CZ P-10C



KapitánPacička
Příspěvky: 302

Příspěvek#3241 » pon 28. pro 2020, 18:25

Petzold: Je videt, ze jsi nikdy necernil hlaven, takze nevis jak to probiha a jak se chova cerneni v hlavni. Ty tvoje mikrony, delaji divy ! Proto si to nejdrive vyzkousej, budes chytrejsi v zivote i tady na foru. Upozornujes na mistni odborniky, ale sam tomu moc nerozumis :)

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#3242 » pon 28. pro 2020, 18:34

No tak jo, no. :-)



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#3243 » pon 28. pro 2020, 19:05

.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2418

Příspěvek#3244 » pon 28. pro 2020, 20:11

Aby se předešlo dalším teoriím uvedu něco málo k povrchové úpravě zbraní CZUB. Kovové povrchy jsou zde ošetřeny metodou ARCOR, což je jen jiný obchodní název pro Tenifer, který používá Glock na svých zbraních už přes 30 let. Jedná se o chemicko-tepelné zpravování, při kterém je povrch sycen uhlíkem a dusíkem v solné lázni, za teplot kolem 580°C, po dobu 60-120minut. Po sycení povrchu dusíkem a uhlíkem dochází během procesu ještě k pasivaci(černá barva). Povrch může být matný i lesklý. Leštěný je u funkčních částí jako je třeba hlaveň, matný na površích kde to nemá vliv na funkci. Vzniklá vrstva je skutečně velmi tvrdá a odolná proti otěru i korozi. Odolnost proti korozi je velmi dobrá a dokonce násobně vyšší než u dříve používaného tvrdochromu.

Brynýrování je pouze chemická pasivace povrchu bez zlepšení jeho vlastností. Je to opak oxidace, nebo rezivění.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#3245 » pon 28. pro 2020, 20:19

Tu nitridaci si dělají sami, nebo jim to někdo dělá externě ?Mně se ten výsledek líbí.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2418

Příspěvek#3246 » pon 28. pro 2020, 20:32

Když jsem tam byl před lety na exkurzi, tak říkali, že to dělají externě.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#3247 » čtv 11. úno 2021, 16:41

Neví prosím někdo, jestli CZUB v rámci postupných modifikací nějak dále neupravovala pojistku zápalníku u série P10? (třeba kvalitnější plast, tlustší materiál, robustnější páka, silnější pružina, jiné tvarování atd)

Zpočátku se protáčela, pružila a její funkčnost tak byla kus od kusu. Je dimenzovaná na hranu samotné funkčnosti, takže při nasčítání vůlí to byla celkem loterie.

Vím jenom to, že už v průběhu času opravili protáčení celé sestavy. Blokuje u nejnovějších verzí spolehlivě už každý kus? Mám P-10s jako jednoho z několika kandidátů na nošení, ale ta diskutabilní blokace mi osobně dost bere chuť nosit ji s nábojem v komoře na appendixu..



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#3248 » čtv 11. úno 2021, 18:39

Co ma blokace uderniku spolecneho s polohou, kde nosis?



getsome
Příspěvky: 613

Příspěvek#3249 » čtv 11. úno 2021, 19:18

Když se na 4 hodině střelíš do zadku, není to takový průšvih, jako když si na apendixu ustřelíš rodinné klenoty. Tipuju...



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#3250 » pát 12. úno 2021, 12:47

To ale nema nic spolecneho s blokaci uderniku, ktera zafunguje v uplne jinych situacich nez je zaholsterovani nebo pri padu uzivatele.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#3251 » pát 12. úno 2021, 13:55

Blokace má zafungovat třeba v případě prasknutí zápalníku nebo jeho záchytu a následném sesmeknutí. To se může stát i v klidovém stavu.

Pádové pojistce v zadním kontejneru ala Glock v součinnosti s pojistkou spouště naprosto věřím i u P-10 (aktuálně nosím G43), to je podle mě nejchytřejší řešení pro striker pistole, ale přesto bych absenci/nefunkčnost blokace psychicky nedal.

Výhoda P-10 řešení je, že se to dá snadno a levně celé vyměnit za updatovaný model, takže to by mě velice potěšilo.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#3252 » pát 12. úno 2021, 17:15

Je to castecne predepnuty spoustovy mechanismus, ten ti neodpali naboj. Navic ta pojistka normalne funguje. Proste hledas jen vymluvy, proc ji nekoupit ;) A smekam pred tebou, jestli ti to funguje, protoze ja at delam,co delam, stejne si dycky koupit, co se mi libi.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#3253 » pát 12. úno 2021, 18:02

Ta blokace mi přijde fakt špatná, ale studoval jsem dneska nákres a u P-10 si neumím představit, jak by mohlo dojít k prasknutí takovému, že úderníku ještě ponechá dostatek energie k odpalu, i kdyby ji v klidovém stavu měl. Je tam strašná masa a ty síly směřují do ní. Pravdu díš, tak to asi zkusím, navíc mám i P-09 a kompatibilní zásobníky.



KapitánPacička
Příspěvky: 302

Příspěvek#3254 » pát 12. úno 2021, 22:54

Ani me se ten mechanizmus moc nepozdava, je to takove nic moc. Ale nekolik aktivistu, to testovalo, a opravdu castecne predepnuty udernik nevystreli. To si spise ustrelis koule, kdyz budes nesikovne zbran vkladat do pouzdra a zmacknes spoust.
Ovsem mne by spise zajimalo, jestli u te zbrane uz maji vyresene ty stale problemy s vylezajicima cepama, hybajicim se zadnim kontejnerem, spoust ktera pri vystrelu "kope" do prstu a dalsi neduhy...?



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#3255 » pát 12. úno 2021, 23:34

Nemá někdo reálnou zkušenost s P10 C OR? S kolimátorem a případně závitem (A tlumičem?).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů