CZ Shadow 2

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#991 » čtv 12. lis 2020, 22:46

... na rozdiel od "tacticool boys", čo zaholstrujú naslepo, jastriac vpravo-vľavo po okolí, div si krky nevykrútia :roll:
(zaholstrujem keď je situácia úplne bezpečná, nikde žiadna hrozba - a s plnou vizuálnou kontrolou zbrane a púzdra!)



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#992 » pát 13. lis 2020, 09:51

Proboha kdy uz ten blud zmizi. Pojistny ozub neni nahrada padove bezpecnosti. Naopak plne spusteny kohout je z bezpecnostniho hlediska nejlepsi, staci k tomuto zaveru fyzika zakladni skoly.
Za dalsi kecy o pruzinach... Asi celkem jedno, kdyz zbran padala na zadek\kohout.
Za dalsi vime prd o pozici kladiva, pac v dane soutezi muze startovat s kladivem bud plne spustenym, tak i plne natahnutym. Zalezi na kategorii.
Zaholsterovani a kecy o cuceni okolo. Nevidel jsem nikoho ze by kroutil krkem na zacatku strelby, kdy se incident stal, opet koment naprosto mimo.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#993 » pát 13. lis 2020, 16:11

Je pravda ze detail incidentu nepozname.Ale ked mas koli spolahlivemu odpalu dlhsi udernik a pod nim pruzinku z prepisky a na tom pusteny kohut tak je urcite pravdepodobnejsie ze zbran vystreli po pade na kohut, ako vtedy ked to mas v klasickej konfiguracii. Poistny ozub je bezpecnostny prvok. Co som sa dnes bavil s chalanmi, tak to pravidlo o uplne spustenom kohute je koli tomu aby sa neobchadzalo pravidlo o prvom DA vystrele posunutim ozubu. Ale co je hlavne, keby ten strelec "cucel" na pistol pri zaholstrovani, tak sa to na 100% nestane.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#994 » pát 13. lis 2020, 21:02

Ja jsem videl strelce, co cucel na ipsc "pouzdro", kteremu by se spis dalo rikat startovaci rampa pro rakety a nezamknul si v nem zbran a za nedlouho byla zbran na zemi.
Ach jo, tak uz zase. Bezpecnostni ozub ma sice funkci bezpecnostniho prvku, ale tou funkci je, aby pri spustenem kohoutu nahodou nedoslo castecnym natahnutim kohoutu zachycenim at uz o odev nebo jinou vec a jeho uvolnenim k vystrelu. To je cela funkce bezpecnostniho ozubu. To, ze napr. CZ neumi udelat spoustak, ktery by deckokoval az nadoraz ale jen na ozub je cisty nevyslismus nez prednost. Kohout spusteny az nadoraz na zaver pri padu prenasi raz na zaver, ne na udernik. Nevidel jsem ani prodlouzeny udernik, ktery by pri spustenem kladivu presahoval celo zaveru a dotykal se tak zapalky. Naopak kohout na ozubu zvysuje sanci vystrelu pri padu(ulomeni kohoutu,ulomeni bezp.ozubu), pripadne nevystrelu nahromadenim bordelu mezi kohout a udernik pri noseni.
Proste vubec nevime, co se stalo.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#995 » pát 13. lis 2020, 21:19

:-) Podstatne je nehadzat pistol o zem. A je jedno aku znacku.



Zombie73
Příspěvky: 2

Příspěvek#996 » ned 22. lis 2020, 22:41

Dobrý večer. Mám jednu, pro vás zkušenější možná hloupou a zbytečnou otázku. Zkoušel jsem odpověď najít zde ve vláknu, ale nezdařilo se. Otázka zní. Jak je u Shadow 2 dlouhá hlaveň? Byl jsem přesvědčen, že 125mm, tak jak to uvádí prodejci např. Zbraně Ostrava, Prodej zbraní.cz, ale i video na střelnice.cz. Dnes jsem se podíval na oficiální stránky CZUB a tam je uvedeno 120mm. Je to zvláštní rozdíl uváděných rozměrů, se kterým jsem se u jiných typů pistolí nesetkal. Pokud jsem hledal špatně a odpověď zde již je, tak se omlouvám.



Zombie73
Příspěvky: 2

Příspěvek#997 » ned 22. lis 2020, 23:00

Omlouvám se za zbytečný příspěvek. Nejde mi smazat. Těch 125 mm je "with barrel ramp".



alkalic
Příspěvky: 239

Příspěvek#998 » úte 2. úno 2021, 14:55

Zdravim, jen rychlej dotaz pro nekoho kdo se v ipsc pravidlech orientuje vice nez ja, kdyz z shadow2 sundam komplet zachyt zasobniku a nainstaluju zachyt, ktery byl puvodne na vsech cz75 je to porad production?



KarlosP.
Příspěvky: 63

Příspěvek#999 » úte 2. úno 2021, 16:11

"...Originální části a díly standardně nebo volitelně nabízené prvovýrobcem zbraně u konkrétního modelu,.."
Já to chápu tak, že jenom díly určené pro daný model, tedy pro SH2.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#1000 » úte 2. úno 2021, 19:09

Teoreticky by to bolo mozne, ak je ten zachyt zasobnika na CZ75 rovnaky ako na SP-01 Shadow. Na poslednych SP-01 Shadow Orange boli pouzite nastavitelne zachyty zasobnika z Shadow 2.



alkalic
Příspěvky: 239

Příspěvek#1001 » úte 2. úno 2021, 20:07

Vsak myslim ten co byl na sp 01 shadow, myslim ze je to klasickej cz75 zachyt.



rain
Příspěvky: 52

Příspěvek#1002 » stř 3. úno 2021, 18:53

Na SP01 Shadow je záchyt o něco delší než na klasické CZ75.

Zeptám se naopak, jde na SP01 dát záchyt zásobníku z Shadow 2, tedy pasuje tam, bez ohledu na pravidla???



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#1003 » stř 3. úno 2021, 22:08

Pasuje, mal som SP-01 Shadow Orange a po tom co sa zacal tento model vyrabat s nastavitelnym zachytom ako Shadow 2 tak som ziadal v CZUB aby mi tento diel poslali. Servisak mi povedal ze je to rovnaky diel ako na Shadow 2. Tak som ho objednal u Seba a pasoval. Akurat ta pacicka nebola oranzova ale cierna.



rain
Příspěvky: 52

Příspěvek#1004 » pát 5. úno 2021, 00:26

OK, a když už jsme teda u toho, bude to z hlediska pravidel IPSC problém? Střílím sice jenom level 1, mám na mysli ale větší závody typu Hot Shots a podobně, tam už probíhá regulérní přejímka zbraní, tak si myslím že ano... Mám docela krátké prsty a ten záchyt by mi hodně pomohl.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#1005 » pát 5. úno 2021, 17:18

Myslím si že by to neměl být problém. A v případě pochybností při přejímce na Level 2 a výše, má SP-01 Shadow výhodu že se vejde do krabice, takže závod můžeš když tak absolvovat v divizi STD.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů