CZ USA KANSAS CITY v podnikové prodejně v ČR



Michal1
Příspěvky: 85

Příspěvek#1 » čtv 6. říj 2016, 19:26

V nejmenované podnikové prodejně CZUB v ČR jsem narazil na CZ 97BD s označením CZ USA KANSAS CITY na rámu a v provedení v jakém se prodává na americkém trhu (hliníkové střenky, tritiová mířidla).
Chlapík v prodejně mi tvrdil, že občas prodávají zbraně určené pro US trh, když jich je dost. Ten mi ale v minulosti navykládal takové bludy, zejména o tom jaké vůle a výrobní nepřesnosti jsou "zcela v pořádku", že mu nevěřím ani slovo.
Nezdá se mi to, nikdy jsem to tady neviděl. Domnívám se, že jim tenhle kus v USA hodili na hlavu, tak tu vratku zkoušej prodat tady.

Konkrétní kus, co jsem měl v ruce, vypadal velmi pěkně. Zadní část hlavně sedí v závěru opravdu přesně. Závěr má v rámu vůli obvyklou u běžné produkce této firmy. Zato objímka hlavně se mi vůbec nezdá.
Nejsem odborník na CZ97 ani na 1911, proto se ptám vás:
Je normální, že objímka nejde do závěru utáhnout? - nevychází vůbec zajišťovací kolík od vratné pružiny. K dotažení chybí asi 1/10 otáčky (zuby jsou po 1/8) tedy asi 0,1mm při stoupání závitu 1mm.
Je normální, že závit objímky je velmi volný v závitu závěru? Standardní metrický šroub jde do matky lehounce ztuha. Tahle objímka hlavně se v závitu značně vaklá, a to opravdu hodně.
Kdysi jsem podobný vakl objímky v závěru viděl na vyběhaném Norincu 1911. Myslel jsem si že Norinco je prostě čínský šmejd, ale teď jsem nahlodaný, zda to tak opravdu nemá být?

Kdo máte CZ97, jak volnou máte objímku hlavně v závěru?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů