CZ 45 ,36, 92



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#76 » pon 12. pro 2016, 10:51

Dobrý den pánové (a případné dámy).
Koupil jsem si pro potěchu oka CZ 45 rv 51.. a podařilo se mi při rychlém puštění závěru při zkoušení ostrými vystřelit.
Mám podezření, že je zápalník dodělávaný (u místa kde tluče kladivo není zaoblený a vypadá nedodělaně). Nemáte někdo rozměry zápalníku změřené, hlavně celkovou délku a případně délku posledního úseku (od výřezu pro vytahovač až po vršek radiusu u kohoutu.

Předem díky, případně koupím nový (záložní) zápalník na CZ92.. a zkusím to podle něj.

Uživatelský avatar
Czgunova
Příspěvky: 142

Příspěvek#77 » pon 12. pro 2016, 20:32

Taky mám CZ45. MÁM PROBLÉM S PRVNÍM NÁBOJEM DO KOMORY.pri střelbě ok...
ZÁVĚR JDE SPATNE A I PO VÝMĚNĚ PRUŽINY ZASOBNIKU SE TO NEZLEPSILO.
DRUHÝ ZASOBNIK MI TO NEDĚLA. TAK NEVÍM. ..MOC ROZTAHNUTE VÝVODKY ZASOBNIKU NEBO. ..??



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#78 » pon 12. pro 2016, 21:16

Pravděpodobně jsou to roztáhnuté vývodky.
Sundej závěr a zkus oba zásobníky v pistoli plně napáskované. První náboj zkus stisknout prstem, jako to dělá hřeben závěru, a trochu s ním šoupni dozadu a dopředu, jako tření závěru při nabíjení.
Pokud se u problémového zásobníku zvedne náboj střelou nebo dnem více než u toho funkčního, tak víš, kde vývodky zásobníku tlakem o podložku trochu přivřít.
Taky zkontroluj, jak navazují zásobníky na skluzavku, otec musel před lety zásobníky do cz 92 u přední strany o milimetr zbrousit jehlovým pilníkem. Náboje se příčily tam.

Máš možnost změřit šuplerou celkovou délku zápalníku? Tj bez rozebírání, jen na sundaném závěru zatlačit zezadu aby vykoukla špička a změřit délku.
Díky.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#79 » čtv 29. pro 2016, 16:15

Tak jsem změřil zápalník na své (nedávno koupené) 45 z roku 1951. Celková délka zápalníku je 34,90 mm. V klidovém stavu vyčnívá vzadu ven několik mm. Při spouštění závěru se vysouvá kladivem. Při uzavřeném závěru potom kopíruje pohyb kladiva cca 3-4mm.

Jakou máte délku zápalníku u svých 45/92. Přeci jen jeden nechtěný výstřel při rychlém zavření závěru mi stačil. (A do krámu kde by měli nový zápalník pro CZ 92 jsem se ještě nedostal).



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#80 » úte 14. úno 2017, 21:40

Tak problém s nechtěným odpalem mé CZ 45 způsobil předchozí majitel. Zlomený zápalník vepředu protáhl na soustruhu (tím posunul zamykání do vyhazovače o dobré dva mm dozadu (zápalník vyčníval dozadu ke kladivu) a na zadní stranu udělal návarek, tím prodloužil zápalník tak, že při kontaktu s kladivem vyčníval o půl mm k náboji.
Opraveno za 5 minut, jen jsem se musel dostat k Novotnému pro nový zápalník.
IMG_20170214_211717.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Příspěvky: 43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#81 » stř 12. úno 2020, 08:33

Pořídil jsem si ČZ 45 a chtěl bych se zeptat, nevíte někdo, kde by se dal sehnat náhradní zásobník?



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#82 » stř 12. úno 2020, 09:19

Rudolv Steiner: Zkusil bych Nevoranek, BVS. Občas mají i něco ze znehodnocených kusů. Bohužel už nejsou k dispozici zásobníky z CZ 92 (původní) z nové CZ 92 se musí zásobníky upravit a už také moc nejsou).

Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Příspěvky: 43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#83 » čtv 13. úno 2020, 09:14

Děkuji za tip :)



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#84 » čtv 13. úno 2020, 09:20

Ještě jsem zapoměl na Novotného.

Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 224

Příspěvek#85 » čtv 13. úno 2020, 20:51

Mrkni na Zbraně Brymová, odd. Příslušenství a zásobníky, ale ta cena ? (pokud ho ještě mají).

Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Příspěvky: 43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#86 » pát 14. úno 2020, 07:58

Ještě jednou díky. Podívám se. Jsou to ale ceny, kupoval jsem ji téměř nepoužitou za 1800K.



Turtlosh
Příspěvky: 4

Příspěvek#87 » úte 13. říj 2020, 16:21

Oživím vlakno s dotazem: vyráběla se CZ45 ve Strakonicích v povrchové úpravě nikl (lesklá)? Nebo jde o dodatečné upravy? Prošel jsem vsechny vlákna i články o ní co jsem našel, ale tuto informaci jsem nedohledal. Předem díky za nějaký zdroj informací.

Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Příspěvky: 43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#88 » stř 14. říj 2020, 07:13

Dovolím si dát odkaz na VHU http://www.vhu.cz/pistole-cz-vzor-45/



Turtlosh
Příspěvky: 4

Příspěvek#89 » stř 14. říj 2020, 11:28

Díky, ale tohle sem samozřejmě četl. O povrchových úpravách v jakých byla vyráběna ale článek nic neříká. Na fotkách je sice lesklá cz45, ale to mohla být součást dodatečné úpravy zbraně jako daru pro gen. Bočka, stejně jako věnování, které má po stranách.

Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 224

Příspěvek#90 » ned 18. říj 2020, 11:22

Měl jsem kdysi CZ 45 v bezvadném niklu, ale bohužel jsem ji s dřevěnými pažbičkami prodal. :x

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů