CZ 45 ,36, 92



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#16 » čtv 20. kvě 2010, 11:06

To mi nějak uniklo, že by tvrdost by měla mít vliv na tepelnou roztažnost stejného kovu :shock: , nicméně kolíky jsou rovněž tepelně zpracovány.

Edit:opravuji - některé.

Uživatelský avatar
kropi
Příspěvky: 31

Příspěvek#17 » čtv 20. kvě 2010, 11:29

Domnívám se, že nešlo o psychologický efekt. Postup byl totiž v obou případech zcela stejný a efekt se dostavil právě po zmražení. Na druhou stranu teď, když nad tím přemýšlím, jak funguje tepelná roztažnost materiálů, tak si to nejsem schopen sám před sebou neprůstřelně teoreticky obhájit. Nějak fakt nevim, možná by se dalo argumentovat jen různou roztažností těch různých materiálů, ale to bude asi zanedbatelné. S tím psychologickým efektem máš teda, Patriku, pravděpodobně pravdu. Každopádně výsledek byl nakonec pozitivní. :D

Zápalník drhne úplně v zadní části otvoru v závěru tak, že po vyndání čepu nevypadne, ale musí se silou vyrvat. Sám zápalník se zdá být zcela bez vady. Bylo by to asi na úpravu toho otvoru v závěru (převrtání?), ale přesné místo dření jsme nebyli schopni poznat. Každopádně chození zápalníku se zlepšilo a střelnice v sobotu napoví víc.

Uživatelský avatar
rabbit3278
Příspěvky: 258
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#18 » čtv 20. kvě 2010, 12:33

nejsem nástrojař, takže nemůžu říct, jestli kecam nebo ne, ale logicky si myslim, že závěr bude z tvršího materiálu než čep, aby se při vkládání upravil čep na průměr díry a ne díra na průměr kolíku, to bys během výměn dával pořád větší a větší čep. Každopádně je důležitější že to zabralo. příště by to asi chtělo po rozebrání vzít zápalník jemnou brusnou pastou a díru v závěru taky. Ale musí být hodně jemná a nesmíš leštit moc, abys tam nenadělal zase velké vůle



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#19 » čtv 20. kvě 2010, 12:54

To jsou takové ty případy kdy se s něčím člověk morduje celý den a nakonec to povolí ale ve výsledku nikdo nedokáže říct jestli by to povolilo stejně i kdyby to třeba počůrala panna, protože se do toho celý den mlátilo tak se to přece jen i kdyby nepatrně ale uvolňovalo. ( on takový kolík má přece taky jen jedny nervy a kdo to má vydržet :lol: )

To rabbit3278: to zmrazení musí projít postupně celým materiálem závěru a až pak dojde na kolík, takže závěr je stažený daleko dřív než kolík o průmeru 2mm. Proto funguje ohřev daleko lépe než chlad. Pouzdro bude ohřáto na větší teplotu dřív než kolík a proto půjde ven lépe.
Kolík který se vytahuje párkrát za životnost zbraně příliš tu díru neopotřebuje, jinak je to celkem běžná věc, že často vytahovaný kolík začne vypadávat.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#20 » čtv 20. kvě 2010, 13:29

Čistě teoretická možnost by byla: po zmrazení se při manipulaci se závěrem se tento začal zase vracet na běžnou teplotu a vznikl rozdíl teplot na povrchu a uvnitř závěru který usnadnil vyražení kolíku. Víc mně nenapadá. Pokud tam ten kolík nebyl zalepen nějakým sajrajtem který chladem zkřehnul.

Uživatelský avatar
rabbit3278
Příspěvky: 258
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#21 » čtv 20. kvě 2010, 14:33

tak to je taky možnost a kolík má jen jedny nervy mě roštípal :D . Já bych se spíš bál ohřívat celý závěr třeba na 150 stupňů. Řekl bych že to asi nic neudělá, popouštění probýhá za mnohem vyšších teplot že? Krom toho když dáváš nové černění tak to jde myslim taky do trouby ne?



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#22 » čtv 20. kvě 2010, 15:38

Popouštění začíná od nějakých 300 st. nahoru, proto se většinou na zbraních pájí měkkou pájkou s bodem tání do 260st. Černění probíhá v lázni o teplotě 135 - 145 st.

Uživatelský avatar
kropi
Příspěvky: 31

Příspěvek#23 » čtv 16. zář 2010, 08:40

Jen abych doplnil info ke konečné opravě...

Zápalník jsme dali místo vrtáku do vrtačky a jeho zadní část zbrousili v hadru s brusnou pastou. Efekt to mělo a vše již chodí jak má.

Uživatelský avatar
hauktor
Příspěvky: 217

Příspěvek#24 » ned 27. úno 2011, 13:47

dostala se mi do pazour tato pistolka,ale má poruchu-páka(asi)pojistky jde otáčet dokola a vypadává.je tam vidět pružina.nemáte někdo rozpad zbraně?nevím jak to tam má být..
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#25 » ned 27. úno 2011, 22:03

CZ 45 je v podstatě až na detaily to samé jako cz 92.
92_rozpad.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
hauktor
Příspěvky: 217

Příspěvek#26 » pon 28. úno 2011, 18:26

jedná se o součástky 36-39.tady na tom náktresu jsou v poloze jakoby šly zdruhé strany pistole.já je viděl vypadnout z levé..



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#27 » pon 28. úno 2011, 19:17

Jsem z toho jelen - 36- 39 je záchyt zásobníku u cz92 a né pojistka. Škoda, že z té tvé fotky toho nejde moc poznat, cz 45 žádnou pojistku jako takovou nemá ???
cz45.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
hauktor
Příspěvky: 217

Příspěvek#28 » pon 28. úno 2011, 19:29

tady tedy další pokusy o foto:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#29 » pon 28. úno 2011, 19:35

Zajímavé, ale zřejmě to není originální úprava, ty součástky skutečně vypadají jako ten záchyt z 92. Zvláštní jsou i ta vybrání na závěru.

Uživatelský avatar
hauktor
Příspěvky: 217

Příspěvek#30 » pon 28. úno 2011, 20:20

já soudím,že si původní majitel uzpůsobil zádržnou páku na rozborku,ale já se z toho teď můžu po...a na závěru číslo3175(torm.značka) 39..lze z toho usoudit třeba že je to ještě předchozí model před vz45?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 56 hostů