Stavitelná mířidla pro CZ P-09



rpdap
Příspěvky: 6

Příspěvek#1 » pát 26. srp 2016, 10:40

Zdravím všechny.
Máte někdo P-09 a na ní stavitelná mířidla?
Pokud ano, kde se to dá sehnat prosím o info.
Dík a všem fajn víkend.



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#2 » pát 26. srp 2016, 14:11

Připojil bych se s obecnější otázkou - dodržuje CZUB u pistolí nějaký normalizovaný standard pro rybiny na mířidla? Nebo je to model od modelu jinak? Když to troch přeženu - mohl bych například nasadit ta sympaticky oblá mířidla, co jsou na novém modelu Shadow2, také na nějaký starší model CZ 75, aniž bych musel nechat přefrézovat rybinu původní? (Odhleďněme od různých výšek mířidel, jde jen o ten rozměr rybiny.)



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#3 » pát 26. srp 2016, 20:35

Tak já zkusím odpovědět ale také jen obecně. Myslím že CZUB dodržuje standart stále stejných rybin, u služebních asi určitě, u sportovních speciálů by odchylky být mohly. Proč si to myslím. Měnil jsem u své CZ 75 z roku 92 původní mušku za novou, koupenou minulý rok která je již jiného provedení než je původní a bez problémů jsem nasadil a používám. Stejně tak jsem ji dostal i do P-07 na vyzkoušení. U hledí nemám vyzkoušeno ale myslím že to bude podobné, problém je ale v různých zástavbových výškách hledí, na fotkách zbraní je vidět že některé hledí jsou utopené v závěru(závěr je upraven vzadu odfrézováním) a jiné hledí je nad závěrem. A z toho vychází nejistá kompaktibilita pro různé zbraně. Osobně bych kvůli tomu závěr nefrézoval. Také se tím změní potřebná výška mušky a nabídka CZUB pro tento případ je velmi slabá. Takže teoreticky asi lze, ale mohou tím vzniknout nečekané potíže. Pokud se přidá nějaká pravděpodobnost neshodného výrobku (zmetku) tak potíží přibude. Doporučil bych osobní návštěvu v prodejně a přímé posouzení vhodného výběru. Právě hledí z S2 mi přijde mírně utopené v závěru a tak by nemuselo jít narazit na starou CZ 75 bez frézování.



pavoduro
Příspěvky: 1

Příspěvek#4 » pát 9. zář 2016, 19:21

Na P 07 a P 09 pasujú mieridlá deklarované CZUB na Shadow 2. Pošlú ti ich poštou na dobierku. Nasadíš to sám, bez puškára, e to ednoduché. Tá rybinka je výborná.
Priprav sa ale na to že ti to s bežnou muchou bude lietať pol metra hore nad zámerný bod a niesom si istý či navyššia mucha kt e v ponuke CZUB 8,5 mm to spraví. Tie mieridlá sú vysoké.

tu som to nahodil na 07 ale hneď po návšteve strelnice som sa vrátil k pôvodným pevným. Na 10 metrov to padalo 20 cm hore a na 15m asi pol metra. Na 25 metrov som mieril na spodný okraj terča a odstrelil som tyčku čo drží terč. Bolo by treba u puškára vyrobiť asi 10 mm vysokú muchu ale potom je tu otázka púzdra. S takou muchou púzdro nenajdeš.

tu je pár fotiek....prosím zrolovať dole na stránku

http://www.webforum.sk/viewtopic.php?f= ... 0&start=90


ahoj

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Cmelak a 36 hostů