CZ P-10C



Kořas
Příspěvky: 13

Příspěvek#2386 » stř 19. čer 2019, 15:30

Obecně se dá říct, že s vypouštěním zásobníku na jedné straně je vše podstatné vyřešeno, ale já koupil starší a stejně žádný problém nemám, takže bych zbytečně nemaloval čerta na zeď. Jak tady někdo kdysi trefně psal, chce to míň psát na foru a víc střílet.

Uživatelský avatar
strasidlo
Příspěvky: 77

Příspěvek#2387 » stř 19. čer 2019, 19:52

K tomu nákupu poslední revize P-10 C. A nestačilo by se podívat na datum v nástřelném listu? A požadovat alespoň letošní rok. Tím by to mohlo být v pořádku. Snad se neohýbá datum produkce. Sám mám jednu z prvních a ťuk ťuk ťuk vše bez závad.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#2388 » stř 19. čer 2019, 20:26

Ja mam verzi FDE (za me nastesti) s vypoustenim na obou stranach, ale uz to je ta “druha” verze z druhe pulky roku 2018, tak snad i tam je uz vsechno opraveno.
Podle me v podnikove prodejne uz snad nehrozi, ze by nekdo koupil uplne tu prvni verzi.



kourk
Příspěvky: 14

Příspěvek#2389 » čtv 20. čer 2019, 16:55

tak jsem se byl dnes kouknot v podnikovce. a dle infa už prodavají jen inovovanou verzi s jednostranným vypouštěním zásobníku. Tahle verze by už měla mít vše pořešené. Osahal jsem si tam C i S.. a ted mam dilema kterou. :)



RK
Příspěvky: 60

Příspěvek#2390 » čtv 20. čer 2019, 17:02

No keď mám dilemu ja tak si kúpim obe . Časom buď jednu predám ale skôr kúpim ďalšiu .



kourk
Příspěvky: 14

Příspěvek#2391 » pát 21. čer 2019, 05:01

A takhle to deláš se vším nebo jenom se zbranema?? Protože řídit se tímhle.. tak mam doma sbírku zbraní.. sbírku aut.. sbírku motorek.. sbírku hodinek.... a nedejbože mít přítelkyni s podobným uvažováním!! :)



RK
Příspěvky: 60

Příspěvek#2392 » pát 21. čer 2019, 07:09

Len zbrane, a našťastie nie je veľa zbrani s ktorými by som mal dilemu pri kúpe . Kupujem len zbrane ktoré mi na 100% sadnú do ruky a tých je jak šafranu . :)



RK
Příspěvky: 60

Příspěvek#2393 » pát 21. čer 2019, 12:20

A nad OR neuvažuješ?



kourk
Příspěvky: 14

Příspěvek#2394 » sob 22. čer 2019, 08:06

jestli to je otázka na mě. Tak o OR neuvažuji.



Cepin
Příspěvky: 17

Příspěvek#2395 » pon 24. čer 2019, 07:13

Ja kupoval cernou p10c cca pred 2 mesici..., ale vyzadal jsem si prave tu s otocitelnou zadrzkou zasobniku...a ta uz vypada, ze ma vse fixle....nastrelak tusim 03/2019



kourk
Příspěvky: 14

Příspěvek#2396 » pon 24. čer 2019, 07:58

ještě otázečka..je něco na co se zaměřit při nákupu? nějaký nestandartní vůle atd?
Jak je to s nástřelákem? má cenu ho nějak řešit popřípadě dá se podle toho něco poznat? Jak by měl ideálně vypadat nástřelák?



puntik
Příspěvky: 69

Příspěvek#2397 » pon 24. čer 2019, 09:18

Ahoj chlapi,
Nevím, proč se stále řeší vypouštění zásobníku. Tato pistole je přece určena pro služební účely, není to sportovní speciál. Pistoli jsem kupoval loni v září. Mám to štěstí, že mám ještě oboustrané vypouštění zásobníku. Vzhledem k jejímu primárnímu určení i tuto variantu preferuji. Při představě, že v boji padnu a vezme ji kolega do ruky, který je levák a potřebuje vypustit zásobník levou rukou byl by ... Ano je to Sci-fi, ale z tohoto duvodu jsou služebí zbraně univerzální a blbuvzdorné, ne?
Z pistole mám vystříleno asi 3000 ran, vypouštění zásobníku funguje, tak jako u jednostranné verze. Na začátku mě také překvapilo, jak jde vypouštění ztuha, ale na štričku jsem si kápnul kapku oleje a jen tak nasucho jsem mačkal na zádržku zásobníku, nyní nemám sebemenší problém.
Co se týče vůlí, tak mám minimální vůli v závěru vůči vodítku a rámu.
Vůči nástřelným listům jsem velmi skepticky, k zahraničním zbraním se zpravidla nedodávají...

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#2398 » pon 24. čer 2019, 10:51

puntik: Za mě je škoda, že zbrojovka upustila od toho vypouštění na obou stranách. Já chytl tu variantu, kde vypouštění je ještě na obou stranách, ale nedostatky prvních verzí jsou odstraněny.



puntik
Příspěvky: 69

Příspěvek#2399 » pon 24. čer 2019, 11:04

Sedmej: mam to právě stejně, dokonce mám upravenej i tu uderníkovou část (výřez v tý krytce)... když jsem jí vyndal z krabice, tak to železo bylo neochozený,používáním a mazáním to šlape jako hodinky...
Jinak moje úpravy jsou:
TopStřely spoušť + úderníková pružina (1,6kg), dále ocelové vedení (tyčka) vratné pružiny a pružina o tuhosti 11lbs. No a pak mířidla od Zendla - světlovodná muška 1mm a stavitelné hledí...

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#2400 » pon 24. čer 2019, 16:52

Oboustranně vypouštění zásobníku rád využívám na závodech los (divize mpi, mám a musim mít málo nábojů v zasobniku dle pravidel) , kdy pro přebítí všichni ze slabé přesouvají pistol do silné ruky, přebíjí a pistol dávají zpět do slabé ruky a pokračují ve střelbě. Já přebíjím rovnou ve slabé levé ruce. :-). Při strelbach slabou rukou přebíjí i normální pistole (opět přesun do pravé apod; bez omezení pro kapacitu zásobníku)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů