CZ 75 rv 85 nenabere další náboj



Paulus
Příspěvky: 96

Příspěvek#1 » pon 9. lis 2015, 10:12

Kamarád má problém z jeho Čízou.... tak během 100 ran mu aspoň 3x zůstane závěr vzadu a zásobník plnej nábojů.... Nejsem čízař... co s tím fantem?



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#2 » pon 9. lis 2015, 10:25

No a nedrží to moc vysoko? Tenhle problém nastává, když si střelec nevědomky nadzvedává páčku záchytu závěru palcem.



Paulus
Příspěvky: 96

Příspěvek#3 » pon 9. lis 2015, 10:28

No, to jsem si taky myslel, ale on je levák takže nemá jak by to dělal......



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#4 » pon 9. lis 2015, 10:35

Tak pak bych pátral dál, jak zůstane vzadu - je to chycený záchytem (tak jak má být po dostřílení), nebo se to sekne někde na cestě dopředu o dno nábojnice? Sjede závěr po zmáčknutí páčky?



Paulus
Příspěvky: 96

Příspěvek#5 » pon 9. lis 2015, 11:08

Záchytem, prostě jako když dostřílíš :) taky mne napadlo, mixovaní střeliva,ale to jsme taky zkoušeli, zásobníky taky celkem nejeté a zbraň celkově zachovalá spíš 100 procentní :)

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#6 » pon 9. lis 2015, 13:29

Kdyby bylo praské/unavené to perko, co drží záchyt závěru v těle zbraně, možná by zpětný ráz mohl vychýlit záchyt závěru nahoru a tak dojít k zachycení závěru. Ale těžko soudit, když jsem to neměl v ruce. Moje CZ75 nic takového nedělá...



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#7 » úte 10. lis 2015, 09:59

Záchyt je pružinkou tlačen trvale dolů a k jeho přizvednutí je nutno vyvolat tlak zespodu vyšší než tlak vyvíjený pružinkou. U zbraně v dobrém stavu toho lze docílit jen dvěma způsoby:
1. rukou (prstem) přizvednout páčku záchytu - zvenčí
2. vybráním podavače zásobníku při prázdném zásobníku - zevnitř

Vliv zásobníku lze v tomto případě asi vynechat - omačkaný podavač by se projevoval opačně (záchyt by nefungoval a závěr by vzadu nezůstával. Takže bych to viděl spíš na tu ruku, nebo jak psal fixfokus teoreticky problém s pružinkou záchytu.



veleba4
Příspěvky: 40

Příspěvek#8 » ned 22. lis 2015, 10:20

Je vadna, ohnuta, unavena, praskla dratova pruzina vne ramu na prave strane co tlaci zachyt zaveru dolu. Rozeber zbran, vloz zpatky zachyt zaveru do ramu (bez hlavne a zaveru) a zkus hýbat zacyhtem nahoru a dolu...po cele delce musí pruzit smerem dolu... pokud ne, vymenit co jsem psal vyse (dratovou przinu).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 hostů