Pistole vz. 82



frigo70
Příspěvky: 1

Příspěvek#16 » stř 22. úno 2017, 17:27

Z 82 jsem za dvacet let služby odstřílel možná 20 tisíc ran a jednoznačně tvrdím, že mezi náboji jsou obrovské rozdíly. Nejlépe jdou z pi. 82 náboje vz. 82. Proti nim FMJ nikdy nechodily tak dobře. Asi ten polygon hraje hodně velkou roli. Na 25 metrů se dal celkem často udržet devítkovej kruh na mezinárodním. S FMJ od SB(nezalakovaný střely červeným lakem) tak osmičkovej kruh a origo ruský náboje a starý SB(zalakovaný) katastrofa. Člověk byl rád že to udržel v černým. Jinak ta pistole mě bavila a s nostalgijí na ní vzpomínám. Jen malé upřesnění. Na 20 000 ran jsem spotřeboval 4 slovy čtyři pistole :D



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#17 » stř 22. úno 2017, 22:09

Ano, zivotnost CZ 82 je tak 5000 vystrelov, skor ale 4000. Akurat minuly vikend znamemu prdla policajna 82, hlaven, tiez tak po 4000 vystrelov. Uz asi 3. v poradi. Kedze ich este na pol. zbore maju zopar vyradenych a este stale mu niekto z kolegov nosi strelivo, neriesi to, ma zadarmo dobry trening na IPSC. A ja sa sem tam tiez rad pridam :)

Pruser je potom tie makarovy triedit a vyhadzovat z luger nabojnic na prebijanie...



jack-3d
Příspěvky: 155

Příspěvek#18 » čtv 23. úno 2017, 15:26

jarusss píše:dal jsem do 82 maďarský cipovaný od ZS za 5,5 co normálně střílim z PM a po celym terči. potom vz 82 a všechno ve středu. Je to těma nábojema, nebo z 82ky nejde s FMJ nastřílet pořádně?

Mohu potvrdit, ty maďaří lítaj jak chtějí a když místo nich nasadím nová SBčka, tak je soustřel mnohem lepší. vz82ky nevím kde koupit, takže s nima jsem ještě nestřílel.



Pepe65
Příspěvky: 112

Příspěvek#19 » čtv 8. lis 2018, 20:46

Prosím o názor: cena 11.000,- za
http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/34 ... ole-cz-82/
...mně se to zdá trochu moc...



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#20 » čtv 8. lis 2018, 21:33

Vždyť ten střep je bezne v inzercích za polovic...



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#21 » pát 9. lis 2018, 12:18

11 000,- za CZ82 je opravdu hoodně moc. Ledaže by byla s podpisem a osobním věnováním soudruha Brežněva, Husáka a Biľaka dohromady.



mrkev
Příspěvky: 69

Příspěvek#22 » pát 9. lis 2018, 17:27

Na druhou stranu - pokud je opravdu ve stavu nové (a podle fotek je to docela leštěnka), kupec by se najít mohl. Já jsem tuto hračku (resp. CZ83 v 9M s polygonálním vývrtem) koupil za dva tisíce a nejméně tak šest dalších do ní nastrkal, aby aspoň trochu fungovala a stejně je to pořád ošoupaná otlučená nepříliš spolehlivá chudinka. Kdybych cítil nutkavou potřebu koupit tuto Čezetu dnes, vážně bych nad takovou nabídkou uvažoval.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#23 » pát 9. lis 2018, 18:46

Vypadá opravdu pěkně, pokud to potvrdí osobní dojem a zevrubná prohlídka (fotky jsou pořád jen fotky), tak proč ne. Když by např. někdo prodával cz70 v luxus stavu, asi bych i já za to ty prachy dal :) 82/83 jsou z mého subjetivního pohledu hrozně ošklivé.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#24 » pát 9. lis 2018, 19:16

Mne to pripadá ako keď cigáni predávali starú kobylu - zuby vyčistili šmirgeľpapierom, prešedivelú srsť zafarbili tmavým prelivom, naolejovali aby sa leskla a do papule naliali deco pálenky aby bola bujná!
:lol:
(za túto dať viac ako 4500,- Kč by bol hriech :evil: )

Uživatelský avatar
OtravnyPomeranc
Příspěvky: 105

Příspěvek#25 » pát 9. lis 2018, 21:13

Igrlik: Hej presne tak, souhlasim s tebou :)

All : Nechapu, ze tady nekdo nad tak predrazenou pistoli, vubec dokaze vazne uvazovat !?!
PROBUDTE SE !!! Stary kver se da nacernit uplne snadno a za par stovek, zbran potom vypada jako ulozenka. Takze bych tomu veril 50/50 ze to nebude jinak. A i kdyby se vazne jednalo o nestrilenou ulozenku, tak takovou cenu nema ani zdaleka. Leda ze by k tomu prihodil nekdo veeelikou krabici naboju :-D



jarusss
Příspěvky: 51

Příspěvek#26 » čtv 27. pro 2018, 21:57

Zdar pánové. Ja se po dlouhe dobe a smnohem vice zkušenostmi ozyvam. Z cz 82 cca 3500 ran. Koupil jsem ji za 8litru s 3 zásobníky a klinsky strenky. Jedna uz praskla. Strilim naboje vz 82 madary/bxn. Po 1500 ranach jsem se asi naucil strilet, a s bxn nejhorší 8 na 25m. Jinak vsechno 9,10. S madary vz 82 i 6,7. Pistole ma od puvodniho majitele ladenou spoust, a byla prakticky nova. Ted uz jsou videt v laufu stiny na polygonu, ale presnost stejná. Zavady celkem asi 6 selhacu, ale za to nemuze pistole. Mam i PM.hezka pistolka na noseni, ale ty miridla.... ja proste tu minimusku v tom minizarezu hledi nevidim. Kdo ma oci jako ostriz snad, ale ja hlavne v podzemni strelnici kde je sero nevidim nic. 82ka ma velky relativne moderni miridla. Spolehlivost obe pistole 100% zatim.82ka je proste o 30 let.modernejsi pistole, a je to znat. Zda se mi trosju slozita, ale moje funguje perfektně.



jarusss
Příspěvky: 51

Příspěvek#27 » úte 6. dub 2021, 18:54

Tak lehky update. Pistole pres 6000 ran, skoro vsechno vz82 ocelaky. Pocet zavad na pistoli 0. Poslesni dobou cca 1x za 200 ran vzpricena nabojnice v okenku, coz pripisuju zasobniku, kde plastovy podavac ponekud "ohorel", ale vzdycky zapomenu vzit druhy zasobnik, tedy neni to tak hrozny, aby me to soustavne trapilo. Stiny v hlavni jsou stale stejne. Vodici plochy polygonu lehce zcernale.
Tedy vzhledem k povestem o nespolehlivosti pistole, budto nejsou pravdive, nebo jsem mel stesti na kus. Akorát jeden novy poznatek - kdyz dam za vikend 300 ran a vic bez rukavic, vykouse bobri ocas diru do ruky mezi palcem a ukazovakem. S rukavicema nezkouseno.



KapitánPacička
Příspěvky: 300

Příspěvek#28 » stř 7. dub 2021, 11:02

Asi zalezi, ktery rocnik pistole mas a zda prosla uz upravama, k lepsi spolehlivosti atp. Ale kdyz jsi nabouchal 6k tak ocividne mas tu lepsi variantu. Jak ti drzi vyhazovac v ramu a ten proklety cep, ktery drzi jen na minimalni plose v ramu ?
S tim kousanim bobraku, je nekolik moznosti. Bud tam mas nejake ostre hrany, ktere te kousaji do ruky. Nebo mas unavenou vratnou pruzinu, takze pistole dostava velke rany, coz je dost pravdepodobne. A ta posledni moznost, ze mas naprasknuty ram zbrane.

Ja mam osobni zkusenost, kdyz jsem jeste pred vice lety strilel Makarova, ze proste ten naboj ma podstatne ostrejsi projev, o proti Lugeru. A taky to, ze dynamicky zaver, je uz hranicni na ten vykon naboje. Takze to proste mnohem ostreji kope. Me osobne ta strelba nebyla zrovna moc prijemna.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#29 » stř 7. dub 2021, 16:14

To kúsanie môže byť aj dôsledok elegantne vyriešenej a precízne spracovanej <irony off> poistky a jej hrán okolo bobráku...



LDK
Příspěvky: 113

Příspěvek#30 » stř 7. dub 2021, 19:32

Kousání do svalu mezi palcem a ukazovákem často způsobují uvolněné, nebo špatně slícované střenky. Pro kontrolu ji stačí vzít, párkrát zakvrdlat závěrem a sledovat při tom spáru mezi rámem a střenkami, jestli se nehýbe.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů