Jakou CZ - první zbraň...



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#16 » ned 10. dub 2016, 06:26

Hliník neni ocel a bohužel ani plast. Většinou snáší rázy i zatížení výrazně hůř. Dokonce i STI přiznalo že se jim u dělených rámů hliníková verze úplně nepovedla. Mě osobně služební compact vydržel cca 15000 ran a kolegovi taky. Pak popraskal v mistě zeslabení pro čep vypouštěče závěru. Mmě i s prasklinami zbraň držela nástřel, ale u kolegy to šla přesnost do háje. A 15000 je i záruka na zbraň kterou ČZUB poskytovala PČR na zbraň. Oní se u kompaktních zbraní nepředpokládají nejaké obrovské nástřely jako u IPSC speciálů...



PictusCZ
Příspěvky: 57

Příspěvek#17 » ned 10. dub 2016, 09:20

OK, takže jinak řečeno, pokud budu chtít zbraň, co vydrží a budu brát nějakou z Compact řady, tak raději trošku těžší starou dobrou ocel, než hliník...

Tedy bych asi šel do této (Shadow Line má, co jsem koukal, ten hliníkový rám taky...), co Vy na to, vážené místní osazenstvo? :-)

http://www.kentaurzbrane.cz/index.php?r ... uct_id=330

P.S: Kentaura jsem našel jen tak náhodou na netu, nevím, jestli je to dobrý nebo nic moc obchod, když mi tu případně ještě někdo doporučí nějaké dobré pražské místo k nákupu, nebudu se rozhodně zlobit :-)

Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 171

Příspěvek#18 » ned 10. dub 2016, 09:47

No taková poznámka, když se ptáš na obchody, proč Cz kupovat jinde než přímo u výrobce?? Já ji mám taky v plánu a tak se chystám do Prahy do czub krámu přímo. Mimo to vidím, že je stejně ta tvá na objednání a hádám že objednávat ji budou taky tam :-)



PictusCZ
Příspěvky: 57

Příspěvek#19 » ned 10. dub 2016, 09:53

Třeba proto, že nevím, jaká je přímo v podnikovce CZUB nabídka příslušenství, tj. třeba pouzdra a tak. Kdyby byla jiná prodejna s ochotným a prověřeným personálem, lepším, než v podnikovce, se kterou má někdo super zkušenosti, nemám problém nakoupit i jinde. Navíc podnikovka CZUB nemá e-shop, kde by člověk zjistil skladovou dostupnost, ale už jsem jim tam psal, tak uvidíme :-)

Každopádně, zřejmě mám vybráno. Mou první zbraní bude silně pravděpodobně CZ 75 Compact v "ocelové" verzi, tedy P-02 ;-) Přece jen jsem poměrně konzervativní a kus železa je prostě kus železa :-D



jaro.63
Příspěvky: 73

Příspěvek#20 » ned 10. dub 2016, 11:58

Jsem taky začátečník a rozhodoval jsem se mezi CZ 75 D COMPACT P-01 a ALFOU IRON Defender (zbraně ideální velikosti k nošení) Jsem taky konzerva a zvítězila ta CZ i po doporučení prodejce, kde jsem si ji objednal. U ALFY je menší podíl "železa" a dle prodejce je jen k občasnému střílení, ale když budu chodit na střelnici jednou za měsíc a vytřískám tam 150-200 nábojů, tak chci , aby něco vydržela. Má tady někdo zkušenost s tou CZ 75 při tolika nábojích. Předem dík za informace.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#21 » ned 10. dub 2016, 14:29




4R
Příspěvky: 91

Příspěvek#22 » ned 10. dub 2016, 14:33

Já vybírám nějakou full-size na střelnici, na nošení mám G43. Přemýšlím zda by byla lepší klasika 75 nebo ta SP-01 Tactical. Je v nich nějaký významný rozdíl? Časem bych chtěl s tím zkusit IPSC. Která by na to byla lepší? Říkal jsem si - koupit prvně jetou, ale např. těch SPček se moc v komisi neprodává, spíše skoro žádné. Diky



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#23 » ned 10. dub 2016, 14:54

Jestli nespechas, tak vyckej. Jak se zacne prodavat Shadow 2, tak bude bazary preplnene Shadow 1. Takze bud koupis peknou bazarovku, nebo rovnou Shadow 2.



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#24 » ned 10. dub 2016, 15:23

jaro.63: jednou měsíčně 150-200 nábojů pro tu CZ prakticky nic není, troufám si tvrdit že to obecně není moc pro žádnou pistoli :-) Než jsem si jako primární zbraň pořídil Walther PPS, tak jsem ze své CZ 75 střílel cca 1000 měsíčně bez problému.



Čop
Příspěvky: 145

Příspěvek#25 » ned 10. dub 2016, 16:00

Jsem přesně ve stejném stádiu. Doma mám Berettu 71 a teď studuju trh s 9mm. Favorit je P-07, ale moc se mi líbí 75 Compact Shadow. Tak jsem šel do Opletalky a zkoušel. Klučina mi ochotně radil a přidal docela hodně vlastních zkušeností (aspoň to přesvědčivě prezentoval). Zkoušel jsem manipulaci i pouzdra. Při manipulaci je super, jak hladce chodí spoušť u Compacta (nemá blokaci zápalníku), ale zase nemáš kontrolu nad tím, kde to už vystřelí. Na soutěže skvělý, na nošení asi ne tolik. Compact má jen mechanickou pojistku. Shadow je krásnej. Tritiový mířidla, celokovová, parádně precizně udělaná. P-07 je taková jakoby lacinější na pohled. Nicméně mi přijde o hodně příjemnější do ruky (3 výměnné hřbety pažby, takže snadná úprava na různé ruce, maličko jiný úhel držení). I při střelbě jsem se s ní cítil líp. S Compactem se nějak hůř trefuju. Co mě ale odrazuje nejvíc jsou pocity při umístění do pouzdra. Compact má spoustu ostrých a výrazných hran, pořád se o něco zachytávám. Ve vnitřním pouzdře to dře, chytá za oblečení a v létě to bude asi peklo. P-07 sedí venku i vevnitř mnohem líp. Nic z ní nevyčnívá, žádné ostré hrany ani řezající drážky. Rozumím tomu, proč to tak vyrobili (Compact Shadow není služební zbraň na nošení, ale sportovní nářadí). Při tasení a intuitivním přehmatávání např. ze spouště na páku závěru jsou ty ovládací prvky správně vystupující a ostré, ale na nošení nic moc. Příští víkend si pojedu do Liberce osahat G-43 a uvidíme. Zatím se trochu kloním k P-07. Mimochodem - u Compacta jde vyměnit páka závěru za delší, což pro krátké prsty může být příjemný.

Uživatelský avatar
tomblaha
Příspěvky: 195

Příspěvek#26 » ned 10. dub 2016, 17:28

Dneska jsem byl na akci "záložní zbraně" v Leiku osahat několik různých zbraní v ráži 9L (mnou preferovaná z různých důvodů). Favoritem na střílení je CZ Rami, mile mě překvapila, střelba s ní mi šla jak z klasiky (75B), na 10 metrů vše do černého (po první nástřelné sérii než si člověk zvykne). Ale protože chci i nosit tak asi vyberu G43, je hodně velký rozdíl jednořadý vs dvouřadý zásobník v tloušťce zbraně. Já tu Rami uvádím jen že tu ve výběru chybí a to je podle mě škoda.... BTW: jsem začátečník, mám za sebou stovky ran tak se předem omlouvám jestli jsem napsal blbost...



4R
Příspěvky: 91

Příspěvek#27 » ned 10. dub 2016, 21:33

Doufám, že těch sp-01 přibude. Ještě ale povězte, která z nich (vs. 75) je kvalitnější, potažmo lepší pro závody, ať už co se kvality zpracování, životnosti nebo chování týče? Uchop je individuální. Nemyslím teď přímo shadow, jde mi o Tactical.
Shadowa jsem měl jednou v obchodě v ruce (nového) a zarazilo mě, že nabojova komora shora byla jakoby okousana, jestli je to u czub bezne nebo to byl nějaký ojedinělý zmetek.
Jinak shadow a Tactical asi příliš moc rozdílů nemají, ne? Zejména blokaci zapalniku.



PictusCZ
Příspěvky: 57

Příspěvek#28 » ned 10. dub 2016, 21:34

tomas fuk píše:Tady mas eshop pro doplnky.
http://www.czub.cz/cz/eshop.html
http://shop.czub.cz/
Tady mas vsechny zbrane.
http://www.czub.cz/cz/produkty/pistole.html


Čau, díky, ale takovej vypatlátor, abych si nenašel e-shop CZUB jako takový, zase nejsem :-D Myslel jsem to tak, že se tam nedá pohodlně zjistit, co všechno mají na skladě v Opletalce :-) Byť uznávám, že to je marginální problém. Šlo mi spíše o přístup personálu a servis celkem - ale pokud to v podnikovce CZUB je v pohodě a není po Praze nikde nic výrazně lepšího, rád se podívám tam ;-)



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#29 » ned 10. dub 2016, 21:50

Tady neslo, jestli si vypatlator, nebo ne. Chtel jsem jen pomoct. Ale stale plati, ze by podnikovky mely byt rychlej zasobeny. Muze se stat, ze zrovna nebudou neco mit a jina prodejna to ma skladem, protoze to tam lezi uz vic jak rok. Kdyz jsem chtel koupit botky zasobniku pro CZ97, tak jsem si zavolal do podnikovky v Uh. Brode. Nemeli ji na prodejne, ale hned zavolali do fabriky a za pul hodiny tam byly. Takze radeji si over vse telefonicky a pripadne rezervuj.



PictusCZ
Příspěvky: 57

Příspěvek#30 » ned 10. dub 2016, 22:11

Jasný, já to ani nemyslel nějak špatně, s tím vypatlátorem :-) A za snahu pomoct každopádně díky, Tobě i všem ostatním v tomhle vlákně ;-) Zítra tam brnknu a uvidíme. Popravdě bych byl rád, kdyby se mi povedlo vše splašit tam, nechce se mi lítat někde všude možně a podnikovku mám cestou z práce.

Mimochodem jen taková otázka - jak dlouho pak (obvykle, v Praze - předpokládám, že praktické obvyklé lhůty se mohou místně lišit...) trvá registrace a vystavení průkazu zbraně? Četl jsem, že někde to vyřeší třeba za odpoledne, ale to mi přišlo celkem sci-fi. Tady píšou, že "bez zbytečného odkladu, nejdéle pak do 30 dnů".

http://www.mvcr.cz/clanek/prukaz-zbrane ... 09NA%3D%3D

Těším se, kdy budu moct nového "milááška" vyvenčit třeba na střelnici :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 hostů