Jakou CZ - první zbraň...

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#31 » úte 12. dub 2016, 17:26

PictusCZ píše:...že se tam nedá pohodlně zjistit, co všechno mají na skladě v Opletalce...

Pozor na to, e-shop a prodejna v Opletalce jsou 2 různé firmy! Tedy není možné si v e-shopu objednat vyzvednutí v Opletalce, ani si v Opletalce vybrat zboží z e-shopu. Nedávná osobní zkušenost.
Proč to tak je, se mě neptejte...



PictusCZ
Příspěvky: 57

Příspěvek#32 » úte 12. dub 2016, 17:47

Tak, už je doma, právě jsem jí dopřál olejíčkovou lázeň, abych ji dle rad pána z prodejny odkonzervoval. Necháme ještě dvě hodinky působit a pak to vytřu dočista do čista a do sucha :-D

Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 171

Příspěvek#33 » stř 13. dub 2016, 06:08

Do čeho jsi teda šel? Do té 75 compact? A jak se ti tam líbilo, taky se chystám...



PictusCZ
Příspěvky: 57

Příspěvek#34 » stř 13. dub 2016, 11:57

Jj šel jsem do toho Compacta. Ocelovýho, takže ne D :-) Líbilo - obsluha fajn, vše mi vysvětlili, doporučili i příslušenství ke zbrani... Ačkoliv jsem jim přiznal barvu, že to je můj první kvér, tak se nesnažili "kolouška" oholit a narvat mu kupu předražených krávovin... takže za mě cajk :-)

Dneska jsem to zaregistroval. Za 14 dnů jdu pro průkaz a nejpozdějc za 15 poprvý na střelnici :-D

Ale s tím olejíčkem jsem včera fakt nešetřil... nakonec jsem musel odšroubovat i střenky a vytřít to i pod nima, jak jsem byl důkladnej při tom odkonzervování :-D

Zbraň jako takovou jsem si na prodejně v pohodě ohmatal, pak jsem s tím samozřejmě cvakal se školníma nábojema i doma :-) Řekl bych, že do mojí menší ruky je ten Compact velmi příjemnej, uvidíme při střelbě :-)



dejvgsr
Příspěvky: 25

Příspěvek#35 » stř 13. dub 2016, 17:40

Ahoj, proč si nakonec zvolil Compacta toho standardního? Přiznám se, že to D vypadá dost dobře, a vzhledem k jisté události u nás na firmě jsem měl možnost mluvit s klukama od polocie a ti si to D nemůžou vynachválit. Např jeden poudal že je již asi páty uživatel a je vystříleno několik tisíc nábojů. Prostě fakt byli všici náramně spokojení. Uvažuji také o pistoli, již to nebude má první zbraň, před týdnem jsem se stal šťastným majitelem SA vz. 58 od CSA :shock: :roll: , ale chci českou pistoli, střílel jsem z CZ 75 a byl jsem nadmíru spokojený. Pro mě je momentálně volbou č.1 práve CZ 75 D Compact PČR, uvažuji o nošení, do lesa, na procházky přírodou (bohužel už nás několikrát napadl pes), občas pár ran na střelnici pro odreagování, rozhodně nebudu ročně střílet tisíce ran, do měsíce budu rát za 200 ran. Proto právě tato volba se mi zdá pro mne ta nejvhodnější. Třeba mě to pak opravdu chytne a budu řešit sportovní pistoli, třeba. Jinak ještě, koupil jsi olej od CZ? Řekli ti k tomu něco, na co je vhodný, způsob užívání a podobně. A ještě, jak sou zásobený v Opletalce, je možnost si vybrat od jednoho typu více vzorků - konkrétně u těch kompaktů? Předpokládám, že do konce dubne se tam podívám, a asi i něco odvezu. Děkuji za případné odpovědi.

Sorry, ale jsem z ní vedle.

IMG_2029.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



PictusCZ
Příspěvky: 57

Příspěvek#36 » stř 13. dub 2016, 19:31

Ahoj, já asi narozdíl od tebe hodlám "nosit" méně (podle toho, jak popisuješ, že to chceš i na psy, co by tě mohli napadnout). A asi jsem stará konzerva, pro kterou prostě "kus železa je kus železa" a zaznamenal jsem i názory, že ten hliník prostě není úplně "to vono", ostatně i v tomhle threadu to padlo. A jelikož mi ta o 100 gramů vyšší hmotnost nevadí, šel jsem do klasickýho ocelovýho Compactu. Rozměry a hmotností pro mě představuje přijatelný kompromis ve smyslu toho, abych "cítil zbraň v ruce" (prostě s nějakýma úplně lehkýma pírkama se mi nestřílí dobře - to už jsem si ověřil), ale přitom to bylo nějak rozumně nositelné v případě, že to někam nosit budu. Ale jak jsem už psal, nechci to na (skoro) permanentní nošení, to bych se vyprd na kompromisy a šel samozřejmě po něčem ještě lehčím a možná i menším.

Jinak více vzorků nevím - asi ano, ale já neměl důvod zkoušet jiný :-)

Olej jsem koupil na doporučení chlapíka tento

http://shop.czub.cz/cz-for-gun-cistici- ... l/d-71860/

A poměrně obsáhle mi vysvětloval, jak zbraň odkonzervovat, jak ji čistit atd., takže ano, v tomhle smyslu se rozhodne snažil být nápomocen :-)



dejvgsr
Příspěvky: 25

Příspěvek#37 » stř 13. dub 2016, 19:59

Ahoj, tak přesně tento olej jsem měl na mysli. Na internetu o tom nic moc není, proto se dotazuji. Máš pravdu, také jsem trochu na váškách, mám rád kov, když to pěkně lícuje, krásně pasuje a funguje, CZ se mi líběj, s pětasedmou se mi i velmi dobře střílelo. Právě proto, bych ani nešel do plasťáku. Ale ta reakce policistů, to nadšení, to mě nalomilo. Vidím to stejně tak, že v prodejně se rozhodnu především podle toho, jak mi to padne do ruky. A stejně to nebude jediná pistole, kterou asi v budoucnu budu mít. Můj soused, starší pán, rozvážný, vůbec bych to do něj neřekl, tak ten má zbraní šest. A vyhledává řekl bych už letité kusy kvalitních odstřelovacích pušek. Jenom doufám, že ty zbraně budeme mít pro zábavu, pro uklidnění, odreagování a setkání s přáteli a ne pro ochranu sebe a svých blízkých. Pak písnu, co jsem nakonec koupil.



Luboš16
Příspěvky: 111

Příspěvek#38 » čtv 14. dub 2016, 06:21

Tu nadšenou reakci policistů rozhodně nepřeceňuj, jako jeden z nich ti mohu říci, že nadšeni jsou většinou ti, kteří se o zbraně nezajímají a střílet chodí pouze z donucení. Sice musím uznat, že ČZ 75 D Compact je již spolehlivější než předchozí produkce, nicméně stále to není nic extra a můj přidělený kus se potýká s jednou závadou na 500 výstřelů, takže je na hranici uznávané a deklarované spolehlivosti. Za sebe ti mohu říci, že já jsem si na obranu zvolil zbraň jiného výrobce a po více než 3000 výstřelech závadu neznám.

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#39 » sob 16. dub 2016, 04:28

Se mi líbí ten patriotismus - co na tom, že to je předražený krám s mizernou reklamovatelností, nevadí, že fabrice končí vlastnická struktura někde na Kypru - píšou, že je "Česká" a dokonce v názvu...jdu jim nasypat svoje koruny :-)
Za podobný peníze (pokud tomu mám svěřit život) bych koukal po "G", HS, XD(-M), SIGu, Waltheru nebo i od H&K by se něco dalo koupit (pravda, tam krapet dráž) nebo "českou" Alfu případně "strakonické" TT. Když už bych chtěl "DODO" s trochou loterie s kvalitou, tak bych šel do "číňana" - poměrně povedené variace na CZ nebo SiGa a za výrazně nižší cenu. A to nemluvím o jetých hračkách...



david33
Příspěvky: 179

Příspěvek#40 » sob 16. dub 2016, 20:56

Biggles: Myslim že si zaujatej ja svoji CZ-P 09 už bych nedal ani za nic a ukazoval sem svou zbraň zapřisahlejm Glogařum a byli překvapeni dobrou kvalitou



kiv61
Příspěvky: 578

Příspěvek#41 » sob 16. dub 2016, 22:10

Biggles:
Netuším jak hodně a proč Ti někdy v CZ UB ublížili, ale mně ty jejich jak 70, 83 tak i 75 vždycky v posledních 25 letech vždy vcelku fungovaly ... :)
Asi jsi měl holt pech ... :twisted:

Uživatelský avatar
DAveDOG
Příspěvky: 189

Příspěvek#42 » sob 16. dub 2016, 23:13

Biggles: Je mi jedno kdo firmu vlastní, pokud vyrábí u nás, prodává u nás, platí tady daně, zaměstnává místní lidi, bere materiál od českých dodavatelů a vyvíjí u nás. Podobně jako třeba Škoda Auto. I když má firma VW sídlo v Lucembursku, tak většina lidí bere Škodu jako České auto. I když jsem si nakonec vybral Hecklera, tak CŽ UB fandím.

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#43 » ned 17. dub 2016, 09:12

Jasně, sice bere od subdodavatelů třeba z Rumunska, ale hlavně že zaměstnává zemědělce z Brodu :-D A kive61, je fajn, že ti zbraně "vcelku" fungovaly. Budiž ti přáno, já vyžaduju, aby zbraň nefungovala "vcelku", ale spolehlivě :-D
Pánové, méně propagandy ze Střelecké revue a více znalostí a zkušeností ;-)
edit: Srovnání se Škodovkou kulhá na obě nohy. Jednak je součástí respektované korporace (VW) a nikoliv vlastněná partičkou, co ulejvá peníze přes hedgeový fondy a jednak Škodovka nepřežívá díky zkorumpovaným státním zakázkám (možná především proto, že narozdíl od CZUB vyrábí konkurenceschopné výrobky).

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#44 » ned 17. dub 2016, 10:20

Pánové tohle nikam nevede, tak té flame nechte a věnujte se výběru vhodné čezety. :roll:



PictusCZ
Příspěvky: 57

Příspěvek#45 » ned 17. dub 2016, 14:22

sided píše:Pánové tohle nikam nevede, tak té flame nechte a věnujte se výběru vhodné čezety. :roll:


Čezeta už je vybraná a leží doma pod zámkem, než ji novopečený majitel bude moci vytáhnout poprvé na střelnici :-)

Každopádně všem díky za názory, rady, postřehy i trošku toho nezbytného CZUB hejtu, to taky musí bejt a ne že ne :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů