CZ P-10C

Uživatelský avatar
tomasek
Příspěvky: 424

Příspěvek#3076 » pon 13. dub 2020, 09:50

Boom píše:
GunshiperCZ píše:Dobrý den, rád bych reagoval. Vlastním p10c r.v 2017, zakoupena v Brodě. Mám s ní nastříleno asi 4500 nábojů. Na zbraní je to znát, měla už nějaké drobné závady, ale pořád střílí přesně. V únoru 2018 jsem si pořídil G17 5.gen, s kterým mám vystrileno přes 12000 nábojů. Na něm to vůbec není znát, za celou dobu byl vyčištěň asi 5x. Když srovnám na přímo Glock a CZ p10, tak znám spoustu lidí co má Glocky a jiné značky kde máji nastříleno přes 15 tisíc nábojů a zbraně šlapou. Ale neznám nikoho s P10, 07, 09 co má nastříleno přes 5 tisíc a neměl by závadu. Ale zase třeba Shadow 1.generace kterého vlastním už nějakou dobu a který má za sebou nejvíc, byla nejlepší investice a dokonala zbraň CZ.



Ja mam CZ p10s a mam 20 000 vystrelenych nabojov vacsinou prebijane. Zbran ma trochu vacsie vole a 3 udernik ale inak slape ako hodinky


Boom, ten úderník praskl díky častému sušení , nebo to prostě nevydrží víc jak pár tisíc ran
Pamatuješ si prosím po kolika ranách praskl 1. a po kolika druhý?
Kolik stojí nový a kde se dá sehnat netuším, na e-shopu ho nemají - zvolím li ve filtru tento model.
Předpokládám, že výměna se řešila v rámci reklamace, nebo je ta výměna tak triviální, že ji zvládne každý majitel?

Uživatelský avatar
OtravnyPomeranc
Příspěvky: 105

Příspěvek#3077 » pon 13. dub 2020, 10:51

jodo: Delsi cep je urcite resenim, ovsem jak jsem hledal, tak ten svinuty cep neni tak jednoduche sehnat.
Aby byl tedy kvalitni. Nejake mekke svinute kolicky, sezenes jednoduse. Ale to by nevydrzelo. Nasel jsem jen plny cep, o prumeru 2,5mm kaleny, ten stoji par korun. Ovsem je otazkou, jestli bude dobre drzet, aby necestoval. Kazdopadne, za vyzkouseni se nic neda.

Nic mene, tohle je mnou nepochopeny tah vyrobce, kdy na namahanem miste, to takhle ojebe. A dodelavat si to doma, na to by se mohlo hodne lidi vy*rat.

tomasek: Neee ze bych byl neduverivy parchant, ale kdyz tady nekdo s 2. prispevkama napise, ze ma ze zbrane nalitano 20k. Tak tezko tomu uverit, zda to neni jen nejaky fake, ktery podporuje "kvalitu".
Ovsem, muzu se plest. Jestli bude ochoten sem hodit fotky, vnitrku atd. Tak potom neni duvod neverit.

Ale jinac, na takove hlasky musi byt clovek trosku objektivni.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#3078 » pon 13. dub 2020, 12:43

Taky by mě zajímaly ty fotky. Rád bych věděl co mě za pár let čeká :)



Aris
Příspěvky: 153

Příspěvek#3079 » stř 15. dub 2020, 18:02

Karanténa asi vybírá svoji daň. Polemiky nad nic neříkajícími vůlemi meřenými čínskou šuplerou, aniž by majitel vystřelil jedinou ránu, do toho Ňufovi ekonomické teorie o nenastrelovani... Asi si půjdu přeměřit krumpáč, se kterým jsem kopal základy pro terasu o víkendu, jestli se moc neopotřebil :D

A teď vážně. Opusťte představu, že zbraně se vyrábějí přesně. Nedělají. Přesné strojírenství vyrábí hřídele, turbíny, obráběcí stroje atd... A nenechte se ovlivnit "články" ve Strelecke revui, kde si přečtěte, že v nový strojní cnc park v Brode vyrábí s přesností na 0,001mm (jedna tisicina). Realita je taková, že tam mají jednu cnc brusku, která to za optimálních podmínek zvládne. Ale obráběcí centra jedou na přesnost prinejlepsim 0,03mm (tři setiny), a to ještě ne všechny stejne. Hnízdo které jede uprostřed haly na tom bude lépe než to na kraji u vrat, které se otevírají 10x za den kvůli zavažení materiálu. Foukne na to vítr, a už je všechno jinak. V jiných zbrojovkach to není jiné. CNC technologie není automaticky přesnější druh obrábění než na klasice, jak se snaží reklamy tvrdit. S kamarádem jsme dali na klasické frezce úhlování kostky do 0,01mm, stačily k tomu jen johansonky, upravená vrtací hlava a ostrý soustruznicky nůž. Moderní technologie není samospasitelna.

Koupili jste si levnou zbraň, služební krumpáč za půlku měsíčního platu. Přijde mi, že mnozí máte přehnaná očekávání.) proč to? Střílejte, učte se, koupili jste si ji zřejmě protože vám sedí v ruce, tak z toho mějte radost.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#3080 » stř 15. dub 2020, 19:43

Ale já mám, jen prostě ty okolnosti :)



xdman
Příspěvky: 65

Příspěvek#3081 » stř 15. dub 2020, 21:13

Je jasné, že CNC bruska je přesnější než CNC frézka nebo soustruh. A služební zbraně mají hlavně a závěry frézované a soustružené. Nicméně na moderních CNC strojích se běžně soustruží v přesnosti IT6. Což je tolerance podle průměru od 0,01 mm a výše. Vím to, protože v presnosti IT6 a IT7 běžně soustružíme. Tady čínské posuvky a klasické mikrometry nejsou k ničemu. Buď digitální mikrometr a nebo takové přesné průměry měříme pasametrem. Každopádně ty otevřená vrata jsou pravda, proto některé provozy mají stroje uzavřeny v klimatizovaných dílnách.
Takže v přesnosti strojů to určitě nebude. Myslím, že by stačilo vidět výkres a hned by bylo jasné, v jaké přesnosti to výrobce vyžaduje, protože jestli je na výkresu např. tolerance 0.05 mm, tak obsluha nebude řešit, jestli se pohybuje v horní nebo dolní mezi.
Určitě si každý někdy všimnul, jak je například z několika metrů vidět, jak se většině střelců při míření kýve hlaveň. A na závěr to ještě při spouštění strhne. :-) Proto nechápu, proč tady někdo řeší setiny milimetru.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#3082 » stř 15. dub 2020, 21:38

Rozumím tomu. Navíc Zbrojovka sama říkala, že není problém vyrobit zbraň přesněji, ale cena by pak byla jinde. Toto je kompromis který si zvolili. Zkrátka Sig bude mít přesnost 3cm/25m, CZ 12cm. Jen pak výsledek je loterie víc než u jiných výrobců. Někdo narazí na bezva kus a jiný má smůlu a vůle jak od traktoru. Větší vůle znamená horší přesnost a rychlejší opotřebení styčných ploch a to nikdo nechce.
Naopak, každý chce za své peníze to nejlepší a nikdy jsem neslyšel, že by zákazník přišel do obchodu a řekl: "Dejte to sem, klidně ten nejhorší kus" :D

Uživatelský avatar
bartur
Příspěvky: 80

Příspěvek#3083 » sob 18. dub 2020, 21:29

P10 C,nejlepší zbran ozbrojenych slozek,strilim,vse stale funguje,moc necistim,a jinak,naucte se strilet,a kdyz tak prijedte ja vam to ukazu.Jo a Glock,ten ma stesti ze byl driv nez P10.Ona by ho porazila i CZ 75,ale nebyl patent.Pritom ji nekolik zbrojovek kopiruje.Cus,a strilejte.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#3084 » ned 19. dub 2020, 08:07

Letec12:
Pises nesmysly. S pistole jsi nevystrelil ani ranu, ale uz jsi na zaklade pochybneho mereni pomoci nejakych papirku (rika Ti neco pojem, jako sparove merky?), jeste pochybnejsi cinskou posuvkou, ktera meri podle nalady zjistil, ze ta pistole bude mit 4x vetsi rozptyl, nez Sig. Mimochodem, uz jsi zmeril vule na nejakem plastovem Sigu? Pokud ano, upnul jsi ho do nastrelovaci stolice a provedl zkusebni test? Udelal jsi to same s P10? Jake byly vysledky? Opravdu 4x vetsi rozptyl u P10? Provedl jsi opravdu presne zmereni vsech vuli u obou pistoli? Jestli jsi tohle neprovedl, tak si sve hypotezy o vulich, presnosti a rozptylech nech radeji pro sebe. Chodi sem totiz i novacci, co by si chteli tu P10 treba i koupit a na zaklade Tvych nijak nepodlozenych a nesmyslnych hypotez si tu pistoli radeji nekoupi. Pritom by s ni mohli byt maximalne spokojeni.
Jen jeste k tem vulim. Sice jina pistole, ale to je jedno. Vlastnil jsem rozpoctovku Ruger SR1911. Ta pistole mela velke vule uplne vsude. Kdyz jsem ji sevrel v ruce a zatrasl ji, tak chrastila jak chrestys. A pritom strilela paradne, doslova jednou dirou. Potom jsem poridil Kimber Stainless Target II, ktery je spasovany o nekolik levelu vys, nikde zadne vule, ale jeste se mi s tou pistoli nepodarilo nastrilet takove vysledky, jako s tim chrastitkem od Rugeru.
Chces spasovanou pistoli od CZUB? Kup si Shadow 2 Orange za 55 tisic, ale nechtej to same od sluzebniho plastaku za 16 tisic.
Otravnypomeranc:
Bartur tu P10 ma, strili s ni a napsal v zasade pravdu. Neni to jen fanaticky hater CZUB.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#3085 » ned 19. dub 2020, 09:51

Ako bolo povedane, za relevantne povazujem niekoho kto vie strielat, ma nastrielane a danu zbran pouziva a striela s nou. Nie jalove kydy ludi co tu zbran nemaju alebo z nej ani nevystrelili jedinu ranu, len budu teoretizovat a viac rozpravat nez konat.

Vacsinou taki ludia strielat nevedia, ale kecov maju, vsade boli, vsetko videli. V praxi sa potom ukaze kto umi a kto nie.

Osobne mam z P-10C nastrielane 10 000 (priblizne), jedna sa o jednu z prvych generacii. Striela spolahlivo, presne, ziadne naznaky praskania ci nejakych zlyhavajucich casti sa nekonaju. Mam aj Glock, aj Shadow 2 aj Ruger SR1911. Kazda zbran ma cosi do seba a som s nimi spokojny. Nemyslim si, ze dnes sa v principe robia zle zbrane.

Strielat pani, neteoretizovat. Mam skusenost, ze som raz videl znameho, skveleho sportoveho strelca, ako to na sutazi nandal vsetkym s blbym Glockom 26. Oni mali vyladene specialy.

Poprosím zpět k tématu, nesouvisející tlachy, osobní spory, dojmy a mužství si poměřujte ve zprávách.Jednoho uživatele, který zde velmi rád rouzpoutával flame jsem odstavil zcela, když si nemohl pomoct. :roll: Děkuji ostatním za konstruktivní diskusi. McFly



Boom
Příspěvky: 8

Příspěvek#3086 » pon 20. dub 2020, 21:52

1 udernik praskol po 2 000 ranach. 2 vydrzal nieco kolo 3 000. Udernik som zohnal na M-Hunt.
Chcel som vlozi fotku ale neviem ako ju zmensit aby som ju tu mohol pridat



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#3087 » pon 20. dub 2020, 23:25

Fotku zmensi v pc v programu malovani.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#3088 » úte 21. dub 2020, 06:10

Boom, a nezistoval si, ci pricina nie je v niecom inom? Trebars ci ide udernik presne v osi? Lebo takto lamat uderniky som nevidel ani na CZ 82 co teda bola mrdka na 5 tisic ran.

Ako som pisal, mam z P-10C uz okolo 10 tisic, jedna z prvych generacii a ide ako zajacik Duracell. Fakt na novych modeloch zbrani (nielen P-10C) zazit taketo lamanie udernika je velmi divne.



Boom
Příspěvky: 8

Příspěvek#3089 » sob 2. kvě 2020, 23:16

IMG_20200420_224619.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Boom
Příspěvky: 8

Příspěvek#3090 » sob 2. kvě 2020, 23:18

IMG_20200420_224606.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů