CZ 75 Shadow - buffery ... používáte ?

Uživatelský avatar
Michalll
Příspěvky: 81

Příspěvek#1 » stř 11. úno 2015, 11:36

Ahoj,
jedu si koupit Shadow v základní verzi, ve verzi Orange má mimo jiných věcí ocelové vedení vratné pružiny (to si hned koupím) a v sadě má buffery pro doraz závěru ... 3 široké a 2 úzké. A teď dotaz, protože vzhledem k ceně bufferů (stojí pár korun) jsem si říkal, že si je rovnou koupím, ale protože jsem začínající střelec, ptám se, mají ty buffery smysl ? Používáte je ? Chová se zbraň jinak ??

Díky za cenné rady ...



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#2 » stř 11. úno 2015, 21:05

Upřímně řečeno, v ráži 9 mm luger necítím skoro žádný rozdíl při použití bufferu a to střílím řádově desítky tisíc ran ročně. Stejně tam ale buffery mám, protože doufám že snižují namáháni konstrukce zbraně. ( Na velkých závodech mi je ale při přejímce zbraně vyhazují) :-(

Uživatelský avatar
Michalll
Příspěvky: 81

Příspěvek#3 » pát 13. úno 2015, 07:03

Aha, zajímavé ....



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#4 » pát 13. úno 2015, 10:00

Jinak pokud jde o sníženi zpětného rázu zbraně, je to všechno vysoce subjektivní a patrně exaktně nezměřitelné. Zrovna tak jako chování zbraně při rozdílných laboracích munice. Někomu vyhovuje delší měkčí zpětný ráz a proto má ve zbrani například recoilmastera a někdo ho nesnáší, protože mu vyhovuje krátké tvrde kopnutí...



D3aTH
Příspěvky: 28

Příspěvek#5 » pát 8. dub 2016, 08:37

Ahoj, rád bych opět trochu rozjel tohle téma. Také přemýšlím nad buffery, které bych rád koupil na CZ 75 Compact Shadow line. Prodlužují životnost zbraně či ne? :)

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#6 » pát 8. dub 2016, 08:46

Uz jsem myslim psal, ze s bufferem a original vratnou zaver narazi driv, nez dojede dozadu. Nejde pak na zachyt zaveru. Musel bys zkratit pruzinu, tim snizis odpor, zaver jede rychleji a pocit ze zpetneho razu je jiny. Co se tyka zivotnosti, tezko rict. Vydelas na dorazu, ale prodelas na rychlosti, tak se rozhodni :)



vlno
Příspěvky: 114

Příspěvek#7 » pát 8. dub 2016, 08:54

Mám je na Shadow line, rozdíl nepoznatelný, jen ten pocit, že to snad trochu šetří zbraň tím, že to nejde kov na kov...., ale skoro nic to nestojí, kup vyzkoušej a uvidíš. ;)



D3aTH
Příspěvky: 28

Příspěvek#8 » sob 9. dub 2016, 01:20

Díky. :-) ...o kolik tak zkrátit pružinu na kompaktu?



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#9 » sob 9. dub 2016, 08:10

tak akorát- z toho plyne, že se do toho sám nepouštěj

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#10 » ned 10. dub 2016, 11:09

Takhle to mam ja. Pro srovnani original pruzina. Ukousnuto asi 3,5 zavitu
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů