CZ 75



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#31 » čtv 23. zář 2010, 22:18

Začni tím, že zkontroluješ vyhazovač, vytahovač, náboje používáš stále stejný?



adx5958
Příspěvky: 7

Příspěvek#32 » pát 24. zář 2010, 06:39

Náboje jsou stále stejné.



rehak88
Příspěvky: 15

Příspěvek#33 » čtv 29. kvě 2014, 16:41

Lze na tuto zbraň vyměnit pojistka za vypouštěč kohoutu?



rehak88
Příspěvky: 15

Příspěvek#34 » ned 9. lis 2014, 11:40

Máte nějaké zkušenosti, nikde jsem nenašel žádné diskuze na tuhle zbraň.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#35 » ned 9. lis 2014, 19:46

Je to stejná CZ jako všechny ostatní. Rozdíl je pouze v jednočiném spoušťáku a tuším že tam jsou mikrometry ;) , takže zbytek informací ve vláknech o CZ 75.

sloučeno sided

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#36 » stř 12. lis 2014, 07:19

Ahoj, měl bych dotaz k prasknutí zachytu závěru. Jak to vlastně vypadá? Pouze když praskne průběžný kolík, potom stačí udělat rozborku, zachyt vyndat, zkontrolovat jestli je vnitřek ok, složit, dát nový zachyt a jede se dál?

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#37 » stř 12. lis 2014, 07:51

Obavam se, ze uz se dal nejede. Ten kolik ti drzi hlaven a zaver. Takze rozborka se ti udela sama. Jestli mas nahradni, pak ho jen vymenis

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#38 » stř 12. lis 2014, 08:30

Jo myslel jsem případ, kdy jsem na střelnici, strilim na terč a najednou praskne čep. Takže zbraň se sama "rozebere", já zkontroluju, jestli je závěr, hlaveň a rám v pořádku. V kufru mám nový zachyt, tak pokud je všechno v pohodě, vrazim ho tam a pokračuji ve střelbě?



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#39 » stř 12. lis 2014, 08:45

To ano. Pokud se to opravdu samo rozebere... Ale obávám se, že ne nevyhnutelně. Pokud záchyt hned sá nevypadne, vzpříčí se a bude ten závěr na rámu "tak nějak divně". Je otázkou, jestli se spojí spoušťák. Mě prasknul pravej na CZ85 a jen to bylo takový divný. Jsem si toho všiml asi při třetí ráně, že mi chybí pravej...

Uživatelský avatar
LRRTM1
Příspěvky: 175

Příspěvek#40 » stř 12. lis 2014, 08:49

Přesně tohle jsem zažil minulý týden. Jsem si tak spokojeně pálil a najednou se kousla hilzna. Říkám si, že zrada, ale na zbrani nic zvláštního nebylo, tak jsem ji vyhodil, znova vystřelil a zas hilzna.... tak si říkám, že je něco v nepořádku a že to asi nebude tím, že jsem už dvakrát zapoměl (čti vykašlal se) na čištění. Nejdřív jsem myslel, že je špatný třeba vytahovač, nebo pružina v zásobníku.... tak jsem zkusil vyměnit zásobník a prohnat nasucho pár nábojů.... a všechno chodilo bezchybně. I na páčku záchytu jsem koukal a taky vypadala OK. Takjsem si ještě jednou prásknul a až teď odletěl záchyt ven. Ale hromová hůl zůstala pohromadě. Vniřek vypadá OK, záchyt praskl asi ve dvou třetinách. Teď čekám, až dorazí novej a nervózně muchlám sedmisetkorunu :lol:

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#41 » stř 12. lis 2014, 09:15

Já se právě chci informovat, jestli se to dá opravit přímo na střelnici novým záchytem. Chci si pořídit nějakou jeto CZ 75 nejlépe bez blokace. Tak abych případně věděl, jak moc náročný úkon to je. Díky za info.

PS. A taky nějak nejsem rozhodnutý, jestli 75 nebo 85. Vím jaký je mezi nimi rozdíl, ale co spolehlivost právě ohledně praskání záchytu? Je to taky na stejno?

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#42 » stř 12. lis 2014, 09:20

Na tohle ti asi nikdo neodpovi. Bude zalezet v jake poloze se ti kousnou soucastky. Muze to byt resitelne rukama, muze to vyzadovat hrubsi zasah s pouzitim nastroju. Zbrojir na strelnici ti s tim pomuze



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#43 » stř 12. lis 2014, 09:23

Já myslím, žo to problém nebude, dá se, pokud budeš mít díly v kapce... ;-) (nebo jinde, aby mě někdo nechytal za slovo...) Náročný je to asitak stejně, jako základní rozborka-sborka. Ale že by se to kouslo v nějaký nerozebiratelný poloze...

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#44 » stř 12. lis 2014, 09:24

Není to nic složitého. Pouze se vymění a jede se na novo. Já pro tyto účely vozím sebou čep od Zendla který stojí 200Kč. Můj Shadow má teď za sebou +/- 30 tisíc a záchyt mám stále původní. Asi patřím k těm šťastnějším a měl jsem kliku na pistoli která zrovna tímto neduhem netrpí...

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#45 » stř 12. lis 2014, 09:25

Díky za informace, snad budu mít štěstí na nějaký slušný kousek. :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 58 hostů