CZ P-10C

Uživatelský avatar
zdenys73
Příspěvky: 73

Příspěvek#61 » čtv 19. led 2017, 19:50

Zeptám se možná hloupě , ale jsem věci neznalý . P10 se vyrábí a dodává někomu (USA trh) na odzkoušení ?? Jako "beta" testeři jsou američané?? A kteří jejací TopTen vyvolení , či široký trh?? Myslel jsem , že ČZ mají vlastní skušebnu , porovnávám to , vůči např. automobilu , kterých se vyrobí cca ve 2 kusech najezdí zhruba 2 000 000km a pak po upgradu všeho zlého jde už pro všechny lidi na trh . U zbraní je to asi jinak že ? Děkuji za poučení :)



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#62 » čtv 19. led 2017, 20:33

Včera jsem se stavil na podnikovce v U.Brodě, P-10C tam na ošahání nemají a chlapi za pultem se shodli, že vidí první prodejní kusy tak duben, spíš květen.



Jezevec
Příspěvky: 139

Příspěvek#63 » čtv 19. led 2017, 20:55

V půli února bude kousek od nás předváděčka CZUB a slibujou že bude k dispozici tak jsem docela zvědavej jestli nás tím nechaj vystřelit.



kalfon
Příspěvky: 41

Příspěvek#64 » čtv 19. led 2017, 21:14

Pekne, ja myslel ze iva je 3.3 tak ze 6.3 stojim v rade:-)
Jezevec: kde bude předváděčka czub?



Jezevec
Příspěvky: 139

Příspěvek#65 » pát 20. led 2017, 07:49


Uživatelský avatar
zdenys73
Příspěvky: 73

Příspěvek#66 » pát 20. led 2017, 13:43

Ve dnech 24.4.-11.6.2017 je i předváděcí akce ČZ v Corado OV . Sem si tam loni tym časem otestoval i S2 .



cmd_
Příspěvky: 182

Příspěvek#67 » pát 20. led 2017, 14:04

Pablo.gs: v Opletalce jí na osahání proti zbrojáku mají, neběžte tam všichni najednou, ať jí rychle neodvezou :lol: .
První dojem příznivý, bohužel bez vyzkoušení. Držel jsem jí jen chvilku, tak jen něco málo zcela subjektivních postřehů:
Líbí se mi :-) vzdálená podobnost s Glockem sice není od věci, ale není to Glock
Podle mě znatelně těžší než Glock, a to byla prazdná, ale mě to jako začátečníkovi vyhovuje
Možná o maličko větší než G19, na střelnici a občasné nosení snad kromě léta asi v pohodě
Držel jsem jí jen chvilku, ale přišlo mi, že oproti videu s recenzí na youtubu (sootch00) měl tento kus méně bachraté gripy, ale za tu chvilku držení v pohodě, nevím, jestli při praktickém použití by mi vzhledem k malé ruce a většímu rozměru zbraně nevyhovovalo větší vybrání pod lučíkem, než je, ale to je individuální a musí se zkusit v praxi
Měnitelná muška i hledí
Reset krátký, spoušť naprázdno plynulá a lehká, možná na můj vkus na případné nosení až moc, ale to je věc použití, vkusu a poladění
Pokud jí půjdete osahat pozor, i prázdný zásobník z ní vyjede jako raketa.
Z prodavače jsem vyrazil jen dvě informace, chápu, že buď neví, nebo nechce říkat, aby mu potom lidi nenadávali, když to bude jinak.
Prodej po IWA, odhadovaná cena oproti tomu, co tady někdo psal už ne 14-15, ale 15-16 kKč, s velkou pravděpodobností se bude dělat i v .40 (informace bez termínu), .45 stejně jako produkci full size a subcompactu nepotvrdil.
Za mě, samozřejmě po vyzkoušení, pokud bych se rozhodl jít do nové, a nechtěl či nemohl stále nosit, určitě ke zvážení. Samozřejmě pokud se cena do března nevyšplhá na 20, to už bych asi došetřil na HK :-) . Jestli to zbrojovka nepřežene s cenou, bude schopná dodávat a ohlídá kvalitu, tak by to mohlo být docela zajímavé.
Naposledy upravil(a) cmd_ dne pát 20. led 2017, 14:28, celkem upraveno 1 x.



cmd_
Příspěvky: 182

Příspěvek#68 » pát 20. led 2017, 14:08

Zdenys73: Jak to má CZUB se zkušebnou, to nevím, ale tuším, že buď na webu nebo nějakém videu Aegisu jsem viděl poznámku, že se na vývoji a testování P-10 čtyři roky podíleli.



mir-e-czech
Příspěvky: 45

Příspěvek#69 » sob 21. led 2017, 09:39

Důležitá bude cena, pokud nebude korespondovat s cenou pro USA, tak má člověk pořád na výběr z jiných možností. Kdyby byla cena do 15k, tak si jí pořídím z principu - líbí se mi a dělala by hezkou dvojku K100. Ale spíš čekám nebo někdo z CZUB nebo GP udělá subkompakta s jednořadým zásobníkem.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#70 » sob 21. led 2017, 21:50

Přesně tak, cena rozhodne, jinak je volba jasná XDM ze Zeleného sportu !

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#71 » ned 22. led 2017, 07:45




Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#72 » ned 22. led 2017, 07:59

Cmd_: dik za info, ale,preco by nemala byt vhodna na stale nosenie? Glock 19 nosim neustale aj s nahradnym zasobnikom a ziadny problem s tym nemam, P-10C mi nepripadne nijak vacsia ani tazsia. A to som skor tintitko.



cmd_
Příspěvky: 182

Příspěvek#73 » ned 22. led 2017, 10:22

Machead: To je samozřejmě věc osobní preference, tělesné stavby, stylu oblékání a hlavně dovednosti, kdo umí ten umí...měl jsem na mysli velikost a váhu. Subjektivně mi na nosení 7x24 přece jenom přišla trochu větší a těžší, ale někdo nosí full size .45 a je spokojen. Jak jsem psal v úvodu, šlo o subjektivní názor :-) .



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#74 » ned 22. led 2017, 13:11

Jasne, je to velmi individualne ale ja som bol prekvapeny, ze som nemusel menit ani jeden diel satniku. Tricko na vrchu rifli a appendix a problem nerobi ani celodenne sedenie.

Tento kusok od CZ ale vyzera zaujimavo a ak po 2 rokoch nebudu negativne ohlasy tak si ho mozno prikupim, teda za podmienky ze tu bude nejaka EU a ta nam to nezakaze.

Uživatelský avatar
Branibor
Příspěvky: 128

Příspěvek#75 » čtv 26. led 2017, 23:22

Dnes 26.1. jsem se byl na P10 podivat v Opletalce v Praze. Zbraň už tam prý nemají, nejdřív bude zas k vidění za 10 dní ale spíš až dva týdny. Tak tam zbytečně nejezděte.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů