baikalem 442. Za těch pár ran nemůžu dělat nějaké velké závěry ale střelba a držení zbraně pohodové, zpětný ráz menší než jsem čekal. Možná je to tím že (jak se mi přiznal majitel) z nevědomosti z ní před lety střílel náboje vz.82 a SaB už mají prostě vůli v hlavni. Natažení závěru přes pojistku se dá naučit, nesmí se chytit vzadu. Jen to tlačítko vypouštění zásobníku dole u dna je malér. Nevím jak to má PM ale tohle mi vadilo. Ale jak jsem koukal na stránky výrobce tak se vyráběl-bí i s klasicky umístěným tlačítkem. Tahle verze kterou jsem zkoušel je "sportovní" takže by se to mělo prominout. Takže musím říct že se mi moc líbí a střílení s ním mi sedlo.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#13 » ned 31. srp 2014, 18:39

Posílám svůj osobní názor. Měl jsem ČZ 82 a teď mám PM. Výhody ČZ 82 - podle mě větší přesnost, na 25 metrů se s ní dalo nastřílet jako s ČZ 75 ve služební verzi, neříkám, že se nemůže lišit kus od kusu, polygonní vývrt - sežere všechno, do Makarova bych necpal náboje vz. 82 ale ty stejně pokud vím na trhu nejsou, větší kapacita zásobníku ale kdo by se chystal na bitvu. Nevýhody - občas závada způsobená hlavně špatným vyhozením nábojnice. Výhody PM - spolehlivost, nepamatuji, že bych měl někdy závadu při střelbě, určitě lepší na nošení. Nevýhody - horší ovládání vysunutí zásobníku, pokud z toho někdo vysmažil víc nábojů vzor 82 je otázka v jakém stavu je hlaveň.



jarusss
Příspěvky: 51

Příspěvek#14 » pon 9. led 2017, 21:53

Dobrý den pánové. Mám PM i čz 82. S pm na 25 metrů tak nějak po terči, pak jsem zkusil 82 s nábojema vz 82 - všechno ve středu. dal jsem do 82 maďarský cipovaný od ZS za 5,5 co normálně střílim z PM a po celym terči. potom vz 82 a všechno ve středu. Je to těma nábojema, nebo z 82ky nejde s FMJ nastřílet pořádně? jiný náboje jsem neměl k dispozici, ale mám doma ještě SB a geco. Ale z PM mezi SB a maďarama za 5,5 v přesnosti nemám rozdíl. jenom v čoudu a smradu.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#15 » úte 10. led 2017, 09:45

Nemel jsem zasadni problem s 82 a fmj. Kdyz to nebylo ve stredu, bylo to rukama

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů