CZ P-10C



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#2431 » pát 28. čer 2019, 13:20

Presne tak, je sirsia. Navyse pruzina 1,8 kg je uplne v pohode. 1,6 kg jedine ak mate istotu ze to spolahlivo odpali vsetko co nosite.

Ale nevidim dovod filozofovat nad tym ze „na nosenie urcite nie“. Aky dovod? Ved predsa nestrielam skorej, nez dam prst na spust a ten davam na spust iba vtedy, ak idem fakt strielat. Pruzina nehra predsa rolu. Samo to neodpali ani s 500 g pruzinou. A predpokladam, ze nikto nie je taky debil aby nosil kver bez puzdra…

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#2432 » pát 28. čer 2019, 20:42

jen tak na okraj .... jak Zbrojovka si cení domáci klienty ..... cena 10 C u sousedů v Polsku je 11 tis.
http://bron-sklep.pl/7-bron-krotka-/17- ... 19-mm.html

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#2433 » pát 28. čer 2019, 21:25

To je zajímavé, pistole a nejen CZ jsou tam obecně citelně levnější než u nás. U CZ je ten rozdíl ale markantní.Asi jsme hodně malý trh. Všiml jsem si, že to není jen o zbrojovce i ostatní značky jsou u nás předražené.

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#2434 » pát 28. čer 2019, 21:50

malý trh nejsme ..... v Polsku je méně držitelů ZP než u nás /cca 206 tis./



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#2435 » sob 29. čer 2019, 05:09

Na cene sa podpise vela veci. Vyska DPH, celkove danove a odvodove zatazenie, cena prace, energii, v pripade vyrobcov a predajcov cena licencie, miera byrokracie a vela ineho.

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#2436 » sob 29. čer 2019, 07:09

Souhlasim. Ale v tomto pripade to je jen cenova politika CZ v Brode. Vsechny tebou zminene veci jsou v PL vetsi ( DPH, , zdaneni, poplatky, ....)

U Glocka ten rozdil je minimalni, Walther taky minimalni ale konkretne u P 10 C je fakt velky.

U P10 C Optics Ready ten rozdil v cene CZ-PL je skoro zadny ....

Bych me to nenapadlo ten rozdil ale koukal jsem na polskou recenzi P10C a padla tam i cena .



puntik
Příspěvky: 69

Příspěvek#2437 » ned 30. čer 2019, 12:41

Omlouvám se, nějak jsem se k fotkám těch vodících tyček a pružin nedostal...

Subjektivně: prvních pár vstřelů s vratnou pružinou 11 lbs mne "zarazilo". Závěr se "nevracel", tak rychle, jako při tovární pružině 18/19 lbs.
Co se týče váhy vodících tyček s pružinou, tak ta kovová má váhu 25 g (s pružinou) a plastová 10g (s pružinou). Znatelný rozdíl v zatížení na čumák není.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#2438 » ned 30. čer 2019, 21:18

puntik: Díky. :-)



Knop
Příspěvky: 184

Příspěvek#2439 » úte 2. črc 2019, 06:08

Machead píše:Na cene sa podpise vela veci.
Ani ne, hlavně tři: náklady, rozhodnutí výrobce, kolik chce na dané věci vydělat, a to, zda zákazníci cenu akceptují a zboží kupují.

Zbrojovka se rozhodla, že i přes vyšší náklady, vyšší kupní sílu místních občanů bude zbraně např. v USA prodávat s mnohem NIŽŠÍM ziskem, než zboží prodávané občanům v ČR. Zbrojovka nyní patří českému vlastníkovi, takže zkrátka řečeno se zbrojovka rozhodla nejvíce vydělávat na KRAJANECH s nižší kupní silou než má spousta ostatních zákazníků jinde ve světě. Je zbytečné za toto rozhodnutí hledat nějaké omluvy a jakkoli ho vysvětlovat, je to prostě sprosťárna.

A zbrojovka jí může dělat, protože si milí Češi lidově řečeno nechají s*át na hlavu a ty předražené věci jí kupují. Kdyby zapojili rozum, byli trochu hrdí, vzepřeli se a prostě to přestali kupovat, když vidí, jak se k nim zbrojovka "hezky" chová, tak by se musela přestat tím způsobem chovat.

A kdyby se náhodou zbrojovka rozhodla nám nic neprodat, vůbec by to nevadilo, protože teď je nabídka ostatních výrobců velice bohatá. Jenom v Evropě máme jiné výrobce na Slovensku, v Rakousku, v Německu, v Belgii, v Itálii, atd. atd. atd. Výrobců a výrobků je spousta.

A poslední věc přímo v souvislosti s P10. Zbraně s plastovým tělem mají jednu velikou výhodu, a to, že to tělo má velice nízké výrobní náklady. To by v konečném důsledku měla být výhoda pro zákazníka. V případě P10 se ta výhoda někde na cestě zasekla a k zákazníkovi nedoputovala.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#2440 » úte 2. črc 2019, 07:07

No tvl, některé úvahy jsou tady minimálně úsměvné. CZUB prodá na vnitřním CIVILNÍM trhu cca 3% své produkce, je tedy naprostý nesmysl, že by CZUB nejvíce vydělávala zrovna na českých zákaznících. Na obrovském trhu v USA, kde jsou obecně nízké marže, vydělává prodaným objemem.

Nejvíce zbraní se v ČR neprodává přes podnikové prodejny, ale přes partnery obchodníky - soukromé prodejny. Doporučená a celkem důsledně dodržovaná pultová cena v ČR je právě podpora drobných obchodníků, protože marže na zbraních z dovozu nejsou žádná sláva a většina z nich "žije" právě z prodejů produktů CZUB. CZUB si každou prodanou pistolí přijde na své naprosto stejně u nás jako v zahraničí a ve své podstatě by ji striktní hlídání obchodní marže nemuselo zajímat, ale dělá to.

Historicky zanikla spousta drobných obchodníků právě kvůli "cenovým válkám", kdy prodávali zbraně se ziskem pár stovek, aby se vyrovnali "konkurenci". Důsledkem byla spousta zavřených drobných prodejen a nakonec na tom prodělal koncový zákazník.

Ale ano, pokud je to někomu drahé, nemusí to kupovat. Sorry za OT.



Knop
Příspěvky: 184

Příspěvek#2441 » úte 2. črc 2019, 07:22

Když jsem psal "nejvíce vydělávat", nemyslel jsem tržby, ale poměr mezi cenou a náklady.

To, že cena produktů CZUB u nás je tak vysoká, protože zbrojovka tak moc přeje obchodníkům, je v rozporu s tím, co jsem slyšel já. Možná by se k tomu měl vyjádřit nějaký obchodník.

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#2442 » úte 2. črc 2019, 08:00

To Petzold : srovnával jsem cenovou politiku v CZ a PL u konkrétní P10C ....ostatní zbraně České Zbrojovky nají v Polsku cenu stejnou nebo dokonce větší. P10C je výjímka a CZ ji na PL trhu zvýhodňuje

Bavil jsem se s prodejcem CZ v Ostravě a ríkám , že má P10C za vysokou cenu , že v podnikovce v Praze mají cenu o dost menší ....... říkal, že cenová politika CZ je neštastná , že nejdřív jim prodají zbraně a pak je dají do akce v podnikovce za nižší cenu než byl jeho nákup ........

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#2443 » úte 2. črc 2019, 08:48

Já reagoval na Knopa. Cenovou politiku CZUB a jeho zastoupení v Polsku si netroufám komentovat.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#2444 » úte 2. črc 2019, 09:07

Petzoldovo vysvětlení odpovídá tomu co vím od svého prodejce. Ten má od výrobců doporučené ceny a kdyby s nimi šel příliš nízko hrozilo by mu, že s ním rozváže dodavatel smlouvu. Týká se to CZ, Glocku i dalších. 500 problém není, 2000 už ano.

Kovové CZ jsou v Polsku levnější o 2500 než u nás, jen na okraj.



RK
Příspěvky: 60

Příspěvek#2445 » úte 2. črc 2019, 12:08

Ja Vám neviem , cena zbrane je to posledné . Oveľa viac má stoja náboje strelnica a iné výdavky okolo. Nakoniec keď je zbraň drahá v obchode je jej prípadný predaj tiež za slušnú cenu .Mam nejakú hranicu od -do čo som ochotný za zbraň dať a tá CZ hoc aj s OZ sa do nej zmestí . Keďže veľa strieľam hlavné je pre mňa servis jeho cena ako aj príslušenstva ,rýchlosť dodania náhradných dielov a tak podobne ...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů