CZ P-10C



Rimmer
Příspěvky: 32

Příspěvek#436 » sob 8. črc 2017, 16:11

mc.ready: Jak to myslíš po materiálové stránce? Struktura gripu těla?



mc.ready
Příspěvky: 103

Příspěvek#437 » sob 8. črc 2017, 16:32

Grip mi sedí. Mám na mysli plast a kov ze kterého je zbraň vyrobena.

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 332

Příspěvek#438 » sob 8. črc 2017, 20:24

Nj, kdyby u té blokace bylo péro ze Slavie 634 ;-), tak zase nebude spoušť špičkou v dané kategorii.

Zbraň nevystřelí, když se blokace zasekne? Snad naopak, ne? Ta tenká pružina posunuje blokaci do aktivního stavu, do stavu neaktivního ji posunuje spoušť, která překonává odpor té slabounké pružiny blokace. Tedy když se blokace zasekne díky špíně, tak blokace MOŽNÁ nebude funkční. Měl jsem tuto bambitku v ruce jednou a tak nevím úplně detailně, jak je to udělané, ale je jasné, že silná pružina blokace by šla proti příjemnému chodu spouště.



Baske
Příspěvky: 51

Příspěvek#439 » sob 8. črc 2017, 20:52

mám z P10 vystříleno přes 1500 ran, do 1400 ran jsem nečistil, bez závady. Při podnikových zkouškách dali z P 10 přes 50 000 výstřelů a pružina vydržela. pedro! vysvětlil funkci blokace přímo učebnicově.



ggrandcz
Příspěvky: 146

Příspěvek#440 » ned 9. črc 2017, 08:16

Neprestava me bavit, jak je slozite pochopit elementarni mechaniku zbrani. Napred spoust pri zaveru na zachytu a ted ta blokace... Panika sem, panika tam a pritom by stacilo pouzit hlavu k necemu jinemu, nez aby branila pruniku deste do krku.
Jako chapu,ze co je ciza, je automaticky srot ve spouste oci, ale priznejme si, ze tahle pistole je povedena a to jsem Glockar.

Uživatelský avatar
Grasel
Příspěvky: 410

Příspěvek#441 » ned 9. črc 2017, 10:18

Nevíte někdo jak je to s příslušenstvím? Je mi jasné že toho nebude tolik jako pro Glock, ale dá se na to sehnat nějaký kydex. pouzdro.. atd?



Spacak
Příspěvky: 24

Příspěvek#442 » ned 9. črc 2017, 10:38

stačí se mrknout na ofic. stránky.. http://www.czub.cz/cz/produkty/pistole/ ... -10-c.html níže je nabídka příslušenství včetně kydexu.. začíná to sice kydexem pro P09 a P07 ale i pro P10c k mání zřejmě je..

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 332

Příspěvek#443 » ned 9. črc 2017, 11:14

RH Holsters už dělají pouzdra.



Baske
Příspěvky: 51

Příspěvek#444 » ned 9. črc 2017, 11:57

od RH holsters mám jak pouzdro na pistoli tak na dva zásobníky, jsem levák, tak je čekací doba cca měsíc...



Rostis
Příspěvky: 16

Příspěvek#445 » ned 9. črc 2017, 18:26

Grasel píše:Nevíte někdo jak je to s příslušenstvím? Je mi jasné že toho nebude tolik jako pro Glock, ale dá se na to sehnat nějaký kydex. pouzdro.. atd?

Kydex se dá seznat třeba zde:https://www.kydexovapouzdra.cz/ .Mám již objednáno,tak uvidíme co přijde :lol:



Kixik
Příspěvky: 6

Příspěvek#446 » pon 10. črc 2017, 05:45

Me prislo pouzdro pro levaka od RH Holsters tento patek. Doporucili mi to i v podnikovce v Praze, s tim ze pouzdra pro levaky jen tak mit nebudou. Cekal jsem mesic a pul, ale jen kvuli tomu ze meli 14 dni dovolenou. Pouzdro sedi jak prdel na hrnec. Kvalita zpracovani take super. Pro levaka chteli platbu predem, protoze by ho pry spatne prodavali kdybych ho nevzal.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2234

Příspěvek#447 » pon 10. črc 2017, 09:50

Pokud to nepotřebujete hned a máte ten Jablonec na dosah, tak RH holsters je rozhodně dobrá volba. A na P-10 má vlastní vzorový model, takže jde udělat i bez dodání zbraně :-)

http://www.rhholsters.cz/



Smaarty
Příspěvky: 25

Příspěvek#448 » pon 10. črc 2017, 14:24

Ad výměna hřbetu pažby, o které jsem psal v příspěvku výše.

Nezdařilo se! Vyrobil jsem si "vyrážeč" z dlouhého hřebíku vhodné tloušťky a ještě jsem ho trochu upiloval, aby přesně svým průměrem vlezl do té dírky ve hřbetu. Hrot hřebíku jsem pochopitelně ucvakl a pilníkem dočistil, takže kontaktní čelo bylo krásně čisté a kolmé. Větším kladivem jsem do toho dal pár ran. Hrany hřebíku se mírně zdeformovaly, jak narazily na kolík, ale to je vše. Kolík se ani nehnul. Hřebík tedy asi nebude to nejvhodnější.

A hlavně tímto způsobem dál nemíním pokračovat. Myslím že jsem pro to svépomocí udělal už víc než dost a mám obavu, abych na pistoli ještě něco nepoškodil nebo nezničil, navíc když je úplně nová a v záruce. A jelikož i z oficiálního návodu ke zbrani by se dalo usuzovat, že výměna hřbetu je rutinní záležitost, kterou by člověk mohl zvládnout sám doma, začínám uvažovat, jestli nějaký soudruh při montáži tohoto kusu neudělal chybu, nebo jestli zrovna tento konkrétní kolík/čep není "vadný"?

Na základě této zkušenosti jsem volal do podnikové prodejny, ať mi buď poradí nějaký grif, nebo jestli když jim to přinesu, jestli mi to odborně vymění. Prý že to přinést můžu, ale že sami se do toho pouštět nebudou, že to pošlou do Zbrojovky. Což mi v tomto případě přijde jako dost nepraktická rada. Nejen že na to budu muset dlouho čekat, ale oni mi tam vymění S za dejme tomu M. Co když pak zjistím, že ani M nestačí a budu potřebovat L, to tam budu posílat na každou výměnu? Alternativně to prý můžu zkusit u nějakého puškaře.


Uvítám, pokud byste někdo měl nějakou relevantní radu, ať už k samotnému technickému postupu výměny, případně na koho šikovného se v Praze a nejlbl. okolí s tímto obrátit. Předem díky.

/Postřehy a rady typu "kdo chce kam, pomozme tu tam" případně jiné o "betatesterech Zbrojovky" se tu jistě objeví, ale asi moc nepomůžou./

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#449 » pon 10. črc 2017, 14:53

Tuknout do toho z druhé strany?

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#450 » pon 10. črc 2017, 15:06

Hřebík je "blato" nepřenese tak dobře ráz potřebný k tomu aby se to "utrhlo", dřík vrtáku by mohl být dobrý. A taky možná, jak píše audis.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 hostů