Jakou CZ - první zbraň...

Uživatelský avatar
jamira
Příspěvky: 301

Příspěvek#76 » čtv 28. dub 2016, 17:47

Do kolimátoru se nekouká jako do zaměřováku s okem těsně u okuláru :-) Předpokládám, že to byl kolimátor na zadní montáži. Do kolimátoru se čučí s odstupem, aby se oběma očima kontrolovala i širší situace v okolí. Ten červený bod se "nasazuje" na cíl řekl bych takovým komplexním viděním celé situace, spíše pudově.

Jakou CZ - první zbraň...



DrussKH
Příspěvky: 6

Příspěvek#77 » pon 2. kvě 2016, 17:49

Ahoj :thumbup: . Jsem tu naprostým nováčkem a měl bych jeden dotaz (pokud se to sem nehodí tak se omlouvám).

Čekám než mi upečou ZP a tak zatím pročítám fóra a na základě referencí si utvářím obrázek o tom co si nadělím. Pokud mne něco zaujme tak si zjistím kde příslušnou zbraň mají skladem a zajedu se na ni podívat (jak mi sedne v ruce, potěžkat atd). Spíš by mne zajímalo zda je standartní přístup když vám zbraň odmítnou půjčit do ruky bez toho aniž by jste předložili ZP?

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2236

Příspěvek#78 » pon 2. kvě 2016, 18:14

No, potěžkáváním zjistíš houbeles. Potřebuješ vědět, jak se ti bude chovat při střelbě a ne při prohlížení.

Záleží asi na tom, kam jdeš a na co tam jsou zavedení. Já tedy chodil zkoušet zbraně až po vydání ZP na tu střelnici / obchod, kde jsem absolvoval výuku a zkoušky. Takže nebyl problém si zkoušet různé pistole a zkusit z nich i střílet.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1867

Příspěvek#79 » pon 2. kvě 2016, 18:23

DrussKH: byl jsem takhle osahávat ve dvou obchodech. ani jednou nechtěli vidět ZP.

Uživatelský avatar
Patton
Příspěvky: 283

Příspěvek#80 » pon 2. kvě 2016, 18:53

Já mám stejnou zkušenost jako sedmej, nechali mě v podstatě dělat manipulaci (samozřejmě bez rozborky) a ochotně radili. Pro ZP jsi jdu až ve středu.

Uživatelský avatar
Patton
Příspěvky: 283

Příspěvek#81 » pon 2. kvě 2016, 18:56

Jo a teď váhám kterou, ALFA IRON Defender 9mm Luger nebo CZ 75 D COMPACT!

Uživatelský avatar
Style
Příspěvky: 287

Příspěvek#82 » pon 2. kvě 2016, 20:40

DrussKH: Byl si ve zbrojovce že ☺ tam to tak mají zavedé. Neber toto osobě, pravidlo platné pro všechny.



kiv61
Příspěvky: 580

Příspěvek#83 » pon 2. kvě 2016, 21:57

DrussKH:
Když se nad tím zamyslíš, tak to pravidlo je vcelku rozumné.
Snaží se o určitou identifikaci a ověření si zákazníka (přece jenom se nejedná o mlíkárnu) a tím i jakýsi předpoklad standardního chování - lze si snadno představit situaci, kdy nějaká smažka popadne do ruky zbraň a vezme z prodejny roha. Těžko jí pak někde honit ... :evil:

Nehledě na to, že jejich prostor, jejich zboží, jejich pravidla .. :)



DrussKH
Příspěvky: 6

Příspěvek#84 » úte 3. kvě 2016, 08:24

Chlapi díky za reakce. Já to neberu zle :) Jen jsem se s tím ještě nesetkal a proto se ptám zda je to normální.
Jako smažka určo nevypadám, ale "kravaťák" taky nejsem :D Jinak tím ošaháním atd je myšleno si ty zbraně v reálu prohlídnout, udělat si nějakej seznam zajímavejch kousků, pročíst zkušenosti ostatních a pak si ve finále z "vítězný trojky" zajet zastřílet ;)

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1867

Příspěvek#85 » úte 3. kvě 2016, 08:39

DrussKH: nevím odkud jsi, ale třeba v Praze v prodej-zbrani.cz jsou ochotný až až. tam si rád jdu něco osahat, i když se nic teď kupovat nechystám. :-) nedávno jsem tam byl pro náboje a pán mě sám vyndal ze skříňky pistoli na kterou jsem koukal, abych si prý i sáhl. :-)

Uživatelský avatar
Patton
Příspěvky: 283

Příspěvek#86 » sob 21. kvě 2016, 19:29

Už mám vydaný ZP, mám i nákupko, ale..... Vybral jsem si CZ 75 D COMPACT a teď váhám, protože jsem navštívil obchod se zbraněma v Plzni na Borech (v Luně) a pokecal jsem o mém výběru s prodejcem. Ten mi spíš doporučil ať si připlatím a koupím CZ 75 COMPACT SHADOW LINE. Prý je víc vypracovaná (možná myslel víc na svůj kšeft, nechci mu ale křivdit). Podle ceny asi ano, ale jinak nevím. Máte s nimi zkušenost?



jarynn
Příspěvky: 73

Příspěvek#87 » ned 22. kvě 2016, 08:09

Compact Shadow line a klasický compact... nejlépe ošahat a ještě lépe zastřílet. u shadowna nebudeš vědět v porovnáním s klasickým compactem co je spoušť..... kromě jiného



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#88 » ned 22. kvě 2016, 19:25

Compact Shadow Line nemá blokaci zápalníku. Což je dobré zvážit, pokud chceš zbraň i na běžné nošení.



jarynn
Příspěvky: 73

Příspěvek#89 » pon 23. kvě 2016, 09:53

VIZ. téma o blokaci zápalníků.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#90 » pon 23. kvě 2016, 17:52

Je tu nekde tema na obecny vyber prvni pistole? O CZ uvazuju taky, zitra skocim do zbraneliberec a kouknu co maji skladem. GP nemaji a dodani 3 mesice, tak to bych nedal. Necham si ukazat co tam aktualne maji a pak bych se tu chtel poradit. Je mi jedno, ze mi treba plne nesedne, zjistim co mi vadi a za pul roku-rok muzu zas obetovat dvacku, s tim nemam problem. U CZ se mi libi, ze ma kohout a je to takova hezka skladacka, glock mi prijde proti tomu moc "uzivatelsky", i kdyz urcite dobry a spolehlivy. Ty GP se mi libily nejvic, skoda. Nejaky Walter atp. vubec nevim, nemel jsem v ruce a asi ani nevidel.
Proste mam jeste horkej zbrojak z laminovacky, 2 nakupka, tak to musim aspon lestit doma hned, to snad je jasny ;-)

Abych byl v tematu, jaka CZ za rozumnou cenu, bez naroku na noseni, spis vetsi, je u zacatecniku tak nejoblibenejsi? Z toho znaceni modelu mam docela chaos a tezko hledam, v cem se lisi.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů