CZ P-10C

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#3796 » čtv 3. srp 2023, 21:27

Tady je zběžný přehled cen na US trhu (bez daní):
https://gun.deals/search/apachesolr_sea ... =AvantLink

Risa2000: na US trh jde zboží které obstojí ve výstupní kontrole na výbornou. Na domácí trh jde ten zbytek. Tohle je konstanta, která se nemění. Bez nebo nech být.



JYbour
Příspěvky: 230

Příspěvek#3797 » pát 4. srp 2023, 06:18

@LDK za poslední týden jsem prošel nespočet fór (zahraničních), YT videí a komentářů u nich jsem to četl. Někdo dostal slevu a měl P10c za 300 a jeden extrém za 200, ale to byla nějaká sleva pro stálýho zákazníka. Co jsem pochopil, zcela běžně je ke koupi v průměru za 350.
A taky většina nadává na spoušť a hned mění za HBI a leští, taky se shodují, že made in czech rep. je lepší než CZ - USA.



LDK
Příspěvky: 113

Příspěvek#3798 » pát 4. srp 2023, 17:08

Tak tohle mi asi úplně stačí. Zdroj žádný, jen tvrzení, že jsi to někde četl.

Stejný případ budou i ty stížnosti na spoušť, co? Zas jen tvé nepodložené tvrzení, že si to každý mění za HBI, protože origo je hrůza... Já sice US fora nijak extra nepročítám, pokud nehledám něco konkrétního, ale na tohle jsem taky nikdy nenarazil. Rád ale brousím do komentů na YT a tam si tu spoušť i CZ obecně, jak píše i @risa2000, snad všichni jen chválí a často vyzdvihují právě oproti Glock spoušti.



JYbour
Příspěvky: 230

Příspěvek#3799 » pát 4. srp 2023, 17:15

tak zkus pročíst těchto 300 komentářů
https://youtu.be/ZNEhvwkPeHU

Každej neunese, když někdo říká, že p10 je shit, ale je, mám ji i g19, takže žádný jedna paní povidala. Ona ta spoušť z krabice je opravdu hnusná i oproti Glocku a kdo bude čekat 2tis. výstřelu až a zda se to zlepší? Já na své konečně můžu říct, že je pěkná, ale nebylo to jen tak.
A co se zdrojů týká, tak stačí projít právě ty fóra, kde je úplně vše, co jsem psal. Není to v jednom vlákně a na jednom místě, takže těžko dám jeden odkaz, kde je vše.
Tady snad jen jeden výraz z USA: Honestly, it's all over the place. That's why they call it the "CZ trigger lottery".



LDK
Příspěvky: 113

Příspěvek#3800 » pát 4. srp 2023, 20:52

Tak tohle je ten zdroj o který se opíráš? :lol: Video o drhnutí spouště, pod kterým se za 15 měsíců sešlo 300 komentářů, z nichž cca čtvrtina až třetina píše o stejném problému a zmínka o instalaci HBI je tam přesně 1 (slovy jedna)? :lol:

Díky za odkaz i plodnou diskusi, už jsem si i na základě jiných postů udělal obrázek a déle tu nebudu podporovat rozjezd nového vajíčka. HOWGH



Embory
Příspěvky: 41

Příspěvek#3801 » úte 8. srp 2023, 09:59

Ve foru P10 jsem poprve,ale jsou tu i stejni prispevatele jako v jinem na romto webu .Mam P10C a byl jsem ji o vikendu vyvencit.Mlock zustal tentokrat v trezoru.U P10 mi jakoby drhne a vtze trochu spoušť.Nekdy vic,nekdy min az nekdy uplne strhnu pri vystrelu do strany.Uz jsem si procetl tohle forum a vlastne tohle pisu proto.U glocka mi spoušť drhla uplne stejne a stacilo prelestit a spoust je super.Jen tvrdsi citelnejsi zed.U P10 mi to nakonec taky nedalo a prelestil jsem ji.Je to tedy o teochu vic prace nez s glockem,ale nechtel jsem cekat,nez se ochodi.Pri rozborce jsem zjistil,ze ten duty silnejsi prvni cep odpredu nekdo ve fabrice zamlatil snad lisem.Cep lehce ohnuty a hlavne o konteiner strzeny z jedne strany.Dalsi problem na zapalniku.V plosce zapalniku vryp,prez ktery mechanismus musel skakat.Vse jsem prelestil,cep jsem prozatimne zarovnal a zahladil a slozil.Cep kontejneru musim objednat novy a vymenit.Musim rict,ze se chod nadherne vyhladil a zjemnil.Bohuzel drhnuti vrzani pokracuje dal.Drhne mi proste primo spoust v luciku.Takze otazka zni.Koupit topstrely,ascalon,nebo treba hbi?Zjistil jsem,ze mam take problem pri mackani spouste,ze ne vzdy uplne domackavam jazycek pojistku spouste.Jaka spoust v tomhle pripade bude pro me lepsi?



medvěd
Příspěvky: 36

Příspěvek#3802 » stř 9. srp 2023, 18:42

JYbour: díky za odkaz na video, chlapík přesně vystihuje, jakou mám zkušenost s CZ P10C a její spouští - občas je taková, pak zase jiná atd. Shit je asi silné slovo, já si na svoji P10C nakonec zvykl (po přeleštění a výměně spouště), ale pořád raději sahám po Glocku...
A ten výraz "CZ trigger lottery" vystihuje situaci naprosto dokonale - taky jsem potkal borce, co jsou se spouští spokojeni, ale za sebe můžu říct, že to byla tragédie. Nechci CZ hanit, ale když se někdo bude rozhodovat o koupi, tak je fajn mít toto info. Možná prvotní očekávání a nadšení trhu úplně zahlušilo realitu a všude se šířilo jen nadšení z nové P10. Pak někteří znáš začali říkat, že to takové blaho není a teď už to snad není tajné:-)



Embory
Příspěvky: 41

Příspěvek#3803 » pát 11. srp 2023, 20:20

Trochu jsem si zaradil se spousti.Takze objednavka prisla a zacal jsem znova rozebirat.Cep je vymeneny za novy.A ted k tomu chroustani.Postupne se menilo chroustani i zvuk a nekdy byla spoust i velmi dobra a ticha.Tedy az po vylesteni.Predtim to uslo,ale... . Kdyz jsem zkousel a dohledaval,zjistil jsem,ze dira kde chodi spoust je spatne opracovana a ma takove mikrootrepy.Okem skoro neviditelne.Aspon mym okem.Hrany jsem zabrousil mikropilnickem a zalestil.Lupou bylo videt i na vnitrni casti,jak se to tam o sebe tře plast-plast a uz to bylo trochu i do materialu ramu jako vydreny.Nasadil jsem novou spoust od kmr a svete div se,chroustani je pryc.Kmr ma sirsi pojistku a omezuje tim nedomacknuti pojistky.U me zrejme slo o mou vinu nedomackavani pojistky v kombinaci s otrepy otvoru.Kdo je nespokoneny se svou spousti,zacnete hledat v tomhle miste.Treba to bude i vas pripad.Volil jsem kmr hlinik,protoze nechci special na strelnici,ktery nemaj padovy zkousky,ale hladkou spoust se standartnim chodem.I tak se ale oproti plastove spousti chod zmenil.Prijde mi,ze zet je o kousek ostrejsi a k te zdi to jede lehonce.Zkousel jsem zatim na sucho.Strilet pujdu zase nejakou nedeli.



Embory
Příspěvky: 41

Příspěvek#3804 » úte 15. srp 2023, 17:17

Pri strileni se chod spouste ukazal jako opravdu hladsi.Sirsi pojistka spouste je mnohem lepsi,nez original plast a nedomackavani pojistky u me uz nehrozi.Mozna pomuze jeste trochu slabsi pruzina zapalniku.Objednam sadu pro snizeni odporu z czub a az to prijde,tak se uvidi jak to pomuze v ladeni,nebo naopak.Mam jeste pocit,ze po lesteni je tzv zeď tvrdsi,nez byla pred lestenim a je kratoucka ostra.Predtim se mi zdala delsi tupa.To bude asi dany tim,ze ke zdi jde spout lehceji vylestenim.
Tak at to strili 8-)



Alesh31
Příspěvky: 113

Příspěvek#3805 » pát 18. srp 2023, 11:27

Ahoj. Koupil jsem DPM pružiny do své P 10. Mám dotaz jaká z těch tří se vám osvědčila? Na testování se dostanu až tak v září. Střílím pouze tovární SB. Díky
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Embory
Příspěvky: 41

Příspěvek#3806 » pát 18. srp 2023, 22:58

Přisla mi sada pruzin na snizeni odporu spouste pro CZ P-10C a hned jsem chtel vyzkouset jaky bude rozdil.Bohuzel ani jedna z pruzin nesla navlect na zapalnik.Original ma nepatrnou vuli ,ale ani jedna z tech koupenych na zapalnik proste nejde.Mensi prumer diry.Na pouzdre tech pruzin bylo centropenem dopsano P10.Jinak nic vic.Neprodava se podobna sada na jinou zbran?Pripada mi,ze se prodejce musel splest a sada byla urcena na jinou zbran.Vyrobce CJM a prodejce zbrane -kspol.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 901

Příspěvek#3807 » sob 19. srp 2023, 08:58


Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#3808 » sob 19. srp 2023, 10:58

Alesh31 píše:Ahoj. Koupil jsem DPM pružiny do své P 10. Mám dotaz jaká z těch tří se vám osvědčila? Díky

Měl jsem je a po testech zas vrátil. Čím silnější "sestavení" tím plavnější a pomalejší byl zpětný ráz. Trochu se tím subjektivně narušila dynamika. Navíc jsem měl pocit, že mi DPMS zhoršuje přesnost a nějak jsem ses tím nedokázal sžít. Doporučuji, nečekat a otestovat co nejdřív, abys pak třeba třeba nelitoval.



Alesh31
Příspěvky: 113

Příspěvek#3809 » sob 19. srp 2023, 12:59

Embory. Ty stejné pružiny z Kspolu mi včera také přisly. Teď jsem ji nainstaloval a proti originálu je těsná, ale povedlo se nasadit. Akorát mě zaráží,že K spol uvádí, že ta delší ubírá více kilo než ta kratší? Jiní výrobci uvádějí opak.



Embory
Příspěvky: 41

Příspěvek#3810 » sob 19. srp 2023, 13:15

Uvadi to tak jak pises.Musel bych to zmerit,ale na to bych to potreboval vymenit.Me bohuzel nejdou nasadit.Jen na kousek te zuzene casti.Hlavne si odzkousej at ti nedrhnou.Melo by to opacny efekt.Chvili jsem dumal,ze bych zapalnik cely vylestil a zkusil nasadit,ale nebudu delat upravy,kdyz to ma sedet bez lesteni.Bud se stala chyba u kspol,nebo u CJM a nebo CZ ma kazdy zapalnik original.Jsem zvedavy jak se k tomu postavi,email s reklamaci jsem uz poslal.Je mozna i pravdepodobny,ze vyrobce postupne ztraci kvalitu a nekontroluje produkci.A desetinky mm v toleranci utikaji a utikaji.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti