CZ P-10C



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#2941 » pát 28. úno 2020, 10:07

tak to bude zalezet na tom co mas na mysli za "lepe"

jestli strilis vice mene ve tme pomuze i 200lm bludicka Aplc ... snad ... pokud mate osvetleni kde svetlovod funguje sam o sobe tak se nejspis neprojevi nijak. Chce to vzit a otestovat, tohle pujde is s treba kapesni svitilnou kterou ty nebo nekdo v okoli mit snad bude :)


Lala píše:Určitě to minimálně přidá na hmotnosti zbraně.


vyrez pro kolim odebira OCEL ze zaveru ktery nahrazujes hlinikem a kouskem skla. U P-10c se vyrez dela tak hluboko ze se zaver spis odlehci (konkretne muj kolim co na P-10ce mam vazi 29 gramu ...) a svitilna je sice znatelnejsi na 120 gramech u moji TLR1-HL ale zadna desiva hruza to opravdu neni a pri noseni na poradnem opasku v poradnem kydexu to clovek fakt ani nepozna...

Int1m1thy píše:Ja nosim p10c s olight pl-mini, a mam tritia... kolimator proste nemuzu mit a preucovat se nebudu kdyz v praci ho nemam ze jo...


to jer samozrejme volba kazdeho a jeden z rozumnejsich duvodu proc do toho nejit. Osobne strilim jak s kolimem tak i bez a vicemene se stejnym vysledkem ... teda az na to ze bez kolimu je to s Shadow2 a s kolimem plastak P10C :D a v posledni dobe mam pocit ze s tim kolimem na plastzeleze nastrilim i lip nez s Shadow2kou takze za me to za to stoji.

ale je to o zvyku a taky trochu o volbe kolimatoru - kdyz sem chlapum na strelnici pujcoval P-10ku s Vortex Viper co mam na ni - obyc cervena tecka - tak se s tim docela prali a zadne nadseni z toho nemeli, ale kdyz sem jim pujcil Shadowa s Holosun 507c na externi montazi (ten je ted zaparkovany na moji 58me) coz je optika s "holografickym" obrazcem tak se s tim poprali mnohem snaz nez jenom s teckou - jak "hledani" obrazce bylo mnohem snazsi diky pridanemu 32 MOA kruhu v obrazci tak i mireni samotne je s Holosunem nekde jinde nez jen s holou teckou. Nejvetsi praci mi pak uz dalo jen jim vysvetlit ze maji nechat obe oci otevrene a neostri na zamerovac ale primo na cil :)

Uživatelský avatar
OtravnyPomeranc
Příspěvky: 105

Příspěvek#2942 » pát 28. úno 2020, 11:15

Asghaad: Podle tve rady, navesit na zbran vse mozne co pujde, tak udelas z te zbrane takovy vanocni stromecek, ktery nebude mozne normalne skryte pohodlne nosit. Na strelnici urcite fajn, to bez debaty, ale na noseni doporucovat kolimator na kratkou zbran, se opravdu jen tak nevidi :-D
Az se ti pri taseni zbran zachyti o kolimator za obleceni, nebo ti zrovna klekne v nem baterie, tak se muzes tesit na opravdu prijemne chvilky v zivote :-)

Stale vzdy a vsude plati jedno pravidlo " V jednoduchosti je sila" a taky to, ze kdyz se ma neco podelat, tak se to stane v tu nejvic nejhorsi moznou dobu.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#2943 » pát 28. úno 2020, 12:11

OtravnyPomeranc: Moje řeč, souhlasím. :idea:



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#2944 » pát 28. úno 2020, 12:30

Osobne bych sel do tritiovych miridel. Prijdou mi univerzalnejsi.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2418

Příspěvek#2945 » pát 28. úno 2020, 12:51

Univerzálnější jsou, ale mají i nevýhody. Ať si zkusí sám. Já bych měnil jen spoušť za Topstrely a jinak střílel a střílel. Časem zjistí co mu chybí a jestli půjde cestou tunění, nebo koupí úplně jinou zbraň.



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#2946 » pát 28. úno 2020, 13:12

OtravnyPomeranc píše:Asghaad: Podle tve rady, navesit na zbran vse mozne co pujde, tak udelas z te zbrane takovy vanocni stromecek, ktery nebude mozne normalne skryte pohodlne nosit. Na strelnici urcite fajn, to bez debaty, ale na noseni doporucovat kolimator na kratkou zbran, se opravdu jen tak nevidi :-D
Az se ti pri taseni zbran zachyti o kolimator za obleceni, nebo ti zrovna klekne v nem baterie, tak se muzes tesit na opravdu prijemne chvilky v zivote :-)

Stale vzdy a vsude plati jedno pravidlo " V jednoduchosti je sila" a taky to, ze kdyz se ma neco podelat, tak se to stane v tu nejvic nejhorsi moznou dobu.



ano urcite je lepsi mit zbran holou a za tmy strilet naprosto na slepo xD

1. zbran s kolimatorem se nosi naprosto stejne pohodlne jako zbran bez, rozdil v hmotnosti nula, rozdil v pohodli nula ...

2. kolimator se za obleceni zachyti s MENSI pravdepodobnosti nez klasicka miridla, vis oni ti designeri nejsou absolutni tupci a tvar je tomu prispusobeny :lol: , jedna z blbosti ktere jsem udelal bylo si nechat udelat drazku na klasicke hledi v zadu kde mi jednak trha tricka a druhak se zachytava... kolimator oproti tomu sklouzne i v pripade kdy mi hledi mechanickych miridel vyslovene rve triko na hadry ...

3. vydrz baterie v kolimu Vortex Viper je cca 10000 hodin na realne pouzivane intenzite ... tzn neco prez ROK trvaleho provozu ... trochu drazsi a markantne lepsi Holosun 507C (ktery bych tam daval kdyby byl v prodeji v dobe kdy sem si nechal frezovat drazku) na jednu baterii vydrzi na stredni intenzitu prez 3 roky non stop provozu ... coz je nepodstatne jelikoz ma automaticke vypinani a zapinani detekci pohybu a jine vychytavky ...

realne menis baterii jednou za rok pro extremisty, jednou za dva pro lidi co chcou mit jistotu ...

4. a prave pro to mam na pistoli i mechanicka miridla, takze v pripade ze klekne optika proste pouziju mechaniky ... nic neztracim pouze ziskavam vsechny vyhody spojene s pouzitim reflexni optiky ...



jinak receno jako vzdy plancas nesmysly o necem o cem ocividne vis prd, videl si to maximalne na fotce, a omylas nesmysly co si nekde od nekoho slysel ktere byly relevantni tak mozna pred deseti lety ...

Na pistoli stredni velikosti se kolim strati jak v hmotnosti tak i v rozmerech takze na P-10c je naprosto idealni a technologie se posouvaji a Holosun letos bude vydavat i zmensene typy urcene na pouziti na SUBCOMPACTECH...

PS: v jednoduchosti je sila takze vsichni prejdeme na ze predu ladovane jednoranky na lite olovo protoze nejsou tak komplikovane ze ...

Uživatelský avatar
OtravnyPomeranc
Příspěvky: 105

Příspěvek#2947 » pát 28. úno 2020, 13:31

Asghaad: Me uz chlapce neprekvapis, tvoje nazory jsou jako z beckoveho akcniho filmu. Klidne si tam poves co chces, ale davat to tady jako radu pro ostatni, je hloupost, protoze si hrajes na ramba, ale skutek utek. Mel bys cerpat zkusenosti uz profiku a ne u televize.



gunman
Příspěvky: 173

Příspěvek#2948 » pát 28. úno 2020, 13:54

V jakým pouzdře na skrytý nošení nosíš tu zbraň s kolimátorem?



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#2949 » pát 28. úno 2020, 14:04

normalni vnitrni kydex



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#2950 » pát 28. úno 2020, 21:33

Já bych k tomu jen dodal, že tyhle diskuse o tom, jak pevná mířídla nic nenahradí a kolimátor je jenom zbytečná hračka se vedly kdysi i u pušek. Věřili byste dnes tomu? A o něco dříve se vedly diskuse o tom, že pistole nemůže přece být z umělé hmoty. A o něco dříve o tom, že pistole jsou nespolehlivé a složité a nenahradí revolver..

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#2951 » pát 28. úno 2020, 21:59

Nebo diskuze, jak jsou tritia zbytečná hračka...



kiv61
Příspěvky: 579

Příspěvek#2952 » pát 28. úno 2020, 22:41

LordSalix píše:Já bych k tomu jen dodal, že tyhle diskuse o tom, jak pevná mířídla nic nenahradí a kolimátor je jenom zbytečná hračka se vedly kdysi i u pušek. Věřili byste dnes tomu? A o něco dříve se vedly diskuse o tom, že pistole nemůže přece být z umělé hmoty. A o něco dříve o tom, že pistole jsou nespolehlivé a složité a nenahradí revolver..


Zdejší soudní praxe / když už vůbec/ NO/KN "uzná" až po zpravidla těžkých právních bojích a se štěstím pro obránce střelbu na méně než 3 metry a max. 2 rány.
V této situaci jsou pak kolimátory, tritia, 19 ranné full size pistole a další extras pouze příjemné a zajímavé technické zpestření střeleckého hobby avšak poněkud zbytečný diskomfort pro "denní nošení", ne? :)

Ostatně nic z těhle "věcí" nebylo vyvinuto a uvedeno do výroby na základě požadavků civilního trhu ...
Naposledy upravil(a) kiv61 dne pát 28. úno 2020, 22:56, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1861

Příspěvek#2953 » pát 28. úno 2020, 22:53

Nebylo by vhodnější tuhle debatu vést v jiném vlákně?



kiv61
Příspěvky: 579

Příspěvek#2954 » pát 28. úno 2020, 22:57

Asi ano, omluva za OT

Uživatelský avatar
OtravnyPomeranc
Příspěvky: 105

Příspěvek#2955 » sob 29. úno 2020, 23:52

Ac je to skoro nemyslitelne, dneska kamarad mel premieru se svoji novou CZ P10C a ja byl u toho. Bouchnul jsem si taky 2 krabicky a celkem mne to prekvapilo, ze to nebylo az tak spatne. O porovnani lepsi, nez co jsem mel v ruce pred casem jinou P10, kde se nejak pridirala spoust... Tak tady to slo vsechno jako po masle, tedy az na zhazovani zaveru.
Celou pistoli jsem koumal vic jak hodinu, vyrobena 2019, takze se zdaly byt mouchy uz vyresene.

Ovsem vsimnul jsem si jedne necnosti, a to by me zajimalo, z konstrukcniho hlediska. Neni to zadny nesmysl, proste me to celkem znejistilo, ze najdu takovy dalsi detail konstrukcne nedotazeny.

Jedna se o zadni kontejner a konkretne jeho predni svinuty kolik(cep) Jde o to, ze je podstatne kratsi, a i kdyz byl cep celkem presne vystredeny na obe strany, tak nesedi v plne delce v ramu. Takze odhadem na kazde strane 1mm by mohl byt klidne delsi, aby ten kolik, drzel na vetsi plose v ramu zbrane. Doufam, ze to pisu k pochopeni. (Takhle to tam drzi jen asi na 50% delky materialu v te dirce plastu) Ocividne si CZUB zjednodusuje montaz, tak ty 2 zadni kolicky budou totozne, ovsem u te zadni diry to vyhovuje delkou akorat, protoze je tam ram uz zuzeny. Bohuzel predni cast, uz zcela nevyhovuje.

Otazka je, jestli tenhle kolik, i kdyz je cca kratsi o 2mm nez by mohl byt, nedela problemy ?

Tak ci tak, vymena za delsi svinuty kolik, by urcite jedine prospela. Resil nekdo tuhle vec ?

Pripadne jestli nekdo nevi, jaky je presny prumer toho svinuteho kolicku ?

cz_p-10_c_right_1_.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: susa a 13 hostů