Cenova politika CZUB



tazi
Příspěvky: 142

Příspěvek#16 » ned 24. dub 2016, 08:58

Ale proč by ti prodejce nedal nějaké procento slevu? Když bude šikovný, tak ti dá na pistoli slevu, ale prodá ti pouzdro, čištění a střelivo a má to zpátky ;) A jelikož dostaneš slevu a budeš spokojen, je velká pravděpodobnost, že se tam vrátíš ;)

Jak říkám, buďme rádi, že si můžeme vybrat. Centrální plánování už jsme tu měli...



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#17 » ned 24. dub 2016, 09:08

nerizkam ze chci centralni planovani, rikam ze CZUB by mela byt "lidstejsi" (cha cha, ja vim) a proste nedavat nechutny rabat na vlastni zemi jen proto ze cesi jsou blbi a stejnak to koupi (coz je ostatne druhy problem, proto zde mame "specificky trh").

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2234

Příspěvek#18 » ned 24. dub 2016, 09:36

Enericcio: Každý to dává ze svého zisku, jak prodejce, tak velkoobchody, tak i výrobce.

U zbraní a střeliva je výhoda prodejců, že to nejde prodávat kdekoli, kýmkoli a anonymně na e-shopech. Takže se ještě jakž takž drží nějaké marže a trh nefunguje tak, že si zboží prohlédneš v obchodě a pak si ho objednáš o 15% levněji na internetu ...



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#19 » ned 24. dub 2016, 09:40

coz je velka skoda :mrgreen:

Uživatelský avatar
DAveDOG
Příspěvky: 189

Příspěvek#20 » ned 24. dub 2016, 09:41

Enerccio: nechceš třeba aby Škodovka byla lidštější a prodávala Oktávky občanům ČR za výrobní ceny? Vždyť taková Octavia v kombíku je vlhký sen kdekterého českého řidiče.



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#21 » ned 24. dub 2016, 09:43

za vyrobni ne, ale pokud jinde prodava za mensi cenu, tak si nasinci nezaslouzi drahsi marzi jen proto ze si to nechaji libit

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2234

Příspěvek#22 » ned 24. dub 2016, 09:50

Tak se vrátíme zpátky na začátek:

Výrobce a prodejci si do ceny kalkulují své náklady a daňové zatížení, které platí tam, kde se to právě prodává. Když máme DPH 21% a 15%, tak nemohou být ceny stejné jako tam, kde jsou sazby 19 a 7%. A odvody ze zaměstnanců a další nutné náklady ani nemluvě ...



franta599
Příspěvky: 643

Příspěvek#23 » ned 24. dub 2016, 09:56

njn navioc i když je to tu drahy tak stejne jsou to krasny zbrane takže si to stejne vetsina lidi koupi ač ja šel do glocka tak to bylo kuli jeho vlastnostem shadow bude vždy ten nejkrasnejši :P

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#24 » ned 24. dub 2016, 10:03

Myslím, že jen tak qákáme. Podstata věci bude v pravdivých informacích o tom, jak se CZUB ekonomicky daří.
Na trhu je docela nával, výrobky kdysi podřadné jsou dnes kvalitativně srovnatelné a cenově furt nesrovnatelné se starou dobrou západní produkcí. A vznikají nové firmy leckdy setsakramentsky úspěšné (HS chorváti).
Pak stačí trošku zaspat a kdo chvíli stál už stojí opodál.
Pokud ale objektivně existuje patriotický duch, který umožňuje kupčit za ceny, které neodpovídají cenám cizácké produkce srovnatelné třídy, nechť je využit! Kdyby to vedení CZUB nedělalo bylo by jejich vedení spolkem haluciánů.
My si můžem tak leda přát aby s sebou mrskli a nenechali známku chcípnout, což bohužel není vyloučené.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#25 » ned 24. dub 2016, 10:21

Je to normální obchodní politika, která se dělá u všech výrobků, není to jen o CZUB. Když se chci udržet na trhu, kde jsou dobře etablované jiné (vesměs domácí značky), musím s cenou dolů. V USA mají dost vlastních domácích zbrojovek, tak tam CZ musí jít s cenou dolů. A i tam hraje roli patriotismus.
Před pár měsíci jsem kupoval VW a prodejce mi udělal podstatně nižší cenu, víc než o 100tis nižší, než za totéž zaplatí Němec (Němec by mohl být taky pěkně nasr...). Zdůvodnil to tím, že se v ČR potřebují dostat víc do firemních fleetů, bo je to tam samá Škodovka. To je byznys a byznys není charita, s tím, jestli to je nebo není domácí firma, to nemá nic společnýho.



JYbour
Příspěvky: 226

Příspěvek#26 » čtv 11. led 2024, 09:16

Už je k dispozici nový katalog 2024.

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 242

Příspěvek#27 » čtv 11. led 2024, 09:59

Navážu na analogii s auty, CZ je (třeba v USA) v podstatě v pozici třeba Dacie u nás - ano, všichni o nich ví, ale jsou mnohdy překvapení, že dělají i pušky. A každé video, co vidím, tak je "tuhle vlastnost známe ze segmentu dražších produktů" a bohužel i "sice to není tak dokonalé jako XXX, ale za tu cenu byste to nečekali." Kdežto u nás se prezentuje jako světově nejúspěšnější firma, co koupila i kolta. Ostatně vzpomínkové série, co se vezly na vlně republika-Masaryk a zoufalci je na huntingshopu hážou za miliony o zdejším trhu (a naladění lidí kupovat) dost vypovídají. Ony jsou to pěkné produkty a s dobrou ergonomií, to bezpochyby. Ale kolik lidí se rozhoduje podle uživatelských videí?

A čím častěji koukám na uživatelská videa, tím jsem naštvanější - svolávací akce CZ600, úplné vyřazení starších kulovnic ze sortimentu, praskající ejectory P-10 atd. Nemluvě o tom, že často nějaký zbraňový youtuber natočí video o tom, že CZ mu moc neseděla a pak za týden točí, že je to vlastně skvělá zbraň, jen mu nesedl ten jeden kus, nebo byla moc zima a proto mu nepřebíjela...

A to říkám jako plně spokojený majitel pistole a středně spokojený majitel pušky od nich.



MojeTikka
Příspěvky: 1582

Příspěvek#28 » čtv 11. led 2024, 10:39

Mame kapitalismus, cena je dana poptavkou a nabidkou. Kazdy vyrobce/prodejce chce vydelat co nejvic. Brani mu v tom pouze neochota zakazniku nakupovat.

Konsenzus je pak vysledek.

Nic jineho v tom neni. Soukroma firma nema duvod nejake skupine lidi prodavat zbozi levneji, pokud sama nechce.

Uživatelský avatar
Government
Příspěvky: 8

Příspěvek#29 » pát 12. led 2024, 15:16

Dobrý den všem, jsem tu nový.

Překvapivě funguje web https://cz-usa.com, již není blokovaný jest presměrován zpětně na koncovku .cz.

Jsem majitelem CZ TS 2 Orange, tak jsem si zhlídnul cenu pistole v USA a prošel tamní nabídku jako celek.

Někoho by mohli tyhle informace zaujmout.

Pěkný víkend preji všem.



getsome
Příspěvky: 614

Příspěvek#30 » pát 12. led 2024, 15:41

erteple píše:Navážu na analogii s auty, CZ je (třeba v USA) v podstatě v pozici třeba Dacie u nás - ano, všichni o nich ví, ale jsou mnohdy překvapení, že dělají i pušky. A každé video, co vidím, tak je "tuhle vlastnost známe ze segmentu dražších produktů"...

To mi zní spíš jako emerická reakce na Stribog, než na CZ, známou to značku hipsterů a oblíbených závodních pistolí ;)

Government píše:Jsem majitelem CZ TS 2 Orange, tak jsem si zhlídnul cenu pistole v USA a prošel tamní nabídku jako celek.

Nechci předstírat, že by se mi nelíbilo platit za CZUB méně, ale USA je zásadně jiný trh civilních zbraní a zásadně jiné daně.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 hostů