CZ P-07



NuriLlew
Příspěvky: 3

Příspěvek#466 » čtv 7. bře 2024, 00:55

@kk to je asi to, čemu jsem nerozuměl. Myslel jsem si, že vždy po nabití (ne mezi každým výstřelem) musím buď manuálně natáhnout kladivo jako u revolveru, nebo překonávat DA. U té 75, pokud si pamatuju dobře, tak to tak bylo.

Samozřejmě striker-fired zbraně chápu, že tohle nemají, z povahy věci.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1157

Příspěvek#467 » čtv 7. bře 2024, 07:19

Ta 75ka mala vypustanie?
Pretoze po prvej ranej u DA/SA mas uz zaver a "bicie kladivo" (udernik) natiahnuty.
Pozeral som narychlo teraz videa, pozri si napr.
https://www.youtube.com/watch?v=YHaKM3qLpDs&ab_channel=RangeUSA%E2%84%A2

Od cca 0:30 mas Colt 1911 (SA only) - tam uvidis ze pri natiahnutom uderniku (kladive) spustou ho len uvolnujes. Ale ak mas "kladivo" spustene - nevystrelis kym nenatiahnes - bud zaverom, alebo ak mas naboj v komore prstom.

Od cca 1:50 mas Berettu 92 (DA/SA) - akurat ten expert vzdy vypusti po vystrele poistkou (ktora tu sluzi ako decocker) bici mechanizmus, takze ma kazdy vystrel v DA. Inak by sa to spravalo po prvej rane (DA) pri kazdej dalsej ako ten Colt. Keby v case 2:27 nevypustil bici mechanizmus, tak staci stlacit spust a mas dalsi vystrel v SA.

Takze SA - musis pred prvym vystrelom "natiahnut" (ci uz aj naboj do komory a tym bici mechanizmus, alebo len udernik (kladivo) a tym bici mechanizmus).
DA/SA - pokial mas naboj v komore, mozes "natiahnut" tym ze stlacas spust (potrebujes pre prvy vystrel, resp. ak si vypustil bici mechanizmus). Ak mas uz natiahnute, rovnako ako u 1911ky len uvolnis udernik (kladivo).
EDIT: z toho vyplyva charakteristika DA/SA. Prva rana moze byt tazka s dlhym chodom (DA) a mozes bezpecne nosit s nabojom v komore. Na kazdu dalsiu mas lahku kratku SA. Nebudem rozoberat vyhody / nevyhody roznych systemov, to by sa na mna zosypali aj 1911kari, aj Glockari (o revolveraroch nehovoriac). Kazdy nech si vyberie co chce.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2251

Příspěvek#468 » čtv 7. bře 2024, 07:42

Já tedy myslím, že 75ka to má asi stejně, po natažení je kohout v poloze nataženo. A má pojistku, takže jde zajistit. Ale tu nemám, tak to nevím úplně přesně.

Nech si to vysvětlit na střelnici, kde Ti ji půjčují do ruky ke střelbě. S čerstvým ZP jsi stejně trochu pod dozorem ....

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4582

Příspěvek#469 » čtv 7. bře 2024, 08:12

NuriLlew : S nataženým kohoutem (kladivem) se chová SA i DA úplně stejně. Rozdíl je teprve při kohoutu spuštěném, kdy DA natáhneš kohout zmáčknutím spouště, zatímco SA ne. U SA musíš buď přebít závěrem (vyhodíš si náboj z komory a nabiješ tam jiný) nebo natáhnout kohout ručně. Nech si někde vysvětlit názorně systémy SA, SA/DA a DAO.



kk
Příspěvky: 1019

Příspěvek#470 » čtv 7. bře 2024, 23:52

NuriLlew: ne, pri vystrelu ti zaver vyhodi nabojnici a zaroven "natahne" kladivo. Takze DA mas defakto jen pri prvnim vystrelu a pokud mas kladivo spustene. Revolver nema zaver jako pistole, tudiz musis vzdy spousti nebo jinak "natahovat" kladivo.

Píšeš: U té vždy byl DA/SA - první výstřel šel těžce, všechny ostatní jak po másle.
Tak ano, to je tak jak se to má chovat.

Píšeš: Nabíjel jsem klasicky zaražením zásobníku a shozením závěru.
Tady to je divné, pokud jsi měl natažený závěr, dal jsi zásobník do zbraně a schodil závěr, tak bys i 1. ránu měl mít lehce, protože je kladivo "natažené".
1. rána ti jde ztuha, pokud máš náboj v komoře a kladivo vypuštěné. Pak musíš spouští překonat pružinu kladiva, jako u revolveru.
Jinak, klasika to podle mě moc neni. Podle mě dáš zásobník do zbraně, pak natáhneš závěr a tim i zasuneš náboj do komory. Samozřejmě i tebou popisovaný postup je OK.

Ja treba nosim CZ P-07 u sebe s nabojem v komore a kladivem na bezpecnostnim ozubu. Tudiz prvni stisk spouste je dost tuhy, dalsi jsou uz lehke. Takže pri treninku trenuji strelbu jak se spustenym kladivem, abych pri obrane pak nebyl prekvapen tuhosti spouste, tak samozrejme i s natazenym.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti