CZ 75

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#196 » ned 28. črc 2019, 11:43

Jj v inzerátu mě to oslovilo :-)



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#197 » pát 2. srp 2019, 14:06

Legenda? A v čem konkrétně by to měla být legenda?

Uživatelský avatar
DZimmy
Příspěvky: 205

Příspěvek#198 » čtv 19. zář 2019, 14:59

Zdravím všechny,
chtěl bych vás poprosit o radu.
Moc rád bych si pořídil CZ75. Nechci ale novou. Naštěstí jsem zjistil, že ve Slaném se jich točí "spousty". Takže jdu pro nákupko a budu vybírat. Jen co jsem tam byl tak tam byly minimálně 3 na výběr.
A jelikož jsem velmi nerozhodný člověk a vlastně tomu nerozumim, tak jsem vás chtěl poprosit, jestli máte nějaké konkrétné doporučení.
Chtěl bych fullsize (tedy 75, 75B, 75BD?).
*Je dobré se např. vyhnout nějakým rokům výroby?
*Nebo naopak do jakého roku ta výroba byla opravdu kvalitní (neberte to osobně :D)?
*Kolik nasříleno byste řekli, že je ještě snesitelné?
*Je dobrý nápad vzít kousek od Policie?
*Něco konkrétního na co si dát pozor?

Omlouvám se za přehršel otázek a předem děkuji za rady!
Zdraví,
DZimmy



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#199 » čtv 19. zář 2019, 15:35

"kolik nastříleno je ještě snesitelné "
to poznáš podle čeho ?

u některých (starších) CZ 75 může prý být problém ohledně dostupnosti záchytu závěru ...(někdo znalejší snad napíše víc)
(75/B/BD) asi záleží co chceš/potřebuješ, a taky úvaha hnusná B pěkná BD /vs/ pěkná B hnusná BD - asi bych v takové hypotetické situaci neřešil verzi atd..

Uživatelský avatar
DZimmy
Příspěvky: 205

Příspěvek#200 » čtv 19. zář 2019, 17:18

@skagerak: Tajne jsem doufal, ze si predchozi majitele vedli statistiku. Ja si ji treba vedu. :) Samozrejme nevim, jen kdyby ta informace byla k dispozici.

Jinak ji chci jen na rekreacni strelbu na strelnici.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#201 » čtv 19. zář 2019, 17:23

Kolik to má nastříleno stejně nepoznáš, prodejce může říct co chce, důležitější je zhodnotit adekvátně stav konkrétního kusu.
Novější kusy budou na tom asi lépe s dostupností náhradních dílů...Se zbraní od policie nebude problém, pokud bude vizuálně v dobrém stavu, ono policisté toho moc nenastřílí, pokud by nešlo o zbraň po třeba zasahovce a ti maji glocky.

Uživatelský avatar
DZimmy
Příspěvky: 205

Příspěvek#202 » čtv 19. zář 2019, 17:56

@Střelec: To je jasný. Jen nemam ani ponětí kolik už je u takovéhle zbraně hodně. Tak spíš aby mě to nezaskočilo.
Zase ale ty starší modely (cca do poloviny 90´) by mohly být kvalitnější?
Možná se teda pokusim cílit na ty policejní...
Samozřejmě uvidíme, co bude. Ale jelikož se to každých 14 dnů točí, tak asi je z čeho vybírat. Tak jsem chtěl vědět čemu se vyhnout.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#203 » čtv 19. zář 2019, 18:11

Proč by měly být modely do poloviny 90. let kvalitnější? Poldi ocel to nespasí, to mi přijde jen jako inzerátový kec, aby mohl prodejce napálit cenu a doufal, že se na to někdo chytí. Nebo snad někdo ví o tom, že by pistole z "nePoldi" ocele praskaly nebo byly z bláta? :)

Uživatelský avatar
DZimmy
Příspěvky: 205

Příspěvek#204 » čtv 19. zář 2019, 18:14

@Střelec: Já rozhodně ne, proto se ptám. :) Zkrátka nevím jak vybrat tu nej...



Rookie
Příspěvky: 15

Příspěvek#205 » čtv 19. zář 2019, 18:16

DZimmy - jestli ti můžu poradit, kup novou. Taky jsem kdysi o starší přemýšlel, ale

- jaký je cenový rozdíl nové a "jeté" a jaká je cena nábojů, které vystřílíš za sezónu?
- co náhradní díly? U provedení s kulatým závěrem si nevyměníš mušku, nejsou ani původní, ne tak třeba světlovodné nebo tritia
- v průběhu výroby se několikrát měnily tvary záchytu závěru, podavače, spoušťového táhla,takže ze současné výroby nepasují
- nevíš kolik má nastříleno, pro jistotu bych preventivně vyměnil všechny pružiny, kolíky a zápalník
- nemáš jistotu jestli se ve zbrani nevrtal nějaký kutil
- z mojí zkušenosti policisté málo nastřílí, ale taky nečistí, není žádnou výjimkou zbraň s liškou
- povrchovka bude odrbaná, drtivá většina je v laku, jestli budeš chtít nový, což asi jo, tak je to další výdaj

Doporučil bych ti klasickou sp-01 shadow, sám ji mám, je to ověřená zbraň, solidně vyrobená na cnc, koupíš k ní jakékoliv díly, příslušenství, pažbičky... Na rail můžeš dát svítilnu.
A jestli máš možnost nějaké slevy, třeba pro ozbrojené složky, šel bych rozhodně do nové se zárukou.

Uživatelský avatar
DZimmy
Příspěvky: 205

Příspěvek#206 » čtv 19. zář 2019, 18:23

@Rookie: Souhlasim s tebou. Původně jsem se rozmýšlel, jestli G17 nebo CZ75. Vyhrál Glock. Ničeho nelituju, ale přeci jen ji chci mít. A to je přesně to, proč mi stačí jetá. Protože ji prostě jen chci mít. Jinak s tebou určitě souhlasím. A cena? Bude to míň než polovina nové. A upřímě nemám ponětí, jak moc s ní budu střílet. Třeba hodně, třeba málo. Celé je to takový pokus. :)



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#207 » čtv 19. zář 2019, 19:23

Sem tam v komisích vidím 75 různého stavu a provedení od 5 tisíc, takže cena je OK a když si dá člověk pozor, sežene i pěknou.

Uživatelský avatar
OtravnyPomeranc
Příspěvky: 105

Příspěvek#208 » čtv 19. zář 2019, 19:57

Koupe jete pistole bych se nebal. Ovsem je treba vedet, na co se u CZ 75 divat.

Ono je toho celkem hodne, co se v CZUB nemuselo podarit idealne.

Radeji bych bral novejsi kousek, jednak pro to, ze teoreticky bude min mene nastrileno a pak taky to, ze uz jak nekdo psal, byla zmena v zachytu zaveru, musky a taky kladiva.

Mel jsem v ruce pred casem nekolik policejni CZ 75 a nechtel bych ani jednu :twisted:
Kluci si s tim radi cvakaji na prazdno, takze totalne omlacene kladivo + zadek zaveru a v neposledni rade to udela i male vule na koliku pojistky. Ono to dostava udery porad na stejne misto, takze to v ramu dojde tak daleko, ze dira je elipsa a pak pojistka se pohybuje dopredu a dozadu klidne 0,5mm i vice.

Jinak asi jako vsude, kontrola celkoveho vzhledu dost napovi, jak se k tomu majitel choval. Po rozborce sledovat olestena mista, a pripadne nejake hrubsi vrypy atp jsou na zavadu. Taky poradne prekontrolovat uzamykaci ozuby na hladni a na zaveru. Musi byt ostre hrany, aby dobre zamykala a pri vlozeni hlavne do zaveru, zkusit vule dopredu a dozadu. Idealne aby to bylo jen vlasove tolerance...A takovych rad je spousta ;)

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 856

Příspěvek#209 » čtv 19. zář 2019, 20:20

Jestli chceš tu zbraň nosit (na opasku, ne v kufříku), tak doporučuji něco s blokací úderníku (pádovou pojistkou), tzn. s označením B nebo BD (Omega to má myslím jako standard). Pozor na SP-01 Shadow, ta je určená na sportovní střelbu a blokaci nemá.
Někteří prodejci neví, co by za svoje miláčky chtěli a podle toho pak vypadají jejich inzeráty a následná komunikace. Určitě bych se vyhnul inzerentům, kteří nabízejí nesmysly ("Poldi ocel", "ještě poctivá výroba" apod.), kteří do zbraně hrabali ("byla provedena úprava spouště") nebo kteří nabízejí defektní zboží ("drobná oprava, kterou zvládne každý puškař"). Zbraň by se ti měla líbit, měla by být vizuálně v pořádku (kromě opotřebení na obvyklých místech např. od Kydexu).
Cenovou hranici za novější CZ-75 ve slušném stavu vidím kolem 10-12 tisíc korun, víc ne. Je to zboží jako každé jiné, jakmile ji koupíš, cena letí dolů. Navíc to není sbírkový unikát, ale v podstatě pracovní nástroj. Pozor na záruku, ta je i u obyčejných věcí nepřenosná a cenu nezvyšuje (i když si někteří inzerenti myslí opak).

Uživatelský avatar
DZimmy
Příspěvky: 205

Příspěvek#210 » čtv 19. zář 2019, 20:42

@OtravnyPomeranc & CzechJoker: Díky za skvěle sepsané rady! Přesně tohle jsem potřeboval. Teď ještě se jimi opravdu řídit a najít nějaký pěkný kousek. :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Toga a 18 hostů