CZ P-10C



Knop
Příspěvky: 184

Příspěvek#1816 » sob 17. lis 2018, 10:52

Na obrázku, který sem dával pista1, je kromě stopy po sklouznutí pojistky na úderníku zřetelně vidět stopa, které ukazuje, jak malý přesah pojistka na úderníku má. Podporuje to všechno, co jsem tady o řešení pojistky úderníku zatím napsal.

Změny na zbrani nemusejí mít na výsledek experimentu s pojistkou vliv, protože i když je například úderník předepjatý více, než by měl být, zase má oslabenou pružinu, takže působení úderníku na pojistku může být stejné nebo ještě slabší, než v tovární konfiguraci.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#1817 » sob 17. lis 2018, 11:16

A co má jako být proboha ? Přestaň se autisticky držet té své mantry, zjisti si jak třeba probíhá a jak se hodnotí komplexní pádový test pistole.
Konkrétně třeba, jak probíhá a co je doporučený "SAAMI drop test", podle National Institute of Justice povinný pro US federální bezpečnostní složky, doporučující pro civilní trh.
Kdy se z výšky 42" , tedy cca 106 cm (výška vycházející z praxe, nikoliv teoretizování na internetech) pustí pistole s nábojem v komoře a nataženým bicím mechanismem na betonovou dopadovou plochu ze 6 různých poloh. Na "čumák", na "prdel", na boky atd.
Pro mnohé bude překvapení, že tím testem projde celá řada pistolí i BEZ blokace zápalníku.

On si fakt někdo myslí, že výrobce (kterýkoliv, ne jen CZUB) , který se etabloval na největším trhu zbraní na světě, na kterém se prodává několik milionů pistolí ročně a kde se účastní tendrů do ozbrojených složek, si zkoušky podobné SAAMI drop testu neprovádí ?



Knop
Příspěvky: 184

Příspěvek#1818 » sob 17. lis 2018, 11:38

Petzold - když jsem tady napsal, že při pádové zkoušce pravděpodobně vůbec nedojde k situaci, kdy by došlo k otestování samotného mechanizmu pojistky, je na tom výroku něco nesprávného? Jestli není, jak je pádová zkouška relevantní k diskuzi o funkci pojistky?

Když si čtu Váš příspěvek, nemáte náhodou pocit, že je pojistka v té zbrani úplně zbytečná? Protože zbrojovka má jiný názor, když jí tam dala. Ale možná si myslí to samé, jako Vy, a proto jí tak odflákli.

Jenomže na předchozí straně někdo ukázal, že pojistka nemusí být vůbec zbytečná, když si někdo na zbrani provedé takové úpravy, které oslabí normální bezpečnostní mechanizmy.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#1819 » sob 17. lis 2018, 11:57

Blokace zápalníku je dneska povinný požadavek všech US bezpečnostních složek podle NIJ. Bez rozdílu, jestli má nebo nemá vliv na "drop test".

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1862

Příspěvek#1820 » sob 17. lis 2018, 13:14

Zbrojovka se k tomu vyjadrila, puskar se k tomu vyjadril. Ale nekteri stale budou verit svemu neodbornemu nazoru. :-)



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#1821 » sob 17. lis 2018, 13:53

Petzold píše:On si fakt někdo myslí, že výrobce (kterýkoliv, ne jen CZUB) , který se etabloval na největším trhu zbraní na světě, na kterém se prodává několik milionů pistolí ročně a kde se účastní tendrů do ozbrojených složek, si zkoušky podobné SAAMI drop testu neprovádí ?

Nechci stát na ničí straně, proti P-10 vyloženě nic nemám až na cenu u nás, ale k tomu řeknu jen jediné: SIG P-320.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#1822 » sob 17. lis 2018, 14:36

Hele, tohle je celkem složitá kauza, spíše politicky-obchodně-bulvární, než bezpečnostní. :) napsala se o tom už spousta pojednání. On ten chlapík v Connecticutu, co ho to střelilo po vypadnutí, měl zbraň upravenou podle místní policejní specifikace, testy co pak prováděla Omaha Outdoors nebo TTAG neodpovídaly SAAMi drop testu, atd. atp. Ono ani v Americe se občas úspěch neodpouští. Zvlášť když se na trhu prodá za 3 roky více než půl milionu pistolí, zvlášť když někdo vyhraje obrovskou armádní zakázku atd.. Zejména konkurence to nemůže strávit. :mrgreen: ;)

Ale tady už jsme OT.

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 244

Příspěvek#1823 » sob 17. lis 2018, 14:46

Tomu nerozumím. Ta pistole prostě měla konstrukční problém a kdo si to nenechal opravit tak u něj stále má. Na YT jsou videa kde to lidi zkoušeli a ta pistole proste spustí když to správně spadne. To neni žádné "úspěch se neodpouští" ale fail, na který se přišlo i když to všechno oficiálně splňovalo a mělo být OK.

P10C je venku už docela dlouho a má ji spousta lidí a žádný problém zatím nebyl zaznamenán, takže bych řekl, že konstrukčně to asi funguje. Ovšem je evidentní, že brát nějaké "certified" testy jako záruku je zcestné. Nejlepší test stejně udělá praxe



Knop
Příspěvky: 184

Příspěvek#1824 » sob 17. lis 2018, 16:10

Připomínka Sigu je docela užitečná. Kolik inženýrů pracovalo na vývoji a testování, kolik testů udělali, a přesto jejich výrobek vystřelil, když spadnul zadní částí na zem nebo když do pistole někdo zezadu klepnul kladívkem? Byli to STUDOVANÍ STROJAŘI ZAMĚŘENÍ NA KONSTRUKCI ZBRANÍ. Přesto byli schopní navrhnout, otestovat, vyrobit a začít prodávat zbraň, která nebyla bezpečná. Vyjádření člověka z marketingového oddělení zbrojovky? Jak ho může někdo brát vážně a spoléhat se na něj?
Naposledy upravil(a) Knop dne sob 17. lis 2018, 16:16, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1862

Příspěvek#1825 » sob 17. lis 2018, 16:14

Knop: já mít nějakou pochybnost budu spíš věřit zbrojovce a puškaři než tobě. nebo jakou ty máš kvalifikaci, že by někdo měl spíš věřit tobě?

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#1826 » sob 17. lis 2018, 16:20

Jj, testy odborníků na Youtube. Ještě to taky dost dobře umí na Fcb. :D 8-)

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1827 » sob 17. lis 2018, 16:30

Dost bylo barvitých dohadů, pokud se v tom bude pokračovat rozdám pauzy na vychladnutí! Dále jen konstruktivní a faktické příspěvky k tématu!



Knop
Příspěvky: 184

Příspěvek#1828 » sob 17. lis 2018, 16:31

Žádné formální vzdělání ve strojírenském oboru nemám a dokonce nechci, aby mi někdo věřil! Snažím se tady k problému předkládat racionální argumenty, a jsem rád, že se tady začínají objevovat použitelné výsledky testů lidí, kteří tu zbraň mají, aby si z nich každý mohl udělal vlastní názor. Doufám, že se pista1 vrátí k testování, docela by mě zajímalo, jestli bude vůbec schopný jeho způsobem uvolnit úderník, když zbraň vrátí do tovární konfigurace.



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#1829 » sob 17. lis 2018, 17:11

Panove, abyste nedostali od McFlye "ochlazenky", tak si udelam bobrika a rozeberu zaver a nafotim ten muj plastovej zázrak zevnitr.

Ted z trochu jineho soudku.

Zhorsily se mi oci a tak jsem po dost dlouhem vahani (CHYBA!) konecne koupil svetlovodnou mouchu a jen tmava stavitelna miridla. Nakonec jsem koupil od Zendla.

Kdyby se dalo vyznat keryho slaka si mam koupit od CZUB, tak jsem vzal nestavitelny zadek a svetlovodnou musku, ale google mi hodil jeden eshop se sestavou prave od Zendla...

BUM rozdil naprosto neskutecny!!!!!!
Kdo poradne nevidi, neuveri :)

Mel jsem ty tri tecky z vyroby vyhodit hned druhy den po porizeni...

Kdo ma tritia tak je v jine pozici, ale ta luminiscencni kovova (glock by se mohl priucit) , nejsou s mou ocni vadou zadny zazrak.
Tri luminiscencni tecky stejne barvy jsou pro mou ocni vadu doslova hruza.
Dominanci oci vyresilo zacerneni miridel, ale nevyraznou musku vyresil az svetlovod.
Do spatnych svetelnych podminek to nebude idealni, ale dokud na P10C nebude nejaka kombinace svetlovodu s tritiem, tak je to asi to nejlepsi, co jde vymyslet.
Takze pokud z vas nekdo blbe vidi, tak se netrapte a nekde si zkuste jina miridla. Pro mne to je mozna zachrana od predpekeli pistoloveho kolimatoru :)



pista1
Příspěvky: 109

Příspěvek#1830 » sob 17. lis 2018, 17:30

Tak popojedem :)
Schválně jsem teď pistoli rozhodil a vyzkoušel origo spoušť, s ní je předepnutá poloha o 2mm kratší.
Páka spouště je ve chvíli předepnutí zamčena tak, že bez destrukce nějaké kovové části, není možnost uvolnění úderníku a výstřelu.
viz horní obrázek v knopově příspěvku na straně 121.
Pojiska úderníku je v tomto stavu, opravdu naprosto zbytečná věc, která by tam vůbec nemusela být. Nejspíš proto je to pouze takové malé nic.


U topstřelácký spoušťě je vyladěn chod na co nejkratší. V normální předepnuté poloze je páka taktéž u zamčena a k výstřelu dojít nemůže, stejně jako u originální spouště.
Tady přichází to "ALE".
Ve chvíli kdy se posune spoušť dozadu tak, že se "aktivuje" spoušťová pojistka opřením o tělo, přesune se kolík v odvoru ve spoušťové páce těsně za hranu rozšíření (viz spodní obrázek) a lze zatáhnutím páky dolů vypustit úderník. A pokud by v tu chvíli došlo k fakt silnému úderu zespodu, je tu možnost výstřelu, ale to je holt daň za ten karaťoučkej chod.
I přesto věřím tomu, že p10 je bezpečná i s topstřeláckou spouští. Spíš mě trefí mereorit, než že mě p10 sama vystřelí.

Těch 6kilo co jsem včera naměřil bylo potřeba k tomu, abych posunul celou páku dozadu a uvolnil ji. Když táhnu kolmo dolů, nespustí.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů