CZ Shadow 2

Uživatelský avatar
sean
Příspěvky: 38

Příspěvek#166 » čtv 21. črc 2016, 17:38

Jaký pružiny od Sets máš vyzkoušený ? Ty, co prodává Robin ? Takový lehký tuning do začátku by nebyl špatný, ale nemám čas to zkoušet a experimentovat. Střílet by to mělo zatím továrním střelivem, ale koupil jsem si i MP5, takže bohužel začnu přebíjet i devítky, protoře tovární leze v těch objemech už dost do peněz...

Uživatelský avatar
TSH2
Příspěvky: 52

Příspěvek#167 » čtv 21. črc 2016, 18:46

Sean: tuning není o pružinách. Je to řada dalších věcí, které mohou ovlivnit celou funkci zbraně. Nezlob se, ale není to na forum... A není to zase tak úplně jednoduché.

Uživatelský avatar
SimonW
Příspěvky: 105

Příspěvek#168 » čtv 21. črc 2016, 19:17

No to mĕ pos.. ja mám objednanou S2 u Robina asi 2 měsíce. A ona je už v podnikovce. Hold Robin prodává asi jenom vytunĕné. Protože ja ji mam obj v základu.

Uživatelský avatar
sean
Příspěvky: 38

Příspěvek#169 » čtv 21. črc 2016, 20:57

Jasně, že profi tuning zbraně není jen o pružinách, musí se to brát komplexně a je aspoň v mém případě je to více než vhodné svěřit odborníkovi.
Mě spíš zajímají takové ty jednodušší věci, které spočívají ve vratných uprávách- ideálně v prosté výměně součástek. Nerad prošlapávám cestičky, spíš si koupím věci u kterých vím, že budou fungovat. Za ty prachy, který S2 stojí tak nějak předpokládám, že upgrade, který někomu funguje bude fungovat i ostatním- aspoň u glocků to bývá pravidlem.

Uživatelský avatar
TSH2
Příspěvky: 52

Příspěvek#170 » čtv 21. črc 2016, 21:25

SimonW: Hmm snad už v dohledný době budou.. Je pravda, že Robin chce primárně řešit tuning a ne boxový zbraně. Ty se dají koupit jinde..

Uživatelský avatar
TSH2
Příspěvky: 52

Příspěvek#171 » čtv 21. črc 2016, 21:28

Sean: s výměnou pružin ale bohužel souvisí i to ostatní. Bez toho to moc nefunguje. Na to přišli už i jiní pokusníci..

Uživatelský avatar
SimonW
Příspěvky: 105

Příspěvek#172 » pát 22. črc 2016, 08:09

TSH2: Já byl domluvený s Robinem na základ a až ji trochu zastřílím tak pak ji poladí. Chci ji nejprve pořádnĕ vyzkoušet v základu.

Uživatelský avatar
TSH2
Příspěvky: 52

Příspěvek#173 » pát 22. črc 2016, 08:29

SimonW: no jo tak tom to bude...

Uživatelský avatar
bizwiz
Příspěvky: 9

Příspěvek#174 » pát 22. črc 2016, 10:20

TSH2 píše:Bizwiz: nevypadá to opravdu zle. Jen a nevím to jistě musíš si ty střenky k tomu koupit. Nevymění to. Takže jsi v tom jen za střenky o 1800,- navíc. To jsou např. Komplet jiné pružiny např od firmy Sets.


Nevymění, protože nejsou. Ta červená střenka na obrázku je pro S1. Prý by to pasovalo, ale nejsou to oficiální střenky pro S2 (jsou tam poznat rozdíly v tvaru). Takže ano, jiné střenky jsou peníze navíc. :-(
Originál černá ale vypadá taky slušně. Určitě se na tu Urban Grey variantu nehodí modrá střenka (studená barva na teplé šedé).

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#175 » pát 22. črc 2016, 11:57

TSH2 píše:Sean: tuning není o pružinách. Je to řada dalších věcí, které mohou ovlivnit celou funkci zbraně. Nezlob se, ale není to na forum... A není to zase tak úplně jednoduché.

Tak to by mě docela zajímalo, o čem to tedy je, pakliže se budeme bavit o divizi Production v IPSC, kterou Robin střílí.

Uživatelský avatar
TSH2
Příspěvky: 52

Příspěvek#176 » pát 22. črc 2016, 12:43

Vše jsou produkční originál díly jen je to jinak poskládáno :)

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#177 » pát 22. črc 2016, 14:23

Tak teď už jsem z toho asi úplně vedle. Tvrdíš, že CZUB dělá nějaké jiné díly, které se jinak poskládají a tím se ladí zbraň?

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#178 » pát 22. črc 2016, 15:08

Dobrá zkrátíme to. Odpověď je nic se jinak neskládá. TSH2 má buď zkreslené informace, nebo věří na duchy. Ladění zbraně, budeme se bavit o spoušti, protože to jedíné zvládneš doma. Náročnější tuning, tzn. vymezení vůlí micronavařováním materiálu laserem a následné broušení děláji na pistole pokud je mi známo 2 lidé v česku. Jedním je Zendl a i toho jsem musel přesvědčovat nedávno, aby vzal zakázku, protože má osobní problémy a nějak práce stojí a druhým je zbrojíř, který o sobě tvrdí, že není zbrojíř, ale doporučil mi ho Robin Š a je to machr. Tímto né úplně levným krokem a ještě stáhnutím rámu (světě div se ve svěráku) ti dokáže zbrojíř udělat ze základního modelu opravdu výběrový kousek, kterému se CZUB nedokaže přiblížit ani svymi "vyladěnými modely Orange". Další úpravy např. rámu, kdy se zvyšuje váha a klesá zdvih zpětného rázu, nebo naopak snížení váhy závěru, kdy je cyklus rychlejší a zdvih opět menší už jsou mimo pravidla production a navíc na S2 nejsou třeba, protože díky delšímu rámu a hlavni je váha vyšší a osobně mi přijde, že zdvih je menší tak o 30%. Na produkčním shadow se ještě brousil ozub na kohoutu, aby nedocházelo k mrtvému propadu. Musi se to ale dělat strojově na setiny mm. Snažší je ale koupit sportovní kohout od CZUB nebo od Zendla. Nebo koupit S2 či Orange nebo Shadow line. Ty už naúhlovaný kohout mají. Další úpravou bylo broušení rámu pod lučíkem a pod bobrem, aby se zbraň dala držet výš. Přínos zanedbatelný a opět mimo pravidla production. Všechny tyhle úpravy a zásahy do zbraně nemohou ale kompenzovat za 1. chyby střelce, 2. chyby munice (spatně vyvážená střela, špatná laborace) 3. stres (obrovský faktor!!!) Pro vyšší držení se mění pojistky za ploché, ale to je stejný díl konstrukčně a vkládá se úplně stejně, jako původní. Další smysluplné řešení,je tedy vyladění spouště pro konkrétního člověka. A zase, někomu sedne lépe tvrdší spoušť a někomu měkčí. Reset a délku není třeba řešit, protože už tak je dost dobrý, nota bene na S2. Takže jedíné, co ovlivní spoušť, je výměna pružin. A nejen výměna, ale i jejich zkrácení. Vysledkem by měl být soulad, mezi vratnou, bicí, zápalníkovou a kdo ví jak, i pružinou spouště. Mě to trvalo víc než rok a vysledek byla slova Robina, který řekl, že mám lepší spoušť, než on, na závodní S1. Když to shrnu, jesli chce někdo platit za "vyladěnou" zbraň několik tisíc navíc, když to dokáže sám v řádu stokorun, je to jeho problém. Já osobně kupuji základní modely, samozřejmě po pečlivém výběru a nejednou jsem tím nasral prodejce v Opletalce a pak si je doladím sám. Spoušť. Nic jiného nemá smysl řešit, protože pokud budu upravovat dle pravidel IPSC pro Production, mohu stejně poladit jen spoušť na 2,20 v DA. SA mám kolem 1kg. Méně mi nesedělo a bylo to nebezpečné. Žádné jiné skládání neexistuje!!! Nefungovalo by to a ani by to hlavně nešlo složit :D

Uživatelský avatar
TSH2
Příspěvky: 52

Příspěvek#179 » pát 22. črc 2016, 16:43

Ondrasfm: sem to celý přečetl, ale to nejdůležitější jsi nenapsal, to je dobře.. Know how mi zůstává... Jak na sh1 tak na sh2. Nic ve zlém a ať se daří. Znovu opakuji ruce se koupit nedají.. A na duchy nevěřím :)

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#180 » pát 22. črc 2016, 21:12

Záleží, jaké to "vědění" máš na mysli. Někdo se honí za co nejlepším hardware, přitom špičkový hardware je k ničemu bez dobrého software :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti