Alfa Combat



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#16 » čtv 5. bře 2015, 11:08

Jak říká marinakus, zafixovat si jeden stav a toho se bez výjimky držet. Na téma v komoře či ne je to stejný jako s právníkama: dva právníci maj tři právní názory. Z pohledu ozubu, ten je tam mj. taky proto, aby nedošlo k úderu na zápalník v případě, že dojde k nechtěnému natažení kohoutu, třeba při vkládání zbraně do pouzdra, při vyklouznutí kohoutu při natahování, apod. Nevím jak Alfa Combat, ale Defender má blokování zápalníku a těžkou spoušť, takže za mě je to bezpečné a nosím nadrcnuto ve stavu half-cocked and locked.



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#17 » čtv 5. bře 2015, 12:32

Tak, a je víceméně rozhodnuto. Byl jsem se psem na procházce v lese, na ledu mi ujely nohy, fláknul jsem sebou. Bouchačka v "žebradle" přes rameno. Už jak jsem padal mi hlavou proběhlo, jestli není natažená. A vzápětí úleva když jsem si uvědomil, že není. Nechci si představit ten úlek, kdybych věděl, že natažená je. I když si můžu stokrát opakovat, že moderní zbraně jsou bezpečné, náboj v komoře je náboj v komoře. Jinak nevím, proč by střídavé nošení natažená - nenatažená mělo být nějak zvlášť nebezpečné. Stačí striktně dodržovat hlavní zásady zacházení se zbraní. A nemít v sobě pět piv + pět panáků. :-)

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#18 » čtv 5. bře 2015, 12:48

tady se jedna hlavne o poruseni bezpecnostniho stereotypu pri nabijeni a vybijeni, pak uz neni tolik dulezity typ zbrane a jeji bezpecnostnich prvku. nechtene vystrelit muze kazda



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#19 » čtv 5. bře 2015, 13:21

Na tom stereotypu může něco být. Každopádně je třeba dávat bacha. Dovolím si zaspekulovat, že možná záleží i na zbrani. Ke "kanonu" ráže 45 ACP ve full size má asi člověk přirozeně větší respekt a na manipulaci si dává víc bacha, než je tomu u nějaké kapesní pistolky 6,35, kterou má možná tendenci podcenit. Jen spekulace.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#20 » čtv 5. bře 2015, 14:57

No jestli to takhle máš tak buď opatrnej.

Nošení v komoře a nebo ne se řeší jinde, tady se držte Alfy Combat.



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#21 » čtv 5. bře 2015, 17:05

sided: Budu opatrný, to si piš. Jsem na světě docela rád, a svým bližním bych také nechtěl ublížit. Vrátím se k Alfě Combat v ráži 45 ACP. Jsem možná trochu paranoidní, a tak když něco koupím, hned to kontroluju, proměřuju, a tak. Jestli mě neošulili. :-) Pistole je to moc hezká, na první pohled poctivě zpracovaná, rozebral jsem ji a jal se měřit nábojovou komoru. Na fóru jsem kdesi četl, že Alfy ji mají dost těsnou, takže někdy špatně vyhazuje. Strčil jsem do komory náboj, a zdálo se mi že dost vaklá. Vzal jsem šubléru a naměřil: průměr náboje 11,95mm, průměr komory 12,25mm. Tři desetiny vůle. Není to nějak moc? Nebo je to cajk? :-)



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#22 » čtv 5. bře 2015, 20:41

No, nevím jestli je to málo, nebo hodně ale musel jsem se zasmát protože jsem tak nějak podobný pacient :lol: . Taky do všeho šťourám. Jen jsem neměřil komoru ale vakl závěru, hlavně a rámu. Už je to trochu dýl takže si hodnoty nepamatuji, a ale zjistil jsem že za to že netrefím parádní soustřel vůle zbraně asi nemohou :cry: . Měřit komoru mě ještě nenapadlo, ale taky nebyl důvod. Aby jsi neřekl že si dělám jen srandu tak u 9L (CZ75)jsou rozměry náboj - hilzna 9,7 a komora 9,9mm. Osobně bych to neřešil, ale tak nějak tě chápu.



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#23 » čtv 5. bře 2015, 21:57

Milan100: Takže u "devítky" je vůle komory dvě desetiny. Je logické, že čím větší ráže, tím větší mezera. U "pětačtyřicítky" tři desetiny, to by mohlo odpovídat. Z pročítání jiných fór jsem tak nějak pochopil, že případná větší vůle není na závadu. Aspoň to prý žere všechno. Průser je spíš malá vůle. Takže jsu klidný. :-) Už se nemůžu dočkat, až si z toho zastřílím. Má to být docela přesná zbraň, podle terče je to zastřílené na 15 m. Tak uvidím, kam mi to bude lítat. :-)



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#24 » pát 6. bře 2015, 08:27

Použij google a najdi si rozměry podle C.I.P. jak pro náboj, tak komoru. A můžeš klidně spát:)



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#25 » pát 6. bře 2015, 11:04

pelanj: taky pravda. :-) Dík.



jantar
Příspěvky: 123

Příspěvek#26 » ned 12. dub 2015, 13:31

ALFA neměla těsnou komoru,ale krátkou,proto tam byl problém někdy to vůbec nabít.Taky jsem si ALFU COMBAT koupil,po cca 6 kusech různých CZ 75.Nebyly špatné,ale co kus to originál.Combat /9 mm Luger/je velmi dobře zpracován,uvnitř velmi čistě na rozdíl od CZ.Hlaveň je excelentní a navíc o 2 mm průměr větší než CZ.Nepraskají záchyty závěru.Jen kdybych věděl,že je tak dobrá,tak bych si koupil IRON.Mám málo nastříleno,takže je spoušť tvrdší,ale ona se ochodí,nebo poladí po záruce.Systém blokování zápalníku snižováním blokace a tím nezvyšování odporu je bezvadný.Za sebe jsem velmi spokojen.Navíc veškeré informace obratem přišly z prodejny v Brně.To v CZ Uh.Brod se ani nenamáhali mi odpovědět,a to vícerokrát.Toto je poctivě udělaný plasťák za velmi dobrou cenu.V mých 67 letech na 25 m na mezinárodní pistolák vevyjdu z černého z volné ruky.Tož tedy tak.



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#27 » ned 12. dub 2015, 14:09

jantar: To mám radost, že Alfu Combat tak chválíš. Mám vystřeleno asi 200 ran, takže si pistoli zatím osahávám. Co mě trošku mate je, že mi to lítá jaksi dolu a doleva. Mířím spíš na horní okraj černého a doprava, lítá mi to ke spodnímu okraji černého doleva. Soustřel pěkný, sem tam devítka, výjimečně desítka, no a někdy něco ulítne do bílého. Nástřelný terč co jsem dostal k pistoli vypadá super, ale věřit mu nemusím. Osobně si ale myslím, že to spíš nějak divně strhávám dolů a doleva, než že by bylo hnuté hledí. Uvidím, co bude dál. :-)



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#28 » ned 12. dub 2015, 14:26

kolegové z vedlejšího fóra na to strhávání mají docela dobrej udělátor: http://www.mujglock.com/vyhodnoceni-spa ... -terc.html



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#29 » ned 12. dub 2015, 15:07

mikky: Děkuji. Podíval jsem se. Takže jak jsem tušil. U mě to vypadá na čistokrevné strhávání.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#30 » ned 12. dub 2015, 15:09

To není jejich výmysl ale pomůcka která se používá na celým světě a u nás bývala už ve Svazarmu.

strhávání se ale řeší tady

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů