CZ 75



BrozT
Příspěvky: 62

Příspěvek#391 » stř 29. lis 2023, 21:46

Mám CZ 75 r.v. 85 po prasknutí zachytí závěru jsem koupil ten novej hranatej a nemuselo se nic předělávat… tak nevím…



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#392 » stř 29. lis 2023, 22:26

Změna průměru pravé páčky záchytu závěru se týkala jenom CZ 85 a proběhla tuším někdy od roku 1994, od tohoto roku jsou silnější. Údajně praskaly, moje nepraskla... Levá by měla mít stejný průměr jako u CZ 75, akorát je malinko delší, protože sedí v té pravé a ještě musí kvůli rozborce malinko koukat ven.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 606

Příspěvek#393 » stř 29. lis 2023, 23:24

Je fajn mít zbraň, kde musím řešit, jaký mám kde průměr části rozborného čepu (a mimo jiné též čepu pro vedení poklesu hlavně v Browningově cyklu) a kdy mě asi tak praskne (dnes? nebo už snad zítra?), či co mám vlastně kur*a dělat, aby mě nepraskla zásadní součástka zbraně...

CZ 75 je výborná zbraň. Do vitríny. Na všechno ostatní je Glock.



Carloss
Příspěvky: 2942

Příspěvek#394 » čtv 30. lis 2023, 09:24

Mě na mý 85 čep praskl a stihl jsem koupit ještě původní. Takže poho. Co se týče blokace zápaníku: Pokud ji nosím a neházím s ní jak voják v akčnim filmu nevidím problém. No... dávno jsem ji vyměnil na nošení postupně za jiné zbraně na nošení vhodnější.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 893

Příspěvek#395 » čtv 30. lis 2023, 09:33

Hihi. Glock... To jsem myslel že přestřelky "číza nebo glok" se vedly v dobách, kdy nic jiného rozumně dostupného nebylo. A ono je to tu i dnes.

Mám různé pistole od různých výrobců a všeobecně jsou s ohledem na moment svého vzniku kvalitní tak asi všechny stejně. Mají ale různé vlastnosti, takže různé potřeby plní různě.

Kromě jiného mám i ČZ 75 D compact PČR. Kolik má na tachometru, přesně nevím, může mít tak asi 10 až 15 tisíc. Až na pružinu (opotřebení a únava), střenky (časem se guma ohladila) a páčku spouště (chtěl jsem jiný tvar) jsou všechny funkční díly původní. Čep je dost otlučen kulisou hlavně, ale drží a netváří se, že chce prasknout. Hliníkový blok rámu, kam naráží ocelový nárazník závěru, je taky dost otlučen, bez funkčního dopadu.

Jediný funkční dopad jsem po dlouhých letech poprvé pozoroval na spoušťovém mechanismu. U studené a špinavé zbraně se mi jednou stalo a občas se mi to povede nasimulovat, že se mi při jemném a krátkém povolení spouště resetuje jen uvolnění záchytu kohoutu a nikoliv ovládání blokace. Kohout tak spustím do zavřené blokace zápalníku. Návod určitě říká "povolit páčku spouště úplně" takže jistě jde o chybu střelce, ale mechanismus prostě takový je. Kdybych to chtěl řešit, asi by to mělo snadné řešení. Možná to tak fungovalo vždycky, jen se mi časem vyvíjel způsob spouštění, u drtivé většiny střelců by tento jev zřejmě nikdy nenastal.

Po těch letech se trochu drolí fosforová barva z důlků miřidel. Asi tu pistoli dám výhledově do ultrazvuku a pak dostanou miřidla bílý lak na nehty.

Kdykoliv ji vezmu do ruky, je to skvělá pistole. Pažba je pro mě ergonomicky úplně nejlepší. Jen by to chtělo páčku spouště mít víc vpředu a závěr s větší úchopovou plochou.

Pokud se někomu číza hodí, není chybou s ní střílet. 75/85 jsou velmi dobré zbraně.

Prasklý závěr glocku jsem viděl na závodech na vlastní oči, prasklý čep čízy nikoliv. A neříkám, že glock je naprd.



Střelec
Příspěvky: 1673

Příspěvek#396 » čtv 30. lis 2023, 10:54

75D má hliníkový rám nebo ne? To bych do UZ čističky neriskoval.



hunter240
Příspěvky: 231

Příspěvek#397 » ned 3. pro 2023, 07:04

Já jsem taky názoru že CZ 75B je i na dnešní dobu hodně dobrá pistole.Na nošení jsou lepší a vhodnější zbraně,ale jako zbraň na střelnici je super.Líbí se mi na ní ten klasický štíhlý design (je pořád pěkná,i když má roky). Drží se hodně pěkně a chování i při rychlé střelbě je díky vyšší váze dobře kontrolovatelné.Mam doma dva glocky, každý je na něco lepší,ale CZ 75B je na střelnici stejně nejlepší.(takový ten komfort střelby díky kovovému rámu)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host