CZ P-10C

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1881

Příspěvek#1426 » sob 30. čer 2018, 11:34

ViralWinter: souhlas, v té kategorii je těch pistolí rozhodně víc. a máš i pravdu, tohle je celé subjektivní. já na Glocka nikdy nadávat nebudu, byl jsem s G19 4gen. spokojenej. ale tohle mě při přímém srovnání prostě opravdu nadchlo. v podstatě všechno co mě u G19 časem začínalo vadit tady je pro mě udělané líp.
čas ukáže jak to bude s tou spolehlivostí.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#1427 » sob 30. čer 2018, 11:50

No, nemusi to byt pravidlo. 1911 su stale velmi oblubene aj ked moc inovacii na nich nenajdes. Colt svojho casu siel cestou modernizacie a "vypocutia zakaznikov" a vyrobil Double Eagle s lahkym ramom a DA spustakom. ...a bol to jeden z najvacsich nezmyslov co tuto fabriku opustil. :-D
Glock je Glock a nejake vyrazne zmeny by mu skor uskodili a zakaznikov.



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#1428 » sob 30. čer 2018, 13:05

je trochu rozdil s variaci na design o ktery nikdo nestoji a upravami na Glocku ktere nejenomze jsou zadane primo od zakazniku ale taky ve velkem dodelavane s tim ze tyhle upravy vyjdou draz nez kver samotny ...

nikdo tu nechce aby Glock prekopal svuj uspesny design od piky, ale upravy typu prednich drazek, podebrani pro prsty, doladeni spoustaku (kdyz PPQ nebo P-10 muzou mit uz z fabriky dobrou spoust proc je Glock hodnoceny jako nejhorsi ve sve kategorii ? ...)

problem Glocka je ze odmita na pistoli dat i tak jednoduchou vec jako jsou predni drazky ve standardu ...

neni se pak cemu divi, ze kdyz pak prijde CZUB s pistoli ktera je primou konkurenci Glocka ale ma vsechny tyhle banalni upravy uz z krabice tak leckdo sahne radsi po P-10ce nez koupit Glocka a pak vyhodit silene penize za frezovani zaveru, ramu a vymenu spoustaku ...

BTW: 1911 neni zrovna dobry priklad jelikoz tahle pistole je dnes totalne zastarala a pouzitelna jen pro sportovni vyuziti kde se kolem ni a jeji raze navrhuji pravidla aby byla vubec relevantni - pro sluzebni pouziti nebo skryte noseni jen totalni magor sahne po 1911 misto treba SiGa kdyz uz chce tezke celozelezo...



milan77
Příspěvky: 10

Příspěvek#1429 » sob 30. čer 2018, 19:57

Já zkusil v Leiku v Plzni při prezentaci služebních zbraní různé značky a typu a je fakt, že Glock má takový nepříliš ergonomický úchop, ale dá se asi zvyknout ;-) Každopádně jsem vybral 2, HK SFP9 a právě CZUB P-10. S oběma se střílelo, pro mě, výborně, u HK netradiční vypouštění zásobníku
Každopádně jsem ještě střílel z oběma pak víc a vypadá to, že P-10 s tritiovými miridly bude moje :-)
A ukáže čas její spolehlivost. Ale asi s ní 20 000 ani nenastřílím ;-)

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1881

Příspěvek#1430 » sob 30. čer 2018, 20:44

nevíte někdo, jak dlouho vydrží ta tritiová mířidla takhle svítit?

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 493

Příspěvek#1431 » sob 30. čer 2018, 20:48

polocas rozpadu je 12 let



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#1432 » sob 30. čer 2018, 20:54

rychly dotaz na strejcka Googla mi tu hazi ze Trijicon uvadi polocas rozpadu 12 let tzn je to roky a postupne budou slabnout = bude zalezet na tobe kdy uz pro tvoje oci budou priliz slabe.

Ja tenhle problem vyresil tim ze na sve mam optiku = neresim jestli je den nebo noc a jako zalozni miridla mam svetlovodnou mouchu a cerne hledi s tim ze v pripade selhani optiky v noci si dosvitim podvesnou tzn svetlovodna bude fungovat a miridla jsou nadherne citelny tma netma ( + pripadny grazl bude mit co delat aby vubec neco videl ... :) )

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1881

Příspěvek#1433 » sob 30. čer 2018, 21:10

díky

Asghaad: já hodně váhám, jestli svítilnu vůbec kupovat. na Glocku jsem jí měl a zpětně to bylo asi zbytečný. ale ta Inforce APLc mě trochu láká.



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#1434 » sob 30. čer 2018, 21:15

no ja mam na kveru Streamlight TLR-1 HL a do niceho slabsiho bych osobne asi nesel (uprimne bych uvital verzi se silnejsi svitivosti ... ) :)

ale samozrejme zalezi jak nosis, na appendix tyhle vetsi svetla moc nebudou

Uživatelský avatar
Prasor
Příspěvky: 70

Příspěvek#1435 » ned 1. črc 2018, 05:29

Asghaad píše:BTW: 1911 neni zrovna dobry priklad jelikoz tahle pistole je dnes totalne zastarala a pouzitelna jen pro sportovni vyuziti kde se kolem ni a jeji raze navrhuji pravidla aby byla vubec relevantni - pro sluzebni pouziti nebo skryte noseni jen totalni magor sahne po 1911 misto treba SiGa kdyz uz chce tezke celozelezo...


:D :lol: :D
Venku je asi moc horko. Doporučuji studený obklad na hlavu a přirození oplachovat vlažnou vodou. Snad to pomůže...

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#1436 » ned 1. črc 2018, 10:38

A já doporučuji vyhnout se osobním útokům, jinak budou rozdány odměny!

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2420

Příspěvek#1437 » ned 1. črc 2018, 11:16

Ještě k Tritiu, reálně slábne svítivost ampulí rychleji než 50% pokles za 12 let.. Ona se opotřebovává i ta luminiscenční vrstva. Hlavní nevýhoda Tririových mířidel je, že za šera svítí málo a za dne vůbec. Takže za mě spíš vlákno. nebo luminiscenční.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#1438 » ned 1. črc 2018, 12:41

Asghaad píše:BTW: 1911 neni zrovna dobry priklad jelikoz tahle pistole je dnes totalne zastarala a pouzitelna jen pro sportovni vyuziti kde se kolem ni a jeji raze navrhuji pravidla aby byla vubec relevantni - pro sluzebni pouziti nebo skryte noseni jen totalni magor sahne po 1911 misto treba SiGa kdyz uz chce tezke celozelezo...

Pod tohle bych se podepsal. Jakozto majitel STI 1911.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1881

Příspěvek#1439 » ned 1. črc 2018, 13:40

Letec 12: muška má kolem tritiového bodu bílý okraj, tak v šeru to je vidět plus mínus jako běžné mířidla.



vaclaff
Příspěvky: 149

Příspěvek#1440 » ned 1. črc 2018, 14:34

Ja mam tritia na Glocku. Je tam urcity rozsah sera kdy jsou blbe videt. Jinak vždycky pomahaj a jsou hezky citelny.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host