CZ P-10C



Embory
Příspěvky: 41

Příspěvek#3841 » úte 26. pro 2023, 20:35

Začal bych u naboju.Me od znameho v jednom 100ks baleni nezapadli do hlavne hned 2 ks.Jeden sel doklepnout zaverem a pokracoval jsem dal a druhy do komory proste nesel.Kdyz jsem zkoumal proc,nabojnice byla malo zmackla v oblasti hrdla a pritom strela drzela dobre.Proste zmetek naboj,zrejme strela byla sirsi.Byla poplastovana.Sice jiny vyrobce,ale to se muze stat jakemukoli vyrobci.Mohla za to munice.



cipis
Příspěvky: 2134

Příspěvek#3842 » úte 26. pro 2023, 20:54

Munice asi ne.
Možná náboje, ale to by byla stejně divná náhoda, že to trefí vždy na konci.
Buď slabší úchop z důvodu únavy, nebo teplem něco změnilo rozměry mimo toleranci, určitě pravděpodobnější, než vadný náboj až po 100 ranách 8x za sebou. Kdyby měl x stovek nábojů, a v tom vadné, tak to nebude takto pravidelné.
Nicméně nám chybí podstatná věc, jaká je statistika dalších vystřílených nábojů po této závadě. Kolega by to mohl doplnit, co se děje ty další zásobníky po vystřílení stovky nábojů.



Kdos
Příspěvky: 3

Příspěvek#3843 » úte 26. pro 2023, 23:11

diky za hodnotne tipy, vyzkousim pri nejblizsi prilezitosti:
-podrobnou prohlidku naboju, ktere zbran nevezme,
-v momente zacatku zavad nabiju jinou krabici Aguil, a pak SBcka, at zjistim, jestli ma vliv strelivo
-pripadne zkusim nekoho odpocatyho, aby si vystrilel par desitek ran.
Napisu pak co zjistim.



Esef
Příspěvky: 21

Příspěvek#3844 » ned 31. pro 2023, 10:32

Já vyslal tenhle rok 2000 Aguil, každá tisícovka z jiného závozu, a neměl jsem žádný problém. Čistím tak po každém druhém třetím střílení (okolo 500) a mažu lehce více než je doporučeno.



Nat-e
Příspěvky: 3

Příspěvek#3845 » stř 3. led 2024, 16:07

Nezkoušel nebo nemá někdo na OR verzi Holosun EPS? Přemýšlím jestli vzít EPS nebo 509T, u EPS si nejsem jistý jestli vysoký mířidla co jsou na OR verzi nebudou až moc překážet ve výhledu.



Azkl
Příspěvky: 1

Příspěvek#3846 » pát 12. led 2024, 22:28

vendelin píše:Všiml jsem si na stránkách CZ, že varianta SC už není v nabídce. Škoda, váhal jsem moc dlouho.

To je celkem jedno. SC je složenina C rámu se zásobníkem + F hlavně se závěrem. Jinak řečeno si jí můžeš poskládat sám. Někde tady na fóru jsem četl že to tak je. Nedalo mi to a šel jsem na střelnici kde měli F + C + S. Zkusil jsem to z toho poskládat, abych vědel jak to SC střílí, protože jsem ho taky chtěl. A ejhle, fakt to jde a vypadá to tak jako na stránkách CZUB (teda když to tam jestě měli). Zásobník z F nobo C do S? Taky žádnej problém. Akorát už nevim jestli jsem zkoušel C závěr nandat na Sko. Ale nepamatuju si, že bych z toho střílel, takže to asi nejde. A střílí to úplně normálně (myslím to SC). Akorát mě se z toho střílelo hůř než z F a asi tak stejně jako z C. Čili jsem vzal nakonec C. A navíc jsem Věděl, že kdybych to SC mermomocí chtěl, tak stačí koupit F závěr s hlavní a je to ;)



Esef
Příspěvky: 21

Příspěvek#3847 » stř 24. led 2024, 11:13

Nat-e píše:Nezkoušel nebo nemá někdo na OR verzi Holosun EPS? Přemýšlím jestli vzít EPS nebo 509T, u EPS si nejsem jistý jestli vysoký mířidla co jsou na OR verzi nebudou až moc překážet ve výhledu.


Já mám na SC HS507, který má téměř identickou velikost průhledu jako EPS RD MRS a má o 3mm vyšší základnu. U mě tam jsou ty vysoké mířidla opravdu na velmi spodku kolimátoru. Ani s tím EPS nebudeš mít problém. Důležité samozřejmě bude jakou destičku použiješ. Já mám docela ultranízkou od 2BME
Obrázek



palec
Příspěvky: 5

Příspěvek#3848 » úte 30. led 2024, 23:19

Ahoj! Mám P10C a už jsem zlomil 3 jazýčkové pojistky na spoušti (duralová) při střelbě. Nemám tušení, jak se mi to daří. Nepřijde mi, že bych spoušť mačkal nějak šikmo. Daří se to také někomu?

Přemýšlím, že bych si tu pojistku vytiskl z plastu. Nemáte náhodou někdo 3D model, než se pustím do divokého modelování? :-)



kiv61
Příspěvky: 580

Příspěvek#3849 » stř 31. led 2024, 00:13

A nebylo by jednodušší se vrátit k původní spoušti ? Ta tohle rozhodně nedělá.



JYbour
Příspěvky: 230

Příspěvek#3850 » stř 31. led 2024, 06:51

Můžeš sem dát fotku? Láme se to pořád na stejném místě?



JZFireworks
Příspěvky: 96

Příspěvek#3851 » stř 31. led 2024, 07:58

Duralová spoušť od CZUB - kolem 6tisic ran a stále vše OK. Zajímalo by mě, jak ji zlomis :-D



palec
Příspěvky: 5

Příspěvek#3852 » stř 31. led 2024, 20:45

Láme se to vždy stejně. Zmizí patka, co má bránit zmáčknutí spouště.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Carloss
Příspěvky: 2973

Příspěvek#3853 » stř 31. led 2024, 20:59

To mi přijde jako nechutně přetlačený ten jazýček v "zajištěném" stavu. A co ty otřepy kolem toho čepu na spoušti? To mi taky nepřijde normální.

Uživatelský avatar
WALACHMOTORS
Příspěvky: 60

Příspěvek#3854 » sob 3. úno 2024, 21:28

Hele.. hraju si s ni ted pri cisteni a vsadim se, ze skladas rozlozenou p10 s natazenou spousti (v predni pozici a na pojistce ktera praska) ... druha moznost je mackani spouste bez zmacknuti pojistky kterou uz tu nekdo zmínil... dalsi moznost sem z mechanickeho hlediska nenasel ..
.... a nebo jeste blbost .... mas vymenene pruziny a pruzina na pojistce spouste je silnejsi nez ty dve co tahaji spoust dozadu.



palec
Příspěvky: 5

Příspěvek#3855 » ned 4. úno 2024, 22:23

Vysunutá spoušť při skládání mě také napadla, stává se mi to. Ale při tom to neprdlo. Možná tam došlo k nějakému namožení a dorazil jsem to při střelbě. Musím na to dávat víc pozor.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 4 hosti