CZ 50 čistění ultrazvukem



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#1 » ned 30. srp 2015, 08:23

zdravím všechny a rád bych znal Vás názor na to, zda je vhodný čistit tuhle babičku pomocí ultrazvuku. Případně jestli někdo tak už čistí, rád bych aby sdělil svoje poznatky.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#2 » ned 30. srp 2015, 10:49

Proč by ne? Sám takto čistím PPK. Jen je třeba se vyhnout kyselým prostředkům, to sundá spolehlivě brynýr. Mohou se uvolnit šrouby a drobné díly, které pevně nedrží, to je potřeba zkontrolovat.

Pro přesnost - peru v magické "jarní vodě" (voda s Jarem), za tepla, po vyprání ihned použiju WD40 nebo jiný odpuzovač vody, protože odmaštěný povrch bez brynýru rezne před očima.

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#3 » pon 31. srp 2015, 06:27

:lol: magická voda... také v ní peru, letos to je přesně dvacet let, co jsem začal používat na radu zkušeného střelce právě onu ,,teplou magickou vodu". Ono šudlat to po vojensku konkorem a popelem z cigaret je doslova pakárna.
Ultrazvuk bych použil možná na dioptrické brýle, u funkční zbraně mi to přijde tak trochu zbytečný. ,,Magic Water" (abysme byli správně česko-světoví) vlastně používám skoro na všechno, od nádobí, po auto, včetně repasí utopených notebooků nebo generálních oprav jízdních kol. ;)

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#4 » pon 31. srp 2015, 06:49

Za zbytečné to rozhodně nepovažuju. Je to krásně vidět, když se ultrazvuk zapne, co za bordel se vyvalí ze všech skulin. Jsou to místa, kam se člověk bez úplného rozebrání nedostane. Samozřejmě to dělám jen jednou za čas, jinak čistím tradičně.

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#5 » pon 31. srp 2015, 11:32

>peggy: Máš nějakou vlastní UZ čističku, nebo to někam taháš? Na kolik takové čištění vyjde?

Hodně jsem o tom slyšel, ale jsem v této věci natolik línej někam něco nosit, že ty kvéry jednou za čas (půl roku, rok) prostě rozeberu do posledního dílu.



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#6 » pon 31. srp 2015, 14:02

Na Peggyho radu na některým jiným fóru jsem takhle vypral Berettu 71 a CZ85, obě jsem kupoval jetý a dost zas...špiněný. Zafungovalo to skvěle, na čezetu jsem i vyměňoval vodu jak byla zabordelená, hlavně se mi nechtělo ten spoušťák rozebírat. Ultrazvuk vyžene bordel ze všech zákoutí, kam se člověk normálně nedostane. Dělal jsem to v teplý vodě s ohřevem, následně ofénoval a namazal, krásná práce bez námahy.

Čističku mám model 4820 s ohřevem, objem 2,5 litru, je tak akorát na fullsize pistoli. Stála něco málo přes dva tisíce, což mi nepřijde bejt moc, páč se v tom doma čistí i spousta dalších krámů.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#7 » pon 31. srp 2015, 15:12

Mám vlastní, tu jak píše Pupak:
http://www.ultrasound.cz/ultrazvukova-cisticka-CL4820
Mám už jí docela dlouho a zatím maximální spokojenost. Peru v ní nábojnice pro přebíjení, čistím veškerou drobnou mechaniku , brýle, tahy hodinek a pod. Tu samou nabízí Lyman jako Turbo Sonic 2500 Ultrasonic Case Cleaner za zhruba dvojnásobnou cenu :-)



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#8 » pon 31. srp 2015, 18:16

Jojo, prodávaj ji jako CL-4820, CD-4820, Ultrasonic IV, předraženej Case Cleaner a dost možná ještě pod jinými názvy, ale je to pořád ten samej werk. Menší bych nebral, 2,5 litru vypadá na první pohled hodně, ale něco ubere košík a je to na rám větší pistole tak akorát.

Ideální na brejle a hlavně cetky a tretky, kup ji a ještě budeš doma pochválenej :-)



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#9 » úte 1. zář 2015, 07:26

Super, díky všem za informace. Babička se celá pěkně vykoupe v magický vodě. JInak mam asi měsíc tohle prací zařízení a zatím sem velice spokojenej. http://www.tipa.eu/cz/cisticka-ultrazvu ... /d-139911/



Legolend
Příspěvky: 60
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » úte 1. zář 2015, 16:49

To čištění ultrazvukem se mi docela líbí... (ačkoliv zatím nejsem majitelem ZP...)

Jenom mě napadá, jaký je "pracovní postup" ?
Je jasné, že zbraň uložíte do té ultrazvukové pračky do oné "magické vody" :-)

Co ale pak, když ji vytáhnete ? Osušit a prostříkat olejem ?

Díky !

Legoš



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#11 » úte 1. zář 2015, 16:57

samozřejmně, osušit vyfoukat vodu z míst co sou hůř dostupný a pak pěkně namáznout. Aspoň takhle to mám v plánu. A samozřejmně, jak tu psali zkušenější kontrola všeho co se mohlo v tom ultrazvuku povolit.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#12 » úte 1. zář 2015, 17:03

Přesně - když to vytáhnu z "jarní vody", okamžitě postříkám WD40. To vodu spolehlivě vytlačí (ona ta zkratka "WD" prý znamená "Water Displacement", čili odstraňovač vody). Umí to i jiné přípravky, ale ne všechny - nutno vyzkoušet. Pro mazání a konzervaci se najdou lepší přípravky.
Ono to při vyjmutí z horké lázně a okapání schne samo před očima, ale taky to bez ošetření na odkrytých částech před očima rezne. Lze tomu pomoci třeba fénem, ale problém je, že mezi drobnými součástkami je problém vodu vyhnat, a tak se to WD40 vyplatí - je to jistota.

Ale třeba má někdo lepší postup ;-)



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#13 » úte 1. zář 2015, 18:18

Legolend píše:...
Je jasné, že zbraň uložíte do té ultrazvukové pračky do oné "magické vody" :-)
...

Předtím je pochopitelně rozumný ji rozebrat :lol: ...u B71 a CZ85 jsem udělal základní rozborku a sundal střenky



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#14 » stř 2. zář 2015, 08:15

Jo a taky bych ji pro jistotu vybil :D



Legolend
Příspěvky: 60
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#15 » stř 2. zář 2015, 16:53

Super, díky ;)

Třeba někdy využii...

Pěkný den !

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 hostů